Rock Shox Dart 2

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar bi süre önce Semih arkadaştan Rock Shox dart 2 Maşa aldım,yalnız maşa çok sert :( Kargodan aldığımda yağ kaçırmış arkadaşa bildirdim pekde yardımcı olamadı malesef :( Maşanın şuana kadar hiç bir faydasını göremedim malesef,toplamda 3 kez anca kullandım en basit bi çukurda dahi yaylanmasını göremedim.Siz değerli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var :mad:
Şimdiden herkeze teşekkürler.

Scudo

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Merhaba.Öncelikle şunu belirtmeliyim Semih Abi'nin maalesef bisikletini çalmışlar.O yüzden sizinle ilgilenememiş olabililir.Esas konuya gelince Dart 2 maşadan bende kullandım.Ama çok hassas bir maşa değil birde hava soğukken hassasiyeti daha çok azalıyor.Yağ kaçırdığını söylemişsiniz acaba yağ maşanın sağ bacağından mı kaçmış? Eğer öyleyse maşa kilitliyken hala esneme olacaktır... Birde maşanın sağ bacağında rebound (geri tepme) ayarı vardır.Tavşan (hızlı) ve kaplumbağa(yavaş) resmi vardır.O ayar vidası kaplumbağa resminin orada mı ki? Çünkü amortisör geri hareket ederken hızı azaldığı için hissetmiyormusunuz? Görmeden kesin birşey söylemekte çok zor oluyor.Umarım haşhaş tanesi kadar yardımım dokunmuştur. :)

• Beğen
Tepkiler: Doğu Biçer

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
Kardeşim biz seninle ne konustuk msn de ?? Bisikletim çalındı şuan ilgilenemiyorum.Dartların sert oldugunu söylemiştim. İsmailin de dediği gibi soguk havalarda bile etkilenıyo bazen. ayrıca maşan kargodan geldiğinde yag kaçırmıs öyle dedin bana yani bu benim hatam değil ben sana kargodan geldiğinde zabıt tuttursaydın kargodan alırdık parasını dedim. Bunları dememe rağmen buraya kadar taşıdın ya konuyu çok tesüp ediyorum. Moralim zaten bozuk kaç gündür bu da üstüne tuz biber oldu çok sağol!!
Ayrıca ben sana demedim mi Şu bisiklet işimi bi halledeyim senn maşanı erdoğanlara bakıma yollicam parasını da kendi cebimden vercem diye. ???
Hem bu yag kaçırma sebebi benden kaynaklı olmadıgı halde sana dedim ki 25 liranı yollim müsait oldgumda dedim. Elimden gelen yardımı yaptım ama sen taaaa buralara yazmıssın konuyu. bak beni burda herkese sor Necati gunuc e sor özellikle benden en cok parca alan odur bi tanesinde sorun cıkmıs mı
Gürkan sentürk abime sor
Daha aklıma gelmeyen bir sürü arkadas var ha bak ismail şen kardeşime sor beni ben malımın arkasındayım her zaman ama sen bana zabıt yok diyosun ben nası geri alayım. Sana sunu sölim bi de maşan yagsız oldugu için düzgün çalısmıor ve ona yag koycak bakım yapacak biri yok orda anladıgım kadaryla sana yayı bozuk deyip sallamıslar öle. k.bkma elimden gelen bu ben sana her türlü yardımda bulundum ama sen gercekten bunu yapmicaktın. Çok bozuldum yani kötü olan moralime bu cok iyi geldi !!! çok sağol
Benden alısveris yapıp da bu konuyu gören arkadaslar varsa lütfen yorum yapsınlar düzgün bir satıcı olduguma dair

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
Semih arkadaşımızı 2 yıldır tanırım gerçekten bi sorun yaşamadım kendisi düzgün bir çocuktur, bu gibi aksaklıklar olabilir bence fazla takılmayın halledilebilecek şeyler bunlar, bi arkadaşımın Sid maşasının yağı boşaldı çalışmadı 50 tl ye yaptırmıştı mesela çözülebilecek bir sorundur nihayetinde.
Kargoda pek de dikkat edilmiyo o açıdan sallana sallana gelmiştir kargo o da sorun yapmıştır tabi ki bunun için bence biraz daha bekle biraz daha kullan dart serisinin nasıl olduğunu bi sor millete, yine de semih malzemesinin arkasında duracaktır eminim ki.

• Beğen
Tepkiler: semihh

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
@İsmail ŞEN

Merhaba semih arkadaşımın bisikletinin çalındığını biliyorum, tekrar'dan geçmiş olsun diyorum inşallah bulunur.Amacım burada semih arkadaşımı kötülemek değil benim başıma gelen sorunu yani, maşanın yağ kaçırmasının negibi sebeblerden kaynaklandığını ve ne yapabilirim diye fikir almak için yazdım.Burada semih arkadaşımı sattığı maldan kötüleme gibi niyetim yok.
Maşa konusuna gelince havaların soğuk olmasından bahsetmişsiniz Bulunduğum bölge 11 ay bisiklet sürüşüne, elverişli iklimi olan bir memlekettir.Havalar gayet iyi ayrıca,Maşada belirttiğiniz gibi tavşan ayarı malesef yok.
Semih arkadaşım ile dün konuştuğumda kargodan kaynaklı dedi,tamam onu kabullendim.Şayet aklımın ucundan geçmezdi maşanın yağ kaçıracagı eve gelip kutuyu açtığımda gördüm bacaklarında ve kutunun bağzı bölgelerinde yağ izine rastladım,normal bir durum gibi karşıladım bi sorun çıkaracagını zannetmiyordum ki bisikleti topladığım güne kadar.
Fikirleriniz için teşekkürler arkadaşlar, tekrardan belirteyim amacım kimseyi kötülemek değil,bu sorun hakkında sizlerden bilgi almak.

