Rock Shox DUKE XC vs Suntour Axon S-RL

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
selamlar arkadaşlar.

rock shox duke xc sanırım 2005 yılından kalma bir model ve özelliklerine ulaşamadim(ağırlık dışında). sorum şu, bu iki maşayı yaklaşık aynı fiyata sıfır olarak alabiliyorum, yalnız Duke'ü Amerikadan getirtmem gerekecek, sizce hangisini tercih etmeliyim, arada çok büyük fark yoktur derseniz buradan almayı tercih edeceğim.

bir de acaba Duke benim sedona sd 761 e sorunsuzca uyar mi? şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Merhabalar...
Duke hakkında yorum yapamicam ama S-rl sedona 761 ile yeterince güzel uyum sağlar.. yanlış hatırlamıyorsam kırmızı olan sedona 761lerde bir ara S-RL vardı bu yüzden uyum sorunu olmaz...

• Beğen
Tepkiler: Mithrelios

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Teknik olarak her iki maşa da bisikletine uyar.
Ancak teknoloji olarak, Duke çok üstün. Bir defa havalı bir amortisör, bu nedenle ağırlığına göre ayarlayabiliyorsun. Lock out'u olan versiyonlarında, gidondan lock out da kullanmak mümkün. Rebound ayarı da var.
Eğer ABD'den getirtmen sorun olmayacaksa, Duke tek alternatif bu ikisi arasında.

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
Axon S-RL de havalı bir maşa:) Gidondan lock out da var.. Rebound da var.. Yani duke ile aynı özelliklere sahip. Ama ikisinden de kullanmadım bir yorum yapamam..

• Beğen

by_cix

Aktif Üye
Tepki
59
slmlr bende bi ara aynı ayrımda kalmıştım ancak axon s-rl değil d-rl ile karşılastırsan anlardım çünkü halil arkadaşımızın dediği gibi s-rl havalı bi model değildir bu arada benim seçimim de duke race den yana oldu şuan çok memnunum kesinlikle öneriyorum ayrıca kadronla uymama gibi bi durum olamaz çünkü ikiside oversize maşalardır

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@BuRroM

Haklısın Burak, özür diliyorum ben direk D-RL olarak düşündüm maşayı :)
Ancak yine de yorumum aynı olur. Birisi Rock Shox, diğeri SR Suntour...

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
neyse artık s-rl yi almış bulundum, umarım çok da kötü bir tercih yapmamışımdır. yorumlar için teşekkür ederim.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Suntouru bilemicema ama ben Duke race kullanıcısıyım.Samimi olarak şunbları söyleyebilirim.Şu anlık isteklerime cevap veren bir amortisör.Daha iyisinide arkadaşlardan fln test ettim.Evet daha iyi çalışanları var fakat duke çalışma açısından oldukça yeterli.(hatta fazlasıyla yeterli :D) KEsin konuşmamak lazım ama önümüzdeki 2-3 yıul daha bu amortisörü kullanırım gibime geliyor.Çünkü şu anlık daha iyisinin bi gereği yok benim için...

• Beğen

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
cevabınız için teşekkürler, benim için kilitli olmaması kafamı kurcalıyordu ama tabi neticede bir önemi kalmadı, umarim ben de sizin duke'ten memnun kaldığınız kadar s-rl den memnun kalırım.

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
başlık ile alakasız mesajınız için teşekkürler, bari özel mesaj atmadan yazılanları okusaydınız.

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
@Mithrelios

rock shox düke al derim kardeş sağlam bir alet

saygılar ( ayrıca bilgi düke için bilgi almak istersen rock shox web sitesinde service bölümünde teknik bilgiler bulunmakta) orada bulabilirsin