Rock Shox SID Race Süspansiyon!!

Tepki
26
Tüm forum üyeleri Merhaba,
Benim bisikletimde 2007 SID Race Maşa var.Ve maşa Bildiğime Göre 80mm çalışan yarış maşası ve benim maşam 30-35 mm bile çalışıp çalışmamak arasında birşey.Onun için maşamın daha uzun mesafede çalışması için önerilerinizi bu konu üzerinde paylaşırsanız çok iyi olur.Şimdiden teşekkürler.

Scudo
Tepki
26
@yamaç kolatan

Tam olarak Emin değilim.Kaç psi basmam gerekir.veya bakım maşanın sorununu giderir mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
servisine sormanız gerekiyor benim maşam da sid race. bayağı iyi bir maşadır kurcalayıp olup olmaz yerlerde açtırmayın.

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
ne kadar hava basacağın maşanın sol bacağında yazıyor olması lazım en azından rebalarda öyle.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Maşanın bacakları üzerinde gerekli bilgi vardır, kilona uygun miktarda hava basmalısın. Eğer etiketleri bulamazsan model yılı ve serisi ile (Sid Race 2007 olarak) (link) adresinden kullanma kılavuzunu indirebilirsin.

Tepki
26
Yazmasın yazıyorda.Maşanın asıl sorunu dibine vurması gibi bir olay küt küt diye ses geliyor.Yoksa maşanın kendisimi öyle.Bu sorunu bakım giderir mi?

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@Çağlar ALTIN

aynı problem bende de var malesef ... benimde 2007 sid race im var ve değerlerine göre hava basmama rağmen dibine vurup küt diye ses geliyor.. bu haftasonu maşayı bakıma vericem bakalm geçicekmi problem

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bende de rock shox tora var ve üzerindeki değerleri bastığımda maşa çok çok yumuşak kalıp ufak darbelerde dipliyordu bile bazen,o değerlerin biraz üstünü basıpta bir deneyin derim.Ben öyle kullanıyorum daha rahat ettim :)

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Sol bacagin ust(+) ve altina(-), tablodan agirligina denk gelen havayi bas.Sag tarafa da 20-60psi arasinda bir deger mesela 40psi basmayi dene.
Buyuk ihtimal sorunu cozecektir.
Bende de basta yanlis hava basildigindan sabit masa gibiydi simdi ise harika calisiyor..

• Beğen
Tepkiler: Çağlar ALTIN
Tepki
26
@yamaç kolatan

Eğer aynı sorun , bakımdan sonra giderse lütfen beni de haberdar edin.!! Şimdiden Teşekkürler.!!