Rock Shox XC32 TK 26 kullananlar ve düşünceleriniz

Konu, 'Süspansiyon' kısmında SamiKayhan tarafından paylaşıldı.

1. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hayırlı akşamlar arkadaşlar.Havalı maşa arayışına girdim.Kararımı Rock Shox xc32 de kıldım.Ama aklıma takılan bazı şeyler var.Soloair ne demek oluyor havalı maşa anlamına mı geliyor?Birde bu maşayı kullananlar düşüncelerini yazabilir mi,bana biraz ağır gibi geldi,yumuşak mıdır sizce.
    Yorum yazarsanız memnun olurum.Teşekkür ederim.

Koskoca forumda kimse cevap yazmamış,hepinize teşekkürlerimi sunarım.

2. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Havalı maşalarda, bacakların birinde hava pistonu bulunur. Maşanın çalışma hassasiyetini, bu pistona kilonuza göre uygun basınçta hava basarak belirlersiniz.

Solo air modellerde, maşadaki hava pistonuna sadece tek yönlü hava basabilirsiniz. Dual air modellerde ise, maşa bacağının alt kısmında da hava basabileceğiniz bir sübap mevcuttur. Bu sayede pistona hem pozitif, hem negatif basınç yükleyebilirsiniz. Bu özellik, sürücü ağırlığına ve sürüş karakteristiğine göre daha ince ayar yapmanızı sağlar.

XC32 Solo Air modelinin ağırlığı 2.3 kg kadar. 1.5 kg'lık SID'lerle karşılaştırdığımızda ağır kaldığını söyleyebiliriz. Ama fiyatı da ona göre belirlenmiş.

SamiKayhan bunu beğendi.
  3. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Mehmet Altuğ Yorumunuz için teşekkür ederim.SR Suntour XCR modelinden XC32 modeline geçmek sizce mantıklı mıdır,büyük bir fark görür müyüm,solo air normal havalı maşa gibi rahat olur mu?