Rock Shox Reba Team

Erhan ÖZETÇİ

Daimi Üye
Tepki
50
Selam Artık benimde rock shox reba team süspansiyonum var hey. Ancak tam olarak nasıl faydalnabilirim bilmiyorum çoğunu çözdümde ssadece travel mesafesini nasıl arttırabiliyoruz yada arttırabiliyomuyuz maşa üstünde 115 kadar çıkabilir yazıo ama ben hiç bir şekilde çıkartamadım hava basıncıylamı ilgili acaba yada sadece 100 de sabit kalıyomu merak ediyorum bu konuda hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eğer ki maşanın sol üst bacağında U-Turn yoksa bu yükseltme işlemi ancak yetkili servis tarafından yapılıyor sanrım.

Erhan ÖZETÇİ

Daimi Üye
Tepki
50
Yok Yazmıoda bugun taktırdım takanlarda bilmio demekki nası bi işlem gerekio bunun için

Erhan ÖZETÇİ

Daimi Üye
Tepki
50
Ya bu Travel ayarını ankarada nerede yaptırabilirim bide benimki şuan 90 civarında duruo bu yeterlimidir.Uzun olmasının bi avantajı olurmu buna değermi?

Erhan ÖZETÇİ

Daimi Üye
Tepki
50
Valla senide bıktırıcaz ama çok fena bi şekilde takmış durumdayım bu duruma en azında 100mm çıkarmak isterdim
:)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O kadar sert araziye giriyor musun? :)
Yok eğer girmiyorsan tırmanışların zorlaşacak o yüzden...
Bu arada;
Bıkmam :D.

Erhan ÖZETÇİ

Daimi Üye
Tepki
50
giriyorum yaa tırmanırkende kilitleriz yaff geri bozukarazide tırmanırkende zorlar baya ama bakalım ya bi kaç ay test ediyim böle sonra karar veririm sadece nası değiştiriliyor yada nerde değiştirebilirim onu merak ediyorum

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Rock Shox servisleri sanırm içini açıp ayarlayabiliyor. Ben de tam emin değilim. Benim kullandığım Reba'da U turn vardı :).

Erhan ÖZETÇİ

Daimi Üye
Tepki
50
Oldu sağol yaw ben en iyisi servisleri araştırıyım ilgilendiğin için teşekkürler ii geceler

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Nette biraz aradım da benim de kafama takıldı

2007 Reba team u-turn air

http://www.allterraincycles.co.uk/images/products/102385.jpg

Bu da halilin bahsettiği Reba race u-turn olsa gerek :D

http://img226.imageshack.us/img226/6606/rebauturngz8.jpg

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Şu flood gate olayını nasıl aktif hale getiriyoruz anlatırmısınız.Arkadaşta reba race var oradaki gate yazılı düğme aksesuar giibi duruyor şu an.Kullanamıyor yani.....

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
bu sorunun yeri burası değil aslında ama sorulmuş madem...

Amortisor kilitli vaziyette iken Lock out u bozmamak ve gelen küçük tepkilere yanıt vermek için geliştirilmiş bir sistem...

Kilitli vaziyette iken flood gate en sağda ve son solda deneyerek farkı gözlemleyebilirsiniz...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir uyarı da benden. Flood Gate vanası ile sadece amortisör kilitli iken oynayın ;).

Erhan ÖZETÇİ

Daimi Üye
Tepki
50
Sende saol abi varmı başka bilgisi olan / Bir de o travel ayarı için bi tiyo aldım tüm havayı sıfırlayıp negatiften basınca yükseliomuş. pompa olmadığı için deneyemedim ama sizce mantıklımı?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O mantıklı değil... Yani evet yükselir ancak maşanın tepkisini bozarsın. Doğru bir kullanım şekli değil. Maşa aşırı sertleşir...

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
2006 ve öncesi Reba larda mesafe ayarlaması malesef teknik servis gerektiriyor. Çok fazla parçası olan bir amortisör olduğu için sakın kendiniz açmayın. Geçen bir arkadaşımız Psylo gönderdi. Geldiğinde hiçte iyi durumda değildi. Neyse allahtan hallettik. Psylo'yu yükseltmek istiyorsan amortisörü getir yardımcı olalım veya bir şekilde bizlen temasa geç.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Orkun Oskay

Orkun sanırım sadece "2006" demek istedin. 2005 modellerde "U-Turn" opsiyonu mevcuttu, belki Türkiye'ye gelmemiş olabilir, bilemem.
2006'larda U-Turn hiç olmadı.
2007'lerde ise Team modelinde U-Turn opsiyonu tekrar geldi.