Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RockRider 6.3

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ilkerbilgin tarafından paylaşıldı.

1. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    öncelikle iyi akşamlar dilerim bu model bisiklet hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu kategoride ki bisikletlerin iyileri 5000-6000 liradan başlıyor yani bu bisiklet alınmaz alüminyum olsa bile 16 kilodan fazladır boş ağırlık.

3. tufan diker

tufan diker Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende 5.1 i var.Gayet memnunum.14 KG.Kadrosuna ömür boyu ,aksamına 2 yıl garanti veriyor dekatlon mağazası.Yerinde görmeni tavsiye ederim.

4. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ya planım tur bisikleti ama garip geldi dediğiniz gibi Berke bey 5 bin 6 bin arası en düşükleride sadece merak ettim bu kadar ucuz olması garip geldi sadece fiyatından fazla edebilir mi diye düşündüm sormak istedim sadece

5. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu tarz yorumlara çok kızıyorum. İnsanların heveslerini kırıyor. Bugün Delta Bisiklete gittim. Uzun süre çalıştığım yerden para alamadığım için borç birikti ve işten çıkıp başka bir iş aramaya başladım. 1500 TL kadar borcum var. Bisikletim dandik bir şey. 2 vites kolu ve bir ön aktarıcıya ihtiyacım var. İşe girdip borcumu temizledikten sonra yeni bir bisiklet alacağım. Tek istediğim ucuz shimeno ön aktarıvı ve vites takımı. Beni bir süre idare etsin tamam. Adam 200 TL para tutar buna masraf yapma dedi. Döndü arkasını gitti. Yan tarafta sundu bisiklet vardı. 6lı arka yok bende çankayada ki dükkanımızda vardır. Gİt oraya ilgilenirler dedi gittim. 35 TL ye hallettim. Uzun bir sürede idare edecektir.

Btwin den kim şikayet etmiş ki?
    Bir sürü kişi Btwin 5,1 ile tur atıyor.
    Bisiklet mi en az 4000 TL vermen lazım mantığını artık bir yerlere kaldırın. İnsanları soğutmayın. Bahar geliyor insanlar deposundan çıkartacağı bisikletler için sesin bisiklet eskimiş yenisini alman lazım en az 2000 TL vermen lazım derseniz. İnsanlar soğur. Bisiklet yolları yapılsın diye götümüzü yırtıyoruz milleti bir yandan bisikletten soğutuyoruz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!!!

Tur içinse Fuji Tourning tavsiye ederim.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=129657

6. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Haklı olduğunuzu düşünüyorum, herkes profesyonel olma zorunluluğu yok amacını belirleyip ona uygun fiyatta düzeyde bir bisiklet alabilirsiniz.

Bir de sormak istediğim size tur bisikleti olarak sedona 345 düşünüyorm ama bisiklet hakkında bilgi verebilir misinz pek fazla anlıyor sayılmam

7. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  8. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklete eşyalarımı toplayıp bir plan belirleyip haftalık turlar filan düşünüyorum

9. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    V-fren ve seli deliği olanlara bakarsan daha iyi olur.

Sele deliği var mı bilmiyorum ama hidrolik disk fren var üstünde. Tur da arızalandığı zaman çok sorun yaşarsın. V-fren bakarsan daha iyi olur.

10. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim bilgiler için gerçekten yardımcı oldunuz

11. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sizin bisikletiniz 5.1 hardtail, arkadasin dedigi bisiklet ise 6.3 fully ve sizinkiyle daglarkadar fark arada. Sizinki hardtail olarak tabiki 6.3den daha iyidir ve hafifdir.:)

Bu bisikletin ucuz olmasi garip degil. Cünkü fully taklidi bir bisikletdir ve fully olmasi icin daha bir firin ekmek yemesi gerekir. Daha fazla etmesini gecin, ederinden dahada az eder normalin de. :)

Turan, berke kizma, o arkadasi ve insanlari sogutmak istememis dadece gercekleri söyleyerek yardimci olmak istemis. Tabiki Btwin bisikletlerinden sikayetci olan yoktur belki ama senin dedigin 5.1 ve o bir hardtaildir, fullylerlele kiyaslanmaz. Berke 4000-5000TL'yi hardtailer icin söylemiyor o rakam fullyler icin gecerlidir. 600-700TL#lik bir fully iyi olabilir ama 1000-2000TL'lik bir fully iyi deildir. Bunu söyle karsilastir... 1000-200TL'lik fully ayni 200-300TL'lik beyazesya satilan yerlerdeki bisikletler gibidir, buna emin ol.
    Inan bana arkadas ve insanlar berkenin yaptigi yorum insanlari sogutmaz ama 6.3 fully alan kisi bisiklete degil hayatina bile küser.
    NOT: Diger yorumlarini cok iyi ve bilgili buldum ve cogu arkadaslarada yardimci olacagini düsünüyorum. :in:

12. krmtoprak

krmtoprak BİSİKLET HASTASI

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

13. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

Turan abicim kimseyi bisikletten soğutma gibi bir amacım yoktu. 400-500 liralık bütçesi olanlara bile uygun bir bisiklet önermek için araştırma yaparım hiç bir zaman 400-500 liralık bisikletten hayır gelmez bütçenizi yukarılara çıkartın gibi bir yorum yapmadım bugüne kadar. Herkesin borcu, harcı sıkıntısı olabilir bizim de var şuan ben de Eylülden bugüne bisikletsizim 1-2 ay daha sabredeceğim yol bisikletine geçmek için. Btwin markasının kalitesiz olduğunu söylemedim ömür boyu garanti veren bir marka güzel modelleri var ancak başlangıç seviyesinde olan en ucuz "fully" bisikletler 5000 liradan başlıyor 1000 liralık bisiklet fully bile sayılmıyor Murat abimin dediği gibi ve gereksiz ağırlık çelik kadrolu bisiklet gibi ağırlık hem de. 1000 lira az bir para değil kısaca o para çöpe gitmesin diye direkt öyle bir yorum yaptım bilirsin ki dost acı söyler diye bir söz vardır ben o yorumu iyi niyetle yaptım şimdi biz burada aa çift süspansiyonlu disk frenli bisiklet fiyat müthiş diğer çift süspansiyonlu bisikletler 4000-5000 lira bunu kaçırma deyip arkadaşı heveslendirip almaya yönlendireceğiz aldığı zaman da bisikletin ağırlığı onu bisikletten bıktırabilir. 4000-5000 lira yine Murat abimin dediği gibi full suspension bisikletler için geçerli. 1500 liraya 30 vites full deore, rock shox maşalı Salcano veren bayiler var kaç yıl sorunsuz binen kişiler var...

14. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu şekilde yazsanız hiç sorun çıkmazdı. ^^

Ben ezberci zihniyeti sevmiyorum. Bu yaramaz deyip gidince kayışlar kopuyor. Zaten delta bisiklet dediğim gibi dün bütün hevesimi kaçırdı. Neyseki yan tarafatta sundu bisiklet vardı.