Rockrider 500?

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
(link)
arkadaşlar 800 tl gibi bi bütçem var bu bisikleti almayı düşünüyorum kron xc250 düşünüyordum fakat önermediler. bu da hoşuma gitti fakat mekanik disk fren sorun çıkarır mı ?

Scudo

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Birazdan birileri çıkacak mekanik alma v al diyecek :D kimse nedenini bilmediğim bir şeyden dolayı mekaniği önermiyor

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
@nazmi bilmez

kimisi öneriyor kullananlar sıkıntı yaratmadığından bahsediyor kimisi ağırlığından dolayı önermiyor kaç kilo yahu bu :D kadrodan ağır heralde önermediklerine göre :D

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Eren Can Güldalı

Yok bakımı zormuş yok ağırmış yok bütün fren sistemleri aynıymış :D kadro 15 kg ise mekanik fren 20 kilo falan galiba :D

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@nazmi bilmez

Nedenını musadenle soylemek ısterım.V frenın onerılmesının sebebı hem daha hafıf olması hem de bakımının daha kolay olması.Mekanık fren e gelırsek te ıhtıyar abının bır yorumunda gormustum. Mekanık frenlerde balatanın bır tarafı erıyormus.Hıdrolıge gelırsek kullanmadım ama bıldıgım kadarıyla hem daha agır hem de bakımı (yag degısımı ) vs zor ıs (bana gore ) Arkadas ıcın gelırsek te bısıkletını hangı yollarda kullanıcagını belırlemelı.Sehır ıcı kullanım ıcın dag bısıkletı almak sokak tabırıyle hammallıktan baska bır sey degıl.Sahsen dag bısıkletı kullanıyordum.Gobeklerı rulmanlı olmasına ragmen bır yerden sonra maalesef bısıklet gıtmıyor. Sonra dıssız lastık taktım.Bıraz farkettı en azından daha az yoruyordu ve yolda kayıyordu.Yakın zamanda da kullanım alanlarımı belırleyerek yol bısıkletıne gectım.Eskı bısıkletım 18 kiloydu.Bu bısıkletımse 10.5+ kılolarda.Emın ol su anda bısıklet yag gıbı gıdıyor ve yorulmuyorum.O yuzden sonradan pısman olmnamak ıcın lutfen kullnım alanınıza gore bısıklet alın.Foruımda da artık cogu sorunun cevaplanmamasının nedenı mesela bırıs ı Istanbulda yasıyor ve dag bısıkletı ıcın tavsıye ıstıyor.Arkadaslar da ızah edıyor ama maalesef bıze yutturulan kalın lastık patlamaz hıkayesıyle MTB alıyor.İki ay sonra bır bakıyorsun bısıkletı satılıga cıkaarmıs.Yok ben kaldırımdan zıplarım hoplarım dıye alıyor ama hep hıkaye....Cok uzattım .Vesselam. Kullanım alanınıza gore bısıklet secmek ıcınse bu konuyu ınceleyebılırsınız :) (link) EDIT : Kızım sana soyluyorum gelınım sen anla mısalı oldu kusura bakmayın :D

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@ebubekir sözbir

Eline sağlık, gel gelelim forumda böyle anlatan çok az kişi var. Sağdan soldan duydukları yorumları genelde yazıyorlar. Ben bisikletimi hem dağda hem şehirde kullanacağım için mtb alacağım bu hafta kısmetse.

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
@nazmi bilmez
cevabınız için teşekkürler zaten araştırdım mekanik dolayısıyla bisikletten vazgeçtim. bizim buralarda maalesef şehir bisileti bir hafta dayanmaz. adananın yolları belli berbat. arada bir engebelli arazilerde de süreceğim elbette dolayısıyla mtb almak daha mantıklı geliyor yol bisikletiyle araziye girsem taşla kovalarlar heralde :D her neyse 800 tl bütçem var bana önerebileceğiniz bisiklet var mı hidrolik disk frenli arıyorum. bakım sıkıntı değil kendim öğrenirim gerekirse zaten bakımını bizim burda iyi ustamız var oraya emanet ederim.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
o fiyata hidrolik bisiklet almak istiyorsan ya kron xc 150'ye bakacaksın ya da salcano ng 650 hd'ye