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
kardeş yardımcı olmadı demişsin ama bu da bi nevi kötülemektir. ben sana olabilcek tüm ihtimalleri dedim ama
yuzde 90 yagdan dedim yagın tamamlanması gerek dedim. Senin bisikletci yagına bakmadan direk sorunlu bu maşa demiş.
Bulundugun iklim öyle olabilir biz dart maşanın soğuklardan bile etkilenebildiğini yazdık sadece.
Ben sıfır maşa aldım erdoganlardan maşa yagsı bosalmıstı çalısmıordu benim de aklmın ucundan gecmıyordu. hemen anında zabıt tutturup geri yolladım. bana yenisi geldi.

• Beğen
Tepkiler: emre ersoy

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
@semihh

Anladım, Ustam sağ hazneyi açtı yağı baya azdı mor renkteydi,bu yağ karıştırılmış dedi ve döktü sağ bacak altında Rebound ayarını açtığımı bahsettim bunda Rebound ayarının olmadığını belirtti açtıgım içinde ayrıca yağ kaçırmış dedi,Haliyle bu konuda pek bilgim yok açıkcası, sana daha önce bahsetmiştim.Bu maşadan verim alamazsın diyince ister istemez üzüldüm bi'an için şimdilik başka bir usta arıyorum.:)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Hocam dart3 kullanıyorum. Memleketim yalova, yalovada kış çok sert geçmez kar bile zor yağar, ama bisiklete vuran rüzgarında etkisiyle çok aşırı soğuk bile olmasa dart3 maşa hissizleşiyor. Sorun yağ kaçırmasından kaynaklanıyodur tamam ama birde şunu dene bakalım, bisikletini eve çıkart sıcak oda ortamında dursun biraz rebounduda tavşan kısmına getir öyle bir dene bakalım nolucak. Arkadaşların dediği gibi yağ kaçırması zaten çok önemli bir sorun değildir halledilir, dart serisi zaten çok sağlamdır başınızı ağrıtmaz, insanlar 0 ürünlerde bile böyle talihsizlikleri yaşayabiliyor, olur böyle şeyler hallolur ;) . (85 kiloyum bu maşayla fazla arazide takılmasamda şehir içinde yüksek yerlerden hızla atladım, merdiven indim, çok fazla arka kaldırdım sorun yaşamadım hiç :) )

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
emre dediğim gibi ben maşanın içini bir kere bile açmadım yani yağ karışması imkansız gibi birşey rebound ayarı da o vidanın içine 2.5 alyen sokularak yapılıyor.sol taraf tavsan sağ kaplumbagaydı sanırsam

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Emre Abi sağ bacağın altındaki vidalar yeterince sıkımı çünkü benimde maşamda aynı problem meydana gelmişti.Vidayı çıkartıp gres yağı ile yağlayıp yerine takmıştım, tabii biraz fazla sıkarak. Sonra sağ bacaktaki kilit kolunun sekmanını söktüm içerisinden altı başlı amortisörün kapağı çıktı, onuda sökerek içine bizim buralarda satılan amortisör yağından koydum.Yanlış hatırlamıyorsam 1 çay bardağı falan yağ almıştı. :) İşim bittikten sonra bütün herşeyi yerine taktım ve sonuç mükemmeldi.Maşanın bütün ayarları çalışıyordu ve hassasiyeti bir nebze olsun artmıştı... Birde son olarak Semih Abi'den parça alışverişim oldu ve benimle çok iyi bir şekilde ilgilendi.Bu aralar moralinin bozuk olması herşeyi değiştiriyor diyecektim ama elinden geleni yapmış gibi görünüyor.Keşke demeyi hiç sevmem ama kargodan alıp açtığınızda yağ kaçırma sorununu gördüğünüz an zabıt tuttursaydınız.Ama olmuş bitmiş.Önemli olan ikinci el alışverişlerinde biraz hoşgörülü olmak...

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
@İsmail ŞEN

Merhaba ismail verdiğin bilgiler için teşekkürler işime yarayacağından eminim.Semih arkadaşımızın nasıl üzüntü içinde olduğunu anlamak hiçte zor değil onada hak veriyorum,yalnız konuyu açarken kesinlikle aldığım mal için alıcısını suçlama gibi bir niyet,yada kötü zihniyet hissi olmamıştır.
Forum ailesi olarak hoşgörülü olmak daima görevimizdir,satışdan önce dostluk önemlidir.