Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rock'n Coke 2009...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Selay Yaman tarafından paylaşıldı.

1. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:

Rock'n Coke, 18-19 Temmuz tarihlerinde İstanbul Park'ta !

Bu sene Hazerfen Hava Alanı yerine Istanbul Park'da yanı Tuzla tarafında olacak festival için Nerede? ve Nasıl ulaşırım? gibi sorulara cevap bulalım.

Nerededir?

İstanbul Ankara yolunda gişeleri geçtikten birkaç km sonra ileride Güçbeyli sapağını göreceksiniz. Bu sapaktan dönüp Güçbeyli istikametinde ilerlediğinizde tabelaları takip ederek İstanbul Park'a ulaşabilirsiniz.

Yol Düzerğahları

TEM (E-80)
    İstanbul'dan Ankara istikametinde 22. km'de Sabiha Gökçen ve 25. km'de Şekerpınar-Bayramoğlu çıkıŞlarından İstanbul Park tabelalarını takip ederek İstanbul Park'a ulaŞabilirsiniz.

Ankara'dan İstanbul istikametinde İstanbul'a 25.km kala Şekerpınar-Bayramoğlu ve 22.km kala Sabiha Gökçen çıkıŞlarından İstanbul Park tabelalarını takip ederek İstanbul Park'a ulaŞabilirsiniz.

E-5 (D-100)
    İstanbul'dan Ankara istikametinde Sabiha Gökçen ve Şekerpınar-Bayramoğlu kavŞaklarından İstanbul Park tabelalarını takip ederek İstanbul Park'a ulaŞabilirsiniz.

Ankara'dan İstanbul istikametinde Şekerpınar-Bayramoğlu ve Sabiha Gökçen kavŞaklarından İstanbul Park tabelalarını takip ederek İstanbul Park'a ulaŞabilirsiniz.

Şile Yolu
    İstanbul E-5 ve TEM otoyollarından Şile Otoyoluna bağlanılarak, Şile istikametinde 16 km sonra İstanbul Park yol ayrımından tabelaları takip ederek İstanbul Park'a ulaŞabilirsiniz.

Gruplar:

Linkin Park, The Prodigy,Kaiser Chiefs,Nine Inch Nails,Santigold,Jane's Addiction
    Julliette Lewis and the new Romantiques

Rock'n Coke 2009 Basın Bülteni

rock’n coke heyecanı için hazır olun!

türkiye’nin en büyük açık hava etkinliği rock’n coke 17,18 ve 19 temmuz’da yeni mekanı istanbul park’ta kuracağı müzik kasabasında linkin park, nine inch nails ve the prodigy gibi büyük isimleri ağırlayacak.
    festivalin avantajlı biletleri ise 13 nisan’da satışa çıkıyor!

linkin park en sonunda rock’n coke için geliyor!
    coca-cola tarafından pozitif organizasyonu ile bu yıl altıncısı düzenlenecek olan rock’n coke, uzun yıllardır merakla beklenen ve en çok izlenmek istenen gruplar arasında her zaman üst sıralarda yer alan linkin park’ı ülkemizde ilk defa onbinlerce hayranı ile buluşturmaya hazırlanıyor. 50 milyonluk albüm satış başarısını iki grammy ödülü ile pekiştiren linkin park’ın yanısıra yine grammy ödüllü, müzik dünyasının en etkileyici isimlerinden biri olarak time dergisine kapak olmuş trent reznor’un liderliğindeki nine inch nails de festivalin diğer önemli konuğu olarak parlıyor.

rock’n coke’un bu sene, en büyük ve etkileyici sürprizlerinden biri ise hiç şüphesiz rave, hardcore, endüstriyel ve breakbeat unsurlarını elektronik müziğe taşıyarak, müzik tarihinde bir devrim yaratan the prodigy olacak!

festival programının tamamı çok yakında açıklanacak!
    2000'lerin en önemli indie-rock topluluklarından biri olan ve özellikle sahne performanslarıyla efsaneleşen kaiser chiefs, alternatif müzik dünyasının en yeni ve önemli keşiflerinden santigold, amerikan alternatif rock topluluğu jane's addiction ve olağanüstü sahne performanslarıyla hayranlarının ayağını yerden kesen the new romantiques projesi ile juliette lewis’in yanısıra, yakında açıklanacak bir çok yerli ve yabancı isim rock’n coke sahnesinde birbiri ardına yer alacak.

