Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rock Shox 32 XC Havalı maşa ayarı hk.

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Yiğit Türkben tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Türkben

Yiğit Türkben Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Merhaba arkadaşlar bisikletimde XC 32 havalı maşa kullanıyorum geçenlerde ne meraklıysam komple havasını söndürüp etiketinde belirtildiği gibi 63 kg olduğum için 120 mm de 50-70 psi arasında 70 psi bastığımda maşam ilk kullandığımdan daha çok sert olduğunu fark ettim mevcut el pompam ile bunu ayarlamakta zorlandığım için bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var oturduğum konum itibarı ile benzin istasyonuna gidip gelip hava basıp sürekli ayar için uğraşmak zorunda kalıyorum. Söz birdeha bilmediğim şeye burnumu sokmayacağım :acpsnr: Maşamın aşağıdaki videodaki ayarda olması için ne yapmam gerekiyor ?

2. Enes Faruk MLPNR

Enes Faruk MLPNR Yeni Üye

Adı:
    FARUK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eger yapabiliyorsaniz maşanin sıkısma mesafesini dusurtun ve daha sonra olmasi gerekenden 5 - 10 psi daha fazla hava basin ama kesin birçozum olur mu bilmiyorum.boyle bir sey onermemin nedeni ise yayli bir maşa yukseltildiginde yani travel mesafesi dedigimiz olay uzadiginda mâsa esnekligini cok az da olsa kaybedebiliyor.ama havali da durum nedir bilmiyorum.bir de maşanin dual air mi yoksa solo mu olduguna bakmak lazim.insallah sorun hallolur

3. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba @Yiğit Türkben ve @Enes Faruk MLPNR. Maşanın sertlik ayarı Benzinlikte hava basmak ile ayarlanmaz. Benim size tavsiyem maşanızı bir daha asla benzinlikte şişirmeyin. Benzinlikteki hava pompası arızalı olması durumunda maşanıza çok ağır hasarlar verir. Maşaya hava basmanın en kolay ve zahmetsiz olan şekli amortisör pompası edinmenizdir. Travel mesafenizi artırmanız maşanın sertleşmesini de sağlar. Bu konuda bir sorun yok ancak yumuşatmak bir çözüm değilidir. Daha düşük havalarda da kullanabilirsiniz. Elbette "bir kaç psi" olabilir. maşanızın bakım zamanı da gelmiş olabilir. Amortisör pompası ile tam olarak kaç psi hava basmak istiyorsanız o kadar hava basıncı ile basabilirsiniz. Çünkü amortisör pompalarının hortumları çift hava valfi olan sistemlerdir. Bir taraftan hava basarken diğer taraftan hava kaçırmasını önleyen ve her iki tarafı da sibop olan hortumlara sahiptirler. Bence benzinlikte sadece lastiğinizi şişirin. Ayrıca etiketinde yazan 70Psi hava basıncı maşanın zorlanacağını düşünülerek yazılmış rakamlar. Düz yolda kullanıyorsanız çok ta önemli değildir. Ben maşamı 100Psi ile kullanırım. Çok da yumuşak olması iyi bir şey değil. Esneyecek diye sürüş performansımdan ödün veremem.. :) Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

ALİ@ ve Yiğit Türkben bunu beğendi.
  4. cico1961

cico1961 Yeni Üye

Adı:
    Cihangün Ayyıldız
    Bisiklet:
    Geotech
    Selamlar. Havalı maşalardaki hava tamamen boşaltılırsa ne oluyor ? Bisikletin ön kısmı aşağıya doğru düşüyor mu ?

5. cube gtx

cube gtx Yeni Üye

Adı:
    berkay
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    merhaba rebound ayarı nasıl yapılıyor maşanın anatabilirmisiniz

6. TamerT

TamerT Yeni Üye

Adı:
    tamer
    Bisiklet:
    Focus
    tk 32 düşünüyorum bende, XC32TK 9QR 1-1/8 bu adrese 800 lira civarı, ne dersiniz?