Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rockrider 500 S (6.3)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında suphanakca tarafından paylaşıldı.

1. suphanakca

suphanakca Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selam, Rockrider 6.3 bisiklet kullanan var mı? bu bisikleti almak istiyorum ama aldıktan sonra amortisörü değiştirebilir miyim kilitlenebilen bir amortisör ile ? evetse ne kadara patlar iyi bir amortisör?

İyi forumlar.

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet degise bilir...

1. Kilitli iyi bir amortisör 150€ dan baslar ve bu fiyatin altinda olanlar birseye yaramaz.
    2. Amrtisörü aldiktan sonra kadroya hangi amortisör pimi uyumlu bunu bilmek gerekiyor. (6mm veya 8mm)
    3. pime göre Amortisörün yataklari ve adaptörleri alinmasi gerekiyor.
    4. adaptörlerin genisligini alacaginiz amortisör baglati yerine göre milimetrik ölcmeniz gerekiyor, yarim mm yanlis ölcerseniz yerine uymaz. Bu ölcüm inanin bana bu kadar hassas.
    5. ve en önemlisi kadro kac mm'ye ve ka hub'a uygun bunu bilmek gerekiyor. Yanlis mm ve hub da kadro geometrisi bozulur ve kadro dayanmaya bilir.

sunu bilmenizi isterim, bu tür isler frenkolu falan degistirmeye benzemez, bu is icin baya bir bilginiz olmasi gerekiyor. Arka amortisörü degistirmenin baya bir detaylari var, sadece üzerindekini söküp yerine uzunlugu uyan bir amortisör alip takarim düsüncesiyle olmuyor malesef.

Size en az 200€ = yaklasik 600TL'ye patlar. Rockrider 6,3 icin degermi bilemem, eger degmis olsaydi zaten fransizlar direk iyi bir amortisö takardi o kadroya.

Ben size nekadara patlayacagini ve ne yapmaniz gerektigini söyledim, artik secim sizin.

SerkanH bunu beğendi.
  3. MS.Aydeniz

MS.Aydeniz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Takan varmıs.

Denildiği gibi , havalı - manuel kilitlenebilir bir amortisör size 500-600 tl civarında patlar.

İbrahim Yazıcıoğlu bunu beğendi.
  4. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet bende takilir demistim, Resimdeki görülen amortisör iyilerin en alt seviyesi Suntour RS12 Epicon ve dedigim gibi bu amrtisörü takmak en az 200€ patlar. Fotografdaki görülen Amortisör yaklasik 150€, bunun daha adaptörleri var alimasi gereken ve inanin bana sadece normal hafif arazi kullanis sartlarina dayanir.
    Yanlis anlasma olmasin olsam ama ben olsam sahsen kullanmam.

5. Atabeysulku

Atabeysulku Aktif Üye

Adı:
    atabey sulku
    Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    uyum sorunu ve maliyeti bir yana güzel durmuş sanki :D

6. suphanakca

suphanakca Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletin yarı fiyatından bile yüksek oluyor benim ayırdığım bütçeyi de epey aşar 1200 liraya kadar en fazla sizin önerebileceğiniz bir çift amortisörlü bisiklet var mı ? yoksa bunu alacağım. ileride de parayı bulursam artık takarım :D .

7. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Rockrider 6,3 ve 1200TL'lik cift amortisörlü bisikletler fullylerin cakmasidir, ben olsam yanlarina yaklasmazdim. Bisikletten yakin zamanda sizi nefret etirirler. Ben bu sinif bisikletler icin tavsiye vermem.

Bir büyük sözü dinlemek istersen, benden sana tavsiye git 1200TL'ye iyi ve güzel birtane hardtail al ve keyfine bak.

8. suphanakca

suphanakca Yeni Üye

Seviye:
    downhill'e başlamak istiyorum bu yüzden çift amortisörlülere bakıyorum ama pek seçenek bulamıyorum. sizin önereceğiniz bisikletler yok mudur gerekirse biraz daha geç alayım ama sizinde dediğiniz gibi sonradan pişman olmayayım.

9. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu bisikletle bir defa downhille baslanmaz.

Downhille baslamak istiyorsaniz en az söyle 5000TL'yi sadece bisiklet icin gözden cikarmaniz gerekiyor ve bunun icin bir de gerekilen donanimlar alinmasi lazim. Herhalde downhilli normal bir kaskal ve kot pantolonla yapmayacaksiniz.

Yanlis anlamayin ama downhille baslamak istiyorum demeyle downhille baslanmaz. Downhill cok pahali bir bisiklet spor dali. Her arazi sürüsü yada her dagdan asagi inmek downhill demek degil.

Eger dersenizki dedigniz bütceye bisiklet alabilirm, ozaman ben size öneriler de bulunurum aksi taktir de malesef önerebilecegim bir bisiklet yok.

10. suphanakca

suphanakca Yeni Üye

Seviye:
    5000 lira ayıramam ama 2000e kadar çıkıp uygun bir bisiklet bulabileceğime inanıyorum ekipmanları da yavaş yavaş hallederim. ayrıca direk bir dağdan atlayacak değilim sonuçta Michael Jordan'da anasının karnında yıldız olarak doğmadı :) her şeyin bir zamanı var. belki ileride sizden bisiklet tavsiyesi isteyebilirim teşekkürler.

İyi forumlar.