Rock Shox Sid WC Modifikasyon

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Rock Shox Sid WC kullanıyorum. Aşağıdaki maşanın aynısı.

http://www.velomir.com/catalog/components/fork/rockshox/small/1-1,8%20RS%20Sid%20WC%20Dual%20Air%20PopLocA%20White%2080mm.jpg

Bu maşanın sağ bacağının içindeki hidrolik mekanizmasının sökülüp yerine sol bacaktaki hava kartuşunun aynısından takılabildiğini duymuştum.

Böyle bir işlem yapıldığında maşanın çalışmasında sertlik-yumuşaklık açısından nasıl bir avantaj veya dezantaj doğar?

Daha önce bu konuda deneyimi olan arkadaşlarımız varsa burada paylaşmalarını rica ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: emregogus
Scudo

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Bunu nerede okuduğunuzu sorabilirmiyim acaba? Veya linki bana özel mesajla da atabilirsiniz.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Sol bacaktakinin aynısı takılmıyor malesef... SID racelerdeki Havalı sağ bacak kartuşu takılabiliyor...

SID WC nin yağlı kilitleme kartuşunun yerine, SID race in sadece rebound sağlayan havalı kartuşu takılınca 1100 lü gramlara geliyor....

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
@Hasan Çağri

Hasancım teşekkürler.

Bunu ilk nerede duyduğumu yada okuduğumu hatırtlayamasam da, seninle bu konudaki yazışmamıza istinaden seninde konuya katkıda bulunacağını biliyordum.

Kartuş değişimini yaptığımızda maşa hafifleyecek ki bu güzel birşey. Peki çalışmasında ne gibi olumlu veya olumsuz yanları olabilir?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Olumsuz yanı maşanın kilitlemesi olmayacak, geri tepme performansı SID race ile aynı olacak (WC nin biraz daha iyidir Race e göre, çünkü race hava ile bu işi yapar)

Artısı ile sadece hafifliği :D

• Beğen
Tepkiler: Berke ÖZTÜRKMEN

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Hasan Çağri

Yep, aynen öyle, WW sitesinin forumlarını yeterince eşelerseniz bunu yapan hatta maşayı güzelce tıraşlayıp hafifleştiren hafiflik çılgınlıklarını bulabilirsiniz, elbette hiçbir zaman gerçek sid WC performansını vermeyecektir özelliklerini kaybettiği için...

• Beğen

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Hasan ve Hakan katkılarınız için teşekkürler. :in:

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Bence yapılabilir.Sağ bacağın alt kısmını 15 alyenle açılarak sol taraftakinin aynısı takılabilir.Hava pistonun koyunca olur sonuçta sağ ve sol iç boru aynı.15 alyen bulmak sorun ama.

• Beğen