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@nazmi bilmez

Söyle soylıyım.Alıcagın bısklet hatırladıgım kadarıyla Astro ıse maalesef daglarda surus yapmak cok zor.Nedenıne gelırsek daglarda surus yapanların kullandıgı en uygun maşa Astronun fıyatında .Sen kullanıyım desen maalesef kalca bolumun ıflas eder gıbıme gelıyor. Baslarda hevesle alıp sonradan uzulmemen ıcın yazıyorum umarım yanlıs anlasılmam ve hevesını kırmam ama ıstedıkten sonra surersın ona ben karısamam. Hem yol bısıkletlerı de hıcte kırılgan degıl b arkadas kaldırmlardan da hopluyor zıplıyor.Çimlerde de suruyor.O yuzden tekrar soyluyorum cıdden bır sure sonra traktor hıssı verıcek.Bu vıdeoda da yo lbısıkletının dayanıklılıgını gorelıbılırsın. Ve yınede kullanım alanlarını tekrardan gozden gecır derım.Vessselam :)

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@ebubekir sözbir

Yardımın için çok teşekkür ederim. Fakat giriş seviyesinde bir bisiklet alacağım için o kadar pahalı bir şey almak istemiyorum. 3-5 ay sonra da 1500-2000 bütçeli bir mtb alacağım kısmetse

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
@nazmi bilmez

beraber kron xc 250 hd alalım o zaman :D

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akort kaçırmayan bir jantınız yoksa V fren zulüm bence

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Eren Can Güldalı

Bana bu aralar fazla kaçar xc 250 hd :D ng 650 26 v iyidir iyi :D

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Mekanik fren kullanıyorum. Bisikletim rock rider 500, hidrolik fren veya v fren iyi kötü demeyeceğim. Bisikletimin agirligi 15 kilo su anda ve gunde 16 km yol yapiyorum. Mekanik frenden oldukça memnunum 400 km yol yaptım ve kaliperi çıkarıp kontrol ettim, balatalar gayet iyi durumdaydi. Bu tip şeylere takilmayin. Bence bu bisikletin sıkıntılı tarafi masasi. Btwin kendi üretmiş ve tam kilitlenme özelliği yok. Ayrıca kadro dengesi cok iyi onu belirteyim. Ben aldigima cok memnunum sizin yerinizde olsam krondan uzak dururum. Mesela sedona 720 benimle ayni vites takimini kullaniyor ve fiyati 620 dolar. Ayrıca ucuz hidrolik frenlerden uzak durun derim ben.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
@Atilla Gobel

memnunsun yani bisikletinden öneriyorsun

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
Carraronunda 900-950 lira arası hd bisikleti var bütçe artırabilirsen.

mustafa.d

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
b'Twin
ben rocradier 500 ü kullanıyorum memnunum hiç bi sıkıntısını çekmedim

Tepki
3
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rockrider 500 ..eksileri: maşa kilitlenmiyor,bisiklet biraz ağır
Artıları : kadro dayanıklı,araziye uygun,sorun çıkartmaz,az bakımla uzun yol bisikleti olarak kullanılabilir..her türlü aparat takılabilir.( yerleri mevcut)
Üstündeki lastikler dişli olmasına rağmen akıcı...50 psı hava basabilirsin...fiyat: 800 makul
Vites sistemi ön artırıcı çok işlevsel değil arka artırıcı idare eder...tuşlar biraz sert
Jantlar dayanıklı,hiç korkma çukurlara gir,akort oynamıyor.

• Beğen
Tepkiler: oalmali

Chinaski

Üye
Tepki
2
İsim
Fırat
Bisiklet
b'Twin
2 aya yakın bi Zaman kadar önce RR 500 aldım. Ankara'dan Eskişehir'e gidip geldim, ayrıca da her gün ortalama 30-35 km yol gidiyorum; bazen araziden bazen asfalttan. Fren sistemi oldukça iyi ve gerçekten memnun olduğum bi bisiklet. Sele biraz sorunlu sadece, gevşeyebiliyor çukurlardan gecerken.. Duz yolda 50 km/saat hıza ulasabildim, bence bi dağ bisikleti icin oldukça iyi bi rakam.

• Beğen
Tepkiler: Gjankrow