Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rock shox reba world cup

Konu, 'Süspansiyon' kısmında ceyhun baş tarafından paylaşıldı.

1. ceyhun baş

ceyhun baş Üye

Seviye:
    rock shox reba world cup alcam ama bi nedenden dolayı korkuyorum bisikletle çok atlayıp zıplıyorum acaba maşa kırılırmı taç kısmından yada dayanıklımı bir maşa mı

2. Cem Helimoğlu

Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam masalar oyle kırılma falan olacagını sanmıyorum ama reba sıd masalar hassas masalar fox masalara gore onu bılıyorum

3. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok fazla ön yargılısınız bu konuda.. kimler SID kullanmış zamanında bişey olmamış.Sizin ''action' diye nitelendirdiğiniz kır gezilerinizde bu maşalara hiç bişey olmaz.Kaldıki SID lerin boru çaplarıda genişletildi daha esnemez daha sağlıklı oldu.

Cem bey de avatarında eline almış olduğu fox u güzel övmüş..ama acaba Reba WC veya SID wc kulanmışmıda bu kadar kesin yorum yapmış?Tamam FOX larda mükemmel maşalar ama bu bundan zarif şu şundan narin demek için ikisinide uygun arazi şartlarında denemek lazım.

Ben memnun olacağınız konusunda size garanti veriyorum..Reba WC çok yerinde bir seçim. (Y)

temucin90 bunu beğendi.
  4. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    100 kiloyum sid team ile yarışıyorum taş gibi :D

5. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Fox'ta, Yeni Sid'lerde taş gibi maşalar gerçekten,kırmak yetenek isteyebilir.. Tabi gidipte 1-2 metreden uçmayacağınızı varsayıyorum.

6. Cem Helimoğlu

Seviye:
    benı bırz eleştırdı haklıda aslında fox masaya bı yatkınlıgım var bıde arkadasta sıd wc vardı 4 5 ayda kecelerını degıstıryordu duzenlı bakım yapmayınca ufak tefek teklemeler yaşıyordu kusura bakmayın bıraz yanlı anlattıgım ıcın ama sıd wc de kullandım fox daha cok hosuma gıttı daha oturaklı saglam geldı ama bu dmek degıldır kı raba wc sıd wc kotudur kesınlıkle degıl

Mert Bağcılar bunu beğendi.
  7. Cem Helimoğlu

Seviye:
    bıde ıkısınıde arazı sartlarında deneme fırsatım oldu acıkcası coook belırgın fark goremedım ama sıd wc daha hafıf ve yarıs ıcın bıraz daha on planda oldugunu dusunuyorum

Mert Bağcılar bunu beğendi.
  8. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Zoom kullanıyorum piyasa değeri 10 TL civarında ben kırmaya çalışıyorum o direniyor ne diyim sid yada vb. olsa şimdiye kırılmıştı :D işin şakası bu tabi Reba WC çok iyi bir maşa , fox rs tartışmasınada gerek yok alıcaksın DTyi ne dert ne tasa :)

9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bahsi geçen maşaların hepsini kullanmış biri olarak (Buna DT Swiss de dahil) REBA WC şuan satın alınabilen fiyatlarına oranladığınız zaman çalışması en rahat ve en konforlu amortisördür diyebilirim rahatlıkla.

FOX daha sert ve darbeli çalışır, arazide giderken zaman zaman sertliğini hissedersiniz eğer arazi tecrübenizde biraz az ise zaman zaman sert tepkiler alabilirsiniz amortisörünüzden.

RS ise daha soft çalışır arazide giderken sadece görevini yapar ve o çalışırken siz farkına bile varmıssınız arazi akar gider altınızdan.

DT Swiss ise hiç yaklaşmayın yarışlar dışında kullanılabilecek bir ürün hele amotörlere göre bir ürün hiç değildir...Sert ruhsuz tuhaf bir amortisör.

Bu maşaların içinde FOX ve 32mm borulu RS ları hepsi birbirine yakındır... Sağlamlık olarak hiç bir şüpheniz olmasın kesinlikle hiç bir şey yapamassınız o amortisörlere...

Ama ne olursa olsun hangi maşayı kullanıyorsanız kullanın her 1 defa mutlaka yağını ve contalarını mutlaka değiştirin... Böylece maşanızın ömrü ikiye katlansın.

Eğer sende yılda bir o işlemi yapmassan önümüzdeki sene keçelerinden çıkan yağları görünce sakın şaşırma :D

10. İbrahim sarı

İbrahim sarı Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Dt amortisör kullanmıştın çağrı abi memnun değilmiydin ?

11. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    dt swiss alacak parada zaten çok insanda bulunmaz.

12. İbrahim sarı

İbrahim sarı Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    DT kara listemde var :D

13. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Magura Durinleride "güzel maşadır" diye duymuştum.Kullanma şansım olmadı fakat görünümü ve hafifliği 10 numara...

14. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet memnun değildim... Benim kulladığım şaft borusu Aluminyum olandandı (zaten o zaman daha karbon şaftlı yoktu) yanal esnemesi çok fazlaydı ve çalışma olarak ta sert bir amortisördü. Yani tamamen yarış için tasarlanmıştı.