Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rock shox judy sl

Konu, 'Süspansiyon' kısmında peregrinus tarafından paylaşıldı.

1. peregrinus

peregrinus Üye

Seviye:
    Bu amortisörle ilgili internette epey arama yapmama rağmen net bilgilere ulaşamadım, merak ettiğim bir kaç şey var bunları yanıtlayabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.
    1. kilitlenebilen bir sistem mi?
    2. üretim amacı ne?
    3. iyi bir amortisör mü?
    4. en son ne zaman üretildi?

2. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Judy SL; 1998 yılına kadar en hafif XC maşalarındandı. İçindeki sistemi Englund marka kartuşlarla değiştirince 1275Gr. kadar iniyordu. 63/80mm. çalışma mesafesi vardı.

1999 yılında Rock Shox, Marzocchi'ye özenerek yaylı/yağlı açık yağ banyolu sisteme geçti. Hydracoil dedikleri bu sistemde Judy SL içeriden bir sistemle 63/80/100mm. olarak ayarlanıyordu. Ben de bu modeli kullanmaktayım. Sol bacağına modifiye yaptım ve kilitli hale getirdim.Çok hassas ve güzel çalışan bir maşa. Ama SL sadece modeli oldu; SuperLight falan değil bayağı 1980gr. :)

2002'de Judy bir tarafı havalı-bir tarafı yaylı elastomerli saçma bir sisteme geçti ve bu modelin sonu oldu.

AHMET67 ve peregrinus bunu beğendi.
  3. peregrinus

peregrinus Üye

Seviye:
    teşekkürler Aybars tüm sorularımı yanıtlamışsın ancak netleştirmek için sorayım kilitlenmeyen bir sistem bu doğru anlamış mıyım?

4. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Yok; Judy'nin hiç bir modelinde kilitleme yok. Ben başka bir kartuş kullandım.