avantajlı kamp biletleri 13 nisan’da satışta!
    sadece istanbul’dan değil türkiye ve avrupa’dan da çok sayıda katılımcıyı ağırlayan rock’n coke’un her yıl büyük bir hızla tükenen avantajlı kamp biletleri ise 13 nisan 2009’dan itibaren www.biletix.com sitesinden satışa sunulacak.

rock’n coke müzik kasabasında eğlence hiç bitmiyor!
    her yıl ortalama 40 bin kişiye ev sahipliği yapan rock’n coke 2009, iki büyük sahnede gerçekleşecek konser ve dj performansları, aktiviteleri ve şehir hayatını size unutturacak 15 bin kişi kapasiteli kamp alanı ile bu yaza yine damgasını vuracak.

festival süresince tüm katılımcıların iyi vakit geçirebilmeleri ve tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla gidermeleri için; eğlence ve alışveriş merkezleri, yiyecek ve içecek standları, otopark, uzman doktorların görev yapacağı bir gezici hastane, postane, lunapark ve internet cafe de müzik kasabası içinde yerini alacak.

rock’n coke ile unutulmaz bir hafta sonu!
    ilk kez düzenlendiği 2003 yılından bu yana müzik ve organizasyon kalitesini hep koruyan rock’n coke, bu özelliğiyle adeta yeni neslin geleneksel buluşma noktası haline gelirken, adını avrupa’nın önde gelen rock festivalleri arasına yazdırdı. yourope - avrupa festivaller birliği üyesi de olan rock’n coke sahnesi şimdiye kadar çeşitli ülkelerden 93 yabancı, 68 yerli grup olmak üzere toplam 500’den fazla müzisyeni ağırladı. 5 yılda yaklaşık 200 binden fazla izleyiciye ev sahipliği yapan festivalde bugüne kadar aralarında pet shop boys, iggy pop, the cure, placebo, muse, simple minds, suede, cardigans, 50 cent, the rasmus, korn, offspring, skin, the smashing pumpkins, chris cornell, franz ferdinand ve manic street preachers gibi isimler sahne aldı. festival çoğunu ilk kez türk müzikseverle buluşturduğu yabancı isimlerin yanı sıra, türk rock müziğinin en büyük ve önemli yıldızlarına da sahnesinde yer veriyor.

Rock'n Coke Biletleri Satışa Çıktı !!!

fiyatlar:

kombine+kamp: 115,00 tl
    kombine: 95,00 tl
    günlük: 65,00 tl
    sahne önü 1: 50,00 tl
    sahne önü 2: 30,00 tl

Rock'n Coke Ana Sahne Sanatçıları

18 Temmuz 2009 Cumartesi

The Prodigy
    Nine Inch Nails
    Jane's Addiction
    Juliette and the New Romantiques
    Emre Aydın
    Howling Bells

19 Temmuz 2009 Pazar

Linkin Park
    Kaiser Chiefs

Alıntı : Biletix.

2. oquxx

oquxx Üye

Seviye:
    hatırlatmanız için teşekkürler, geçen yıl yapılmayınca unutuldu biraz,

Selay Yaman bunu beğendi.
  3. Tayanç Üşümezgezer

Tayanç Üşümezgezer Yeni Üye

Seviye:
    2 büyük değişiklik var önceki yıllara göre. Bunlar mekan ve tarih.

Herşeye rağmen katılımcılar beni tatmin etmedi ama yinede gidilir...

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Acikcasi hic beklemedigim bir gelisme. 2008'de bitmisti sözlesmeleri ve Rock 'n Coke devam etmeyecekti diye biliyordum.

Tarih degisikligi iyi olmus, en azindan yagmur vb. riskleri en aza indirmis oldular fakat Istanbul Park, Hazarfen kadar büyük bir alan mi bilmiyorum. Sonuc itibariyle orada calisarak 2 yil ekmegini yedim :) Keyifli bir organizasyondu... Umarim en kisa sürede tüm organizasyon planini aciklarlar.

Hakan Yazman, Ogez ve Selay Yaman bunu beğendi.
  5. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende öyle biliyordum Halil Abi.Sürpriz oldu gerçekten.

6. nightdriver

nightdriver Aktif Üye

Seviye:
    Sozlesmeleri 7 yil.. Gecen yil hic bir buyuk grubu ve sanatciyi o tarihte festivale getirmek mumkun olamamisti. Bu yuzden iptal edildi. Arkadasim sanatcilari getiren ekipte oradan biliyorum...

Istanbul Park`in sanirim PADOK alani kullanilir. Yeterince buyuk bir alan.. Yol baglantilari ve otoparklari ile bence cok uygun bir yer. Hezarfen`de pazar aksam cikis buyuk problem oluyordu.

7. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Her sene, "Yazın kesin gidiyorum." dediğim bir organizasyon. Geçen sene bitti, kaçırdım şu güzelim konserlerini demiştim. Bu sene yeniden başlıyormuş. Ama her zamanki gibi yine kendime iş çıkardım, yine gidemiyorum.:( En azından kendimi teselli ediyorum, çünkü benim istediğim gruplar gelmiyor. Yine seneye erteledim. :p

8. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    evet hiç bitmemişti benim de bildiğim kadarıyla, tatmin edici anlaşmalar yapılamayınca, seneyi boş geçirmişlerdi sadece.

ilk gün güzel, prodigy için gidilebilir iyi fırsat :)

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:

Tesekkürler bilgi icin. Bu yilkini ben de ister istemez kaciriyorum, Agustos'tan önce gelme sansim zaten yok... Cok fazla ilgimi ceken grup da yok.

Gidecek olanlara iyi eglenceler! :cool:

10. Furkan DURU

Furkan DURU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hatırlatma için teşekkürler ;)

11. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    hafızam beni yanıltmıyorsa 06'da ''the rasmus'' gelmişti...
    selay hanımın verdiği bilgilere göre ben the rasmus'u göremiyorum...
    yanılıyor muyum?

12. aint no sunshine

aint no sunshine Yeni Üye

çok guzel ekip var bence ya her turlu gidilir. degişiklik de iyi oldu bence mekan falan istanbul park çok iyi, guzel olabilir:) heyecanla bekliyoruz efenim

13. Burak Coskun

Burak Coskun Forum Demirbaşı

Seviye:
    Linkin Park geliyor..
    bence ötesi yok.. :eek:
    ilk defa gelicekler ve eminim Rock'n Coke sırf LP için olsa bile taşıcak.. :in:

14. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kardeşim de linkinpark için 2 bilet almış sagolsun ön taraftan:Dgüzel olacak:D

15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    inşallah gelecekler
    1-vertical horizon:in:
    2-a perfect circle :in:
    3-joe satriani:in:
    4-steve vai:in:
    5-limpbizkit:in:
    6-creed:in:
    7-hinder:in:
    8-three doors down:in:
    9-sister hazel:in:

Deniz ve Selay Yaman bunu beğendi.
  16. farkın

farkın Üye

Seviye:
    LP için gidilir bu feste valla çocukluğum grubu aksilik çıkmazsa ordaym canlı izlemem lazım herkese rockncoke da iyi eğlenceler :p

17. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Organizatörler, işin piyasa kısmıyla ilgilendiğinden, popüler rock tarzında
    (indie mindi, alternatif her neyse) grupları ağırlayan RocknCoke'a hiç bişey olmaz
    her sene devam eder, merak etmeyin.

2004-Rock the Nations, 2005 Rock Republic'ten beri söyle sağlam metal
    festivali olmadı ona yanarım. Yurdumun cacık organizatörlerinin , karşılarında hatalarını,
    eksikliklerini sert biçimde yüzlerine vuran bir kitle ile uğraşmak işlerine gelmiyor tabiki.

18. Burak Coskun

Seviye:
    ilk gün güzeldi..
    bugün mükemmel olacak..
    organizasyon mükemmel..
    çadırlı arkadaşları bilemeyeceğim tabiki..
    fiyatlar mükemmel içeride..
    LiNKin Park 8 senelik özlem bugün sona eriyor!!
    bir de dip not dikkatimi çekti acaip yabancı var..
    acaba her sene geliomu bu insanlar böyle..
    şaşırdım doğrusu..

19. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    linkin park ve cartel çok güzeldi. linkin parkın performansı müthişti, numb'da coştum :D
    carteli özlemişim kendileri de dedi 14 yıl oldu benim yaşımdan biraz daha az :D mangayla çalışmaları güzel olmuş evdeki sesi güzel söylediler. fazla rock dinlemem bu yüzden razorlight ve kaiser chiefs'i ilk defa dinledim. razoru beğenmedim de kaiser çok güzeldi kendilerini buradan takdir ediyorum :D

Burak Coskun bunu beğendi.
  20. Burak Coskun

Seviye:
    razorlight..
    manga ft. cartel
    kaiser
    linkin park..

ben nasıl bu kadar ayakta durdum anlamadım.. bisiklet sayesinde sanırım 0 ağrı..
    organizasyonda emeği geçenlere burda teşekkürler..
    bu arada 35 bardak topla getir 1 birayı kap uygulamasını çevre temizlemesi açısından mükemmel bir uygulama olarak gördüm..