Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rock Shox DUKE XC vs Suntour Axon S-RL

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Mithrelios tarafından paylaşıldı.

1. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    selamlar arkadaşlar.

rock shox duke xc sanırım 2005 yılından kalma bir model ve özelliklerine ulaşamadim(ağırlık dışında). sorum şu, bu iki maşayı yaklaşık aynı fiyata sıfır olarak alabiliyorum, yalnız Duke'ü Amerikadan getirtmem gerekecek, sizce hangisini tercih etmeliyim, arada çok büyük fark yoktur derseniz buradan almayı tercih edeceğim.

bir de acaba Duke benim sedona sd 761 e sorunsuzca uyar mi? şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Merhabalar...
    Duke hakkında yorum yapamicam ama S-rl sedona 761 ile yeterince güzel uyum sağlar.. yanlış hatırlamıyorsam kırmızı olan sedona 761lerde bir ara S-RL vardı bu yüzden uyum sorunu olmaz...

Mithrelios bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Teknik olarak her iki maşa da bisikletine uyar.
    Ancak teknoloji olarak, Duke çok üstün. Bir defa havalı bir amortisör, bu nedenle ağırlığına göre ayarlayabiliyorsun. Lock out'u olan versiyonlarında, gidondan lock out da kullanmak mümkün. Rebound ayarı da var.
    Eğer ABD'den getirtmen sorun olmayacaksa, Duke tek alternatif bu ikisi arasında.

4. BuRroM

BuRroM Forum Bağımlısı

Seviye:
    Axon S-RL de havalı bir maşa:) Gidondan lock out da var.. Rebound da var.. Yani duke ile aynı özelliklere sahip. Ama ikisinden de kullanmadım bir yorum yapamam..

Mithrelios bunu beğendi.
  5. by_cix

by_cix Aktif Üye

Seviye:
    slmlr bende bi ara aynı ayrımda kalmıştım ancak axon s-rl değil d-rl ile karşılastırsan anlardım çünkü halil arkadaşımızın dediği gibi s-rl havalı bi model değildir bu arada benim seçimim de duke race den yana oldu şuan çok memnunum kesinlikle öneriyorum ayrıca kadronla uymama gibi bi durum olamaz çünkü ikiside oversize maşalardır :in:

Mithrelios bunu beğendi.
  6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Haklısın Burak, özür diliyorum ben direk D-RL olarak düşündüm maşayı :)
    Ancak yine de yorumum aynı olur. Birisi Rock Shox, diğeri SR Suntour...

Mithrelios ve BuRroM bunu beğendi.
  7. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    neyse artık s-rl yi almış bulundum, umarım çok da kötü bir tercih yapmamışımdır. yorumlar için teşekkür ederim.

8. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Suntouru bilemicema ama ben Duke race kullanıcısıyım.Samimi olarak şunbları söyleyebilirim.Şu anlık isteklerime cevap veren bir amortisör.Daha iyisinide arkadaşlardan fln test ettim.Evet daha iyi çalışanları var fakat duke çalışma açısından oldukça yeterli.(hatta fazlasıyla yeterli :D) KEsin konuşmamak lazım ama önümüzdeki 2-3 yıul daha bu amortisörü kullanırım gibime geliyor.Çünkü şu anlık daha iyisinin bi gereği yok benim için...

Mithrelios bunu beğendi.
  9. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    cevabınız için teşekkürler, benim için kilitli olmaması kafamı kurcalıyordu ama tabi neticede bir önemi kalmadı, umarim ben de sizin duke'ten memnun kaldığınız kadar s-rl den memnun kalırım.

10. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    başlık ile alakasız mesajınız için teşekkürler, bari özel mesaj atmadan yazılanları okusaydınız.

11. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    rock shox düke al derim kardeş sağlam bir alet

saygılar ( ayrıca bilgi düke için bilgi almak istersen rock shox web sitesinde service bölümünde teknik bilgiler bulunmakta) orada bulabilirsin