Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rock shox Dart 3

Konu, 'Süspansiyon' kısmında yighitjan tarafından paylaşıldı.

1. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    rock shox Dart 3 bu maşadan aldım.Remote konturollu olanından .Bi sorum olcak bunu göbeklere takılan yerinde bi ayar yeri var(bi taraf Tavsanı bi taraf kaplumbagıyı gösteriyo) bu ne acaba bilen varsa yardımcı olabilir mi?kiatpçıgı okudum hiç bişi bulamadım... :in:

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    sertlik ayarı olabilirmi(hem gidondan hem maşadan kontrol )

3. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    yok masanın üstünde değil(gidondada değil)maşanın al kısmında disk fren kaliperinin takıldıgı yerde.

4. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    o rebaund ayarı tavşana getirirseniz en hızlı şekilde içeri girdikten sonra dışarı çekar fakat kaplumbağaya getirdiğinizde yavaş yavaş geri çıkar denerseniz daha iyi anlarsınız :)

5. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    bi deneyim :)

6. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    denedim gördüm kaplumbagada biraz daha agır kalıyo -tavsanda biraz daha seri Bunların kullanıs amaçları nelerdir onlarıda bilen yazarsa sevinirim.

7. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    bilgisi olan arkadaşlar kamlumbağ ve tavşan nerde nasıl işe yarar kullanım amaçları nelerdir bilgierinizi bekliyoruz :in:

8. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    kaplumbagaya yanı rebauntu dusurdugun zaman duz yolda gıdebilirsin güç kaybını onlemek acısından ama araziye girdigin zaman kesinlikle rebauntun acık olması lazımkı rahat surus keyfı saglasın

Şahin Bulut ve Levent Temiz bunu beğendi.
  9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kaplumbağa tavşan ayarı ;

ayarı kaplumbağa tarafına doğru getirdiğiniz zaman maşamız darbeyi aldığı yani çöktüğü zaman daha yavaş şekilde geri yükselir yani tepme süresi ve tepkileri yavaşlar... Bu daha çok çok bozuk olmayan yollarda daha konfor ağırlıklı kullanım içindir...

Ayarı tavşana doğru getirdiğiniz zaman ise maşanız daha hızlı şekilde ve daha sert biçimde tepkiler verir... yani amortisörünüz darbeyi aldığı zaman daha hızlı eski haline döner ve tekrar darbeye daha çabuk hazırlanır... Buda performanslı kullanımda daha kesin tekiler ve daha aktif kullanım getirir...

Ama ikisininde son ayarlarında kullanmak pek doru değildir... mesela kaplumbağadayken iniş yaparsanız amotisör dibe girer ve çok yavaş eski haline dönerse bu iniş sırasında kontrolünüzü kaybetmenize sebep olur.... çok tavşanda kullanırsanızda tabiri caiz ise çılgın boğa gibi tepecek ve gene kontrolü zorlaştıracaktır... Burdada ayar yapmak sizin kullanış tarzınız ve temponuza göre yapabilirsiniz...