Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rock Shox Dart 2 Yağ Kaçırma ve Ses Problemi

Konu, 'Süspansiyon' kısmında İsmail ŞEN tarafından paylaşıldı.

1. İsmail ŞEN

İsmail ŞEN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba.Nisan ayında aldığım ve kullanmakta olduğum Rock Shox Dart 2 maşam durduğu yerde kaplumbağa tavşan kısmından yağ kaçırıyor.Bu da yetmez gibi maşadan tık sesi ve sıvı geçiş sesi geliyor bunun için ne yapmam gerekiyor? Sesler çok sinir bozucu ve maşanın durduğu yerde yağ kaçırmasıda moralimi bozuyor lütfen yardım edin...

2. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    tık tık sesi tüm dartlarda normal olan bir sestir amortisör yaylandıktan sonra geri geldiğinde tık eder zamanla alışırsınız bu sese bende dart3 kullanıyorum suan o sesi duymuyorum bile
    yağ kaçırma probleminize gelince rebound vidasının sıkı olduğundan emin olun eger vida gevsek ise bu yuzden yağ kaçırıyo olabilir tahminimce...

İsmail ŞEN bunu beğendi.
  3. İsmail ŞEN

İsmail ŞEN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Teşekkür ederim Semih abi.Ama sese çok fazla takan biriyim onun için o sesi ne zaman ve hangi şartlarda olursa olsun kesin duyacağım :) Evet dediğin gibi maşanın rebound ayar yerinin vidası gevşemiş birazda ayar yerine takılan plastiğin oringi aşınmış herhalde, bugün gidip onun çapında bir oring aldım ve yağ kaçırma sorununu hallettim.Yardımın için tekrar teşekkür ederim.

4. Ercan Saygılı

Ercan Saygılı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu maşadan almak istiyorum ama . Başka kullanan arkadaşlarda Rock Shox Dart 2 maşa için aynı ses sorunu varmı acaba ?

5. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    tüm dart serisinde var dart1 dart2 dart3 hepsinde bu ses mevcut ama arıza yaptıgı anlamında cıkmıyor bu ses normal çalışması böyle bu maşanın...

ismail ben de sese cok takan biriyim ama suan ben inan ki duymuyorum o sese alıstım normal gelıyor kullandıkca da zaten o sesi duymuyorsun farkedersin bir süre sonra :)

İsmail ŞEN bunu beğendi.