Rizeden ovit geçidine tırmanma için arkadaş

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında Erhan1 tarafından paylaşıldı.

1. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba 12 Ağustos 2008 de (günü tam kesinleştiremedim) ovit yaylasında şenlikler yapılacak.Ben İzmirden Rizeye gelip denize en yakın noktadan (iyidere?) ovit geçidine 2640m tırmanma planlıyorum, toplam mesafe km olarak ve yol durumunu tam olarak bilmiyorum,yol bisikleti için sorunlu kesimler olabilir. ,öncelikli amacım tırmanma olsa da şenlik gününe denk getirilebilir.
    Saptayabildiğim kadarıyla deniz seviyesinden tırmanılabilecek en yüksek kesim ovit geçidi.Bu girişimde bana eşlik etmek isteyen (İzmirden , Karadeniz bölgesinden ve ya başka bölgelerden) bisikletçi arkadaşlar varsa benle iletişime geçsin lütfen.
    Teşekkürler..

2. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ovit yaylası biraz güneşli ve gölgesizyerdir ama aklımada gelmedi değil, bisiklette oraları gezmek çok güzel bir deneyim olur lakin hiç müsait değilim. bu arada bir hatırlatma ovit yaylasına çıkarken arabalar bile hararet yapıyor özellikle biraz eski arabaları dinlendire dinlendire çıkartıyorlar birde bisikletle çıkmayı bir düşünün size iyi yolculuklar...

3. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok bilgi toplayamadım henüz,özellikle yol durumu nasıldır o bölge bisikletçileri bilgi verirlerse(özellikle tırmanmış olan varsa) iyi olur,diğer yandan eşlik edecek olmazsa tırmanma tek başına da olabilir.
    Şenliklerin yapılacağı gün 12 Ağustos? u güvenlik açısından düşündüm ama diğer yandan trafik de engel oluşturabilir mi emin olamadım(bildiğim kadarıyla o gün 40 ülkeden katılımlarla en geniş barış halkası oluşturma için bir etkinlik olacakmış).yaklaşık 20 gün var. Verdiğiniz küçük ama önemli detaylar için teşekür ederim iyi günler.

4. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    yolu bende biliyorum.yol güvenlik açısından oldukça güvenli.ovit dağı'nın kuzey yamacı oldukça uzun bir eğime sahip.eğer bu girişimi gerçekleştirecek olursan bende güney yamacından,İspir'den gelmeyi düşünüyorum.gelince de orada seninle yüzyüze tanışmak istiyorum

5. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba tabi olabilir ,zirvede buluşabiliriz,ancak benim bisikletimle güvenli şekilde Rizeye gelemem gerekecek,belki denk getirebilirsem sabah saatlerinde varıp hemen tırmanışa başlayabilirim ,yayla şenlikleri kesin tarihi 9-10 Ağustos ; asıl amacım şenliklerden daha çok zirveye tırmanma,bugün İkizdere belediyesini aradım ancak kaçta başlayacak bilmiyorum ,Rizeye varmadan İyiderede inip buradan başlamayı düşündüm,tam buradan ovit geçidi toplam kaç km kesinleştiremedim yaklaşık 80 km cıvarı olabilir.
    Sizin çıkış noktanız İspir mi olacak? ve hangi gün zirvede olmayı planlıyorsunuz ,bunları ilerde kesinleştirebiliriz.toplam 20 gün var.
    Görüşürüz iyi günler....

6. Şahin Bulut

Seviye:
    şenlikler 8-9 ve 10 ağustos günleri olacak ancak benim bisikletim arızalandı.ancak yinede orada bulaşabiliriz. telefonum 0535 362 30 87 ismim şahin ararsan bu işi konuşuruz
    iyi günler..

7. Şahin Bulut

Seviye:
    birader telefon verdim ama galiba vazgeçtin aramadın.gelip gelmiyeceğin konusunda cevap bekliyorum

8. oyaa

oyaa Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar.9 ağustos pazar günü ben de ovitte olacağım..ancak bisiklette yeni olduğumdan o yolu çıkmaya cesaretim yok-gücüm yok zira..bir araçla ovite,şenliklerin olduğu alana çıkacağım.asıl amacım iniş olacak anladığınız üzere.ovitte sizleri tanımak isterim.9 ağustosta ordasınız de mi?

9. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam ,maalesef çok istediğim halde gereken organizasyonu yapamadığımdan bu tırmanışı ertelemek zorunda kaldım ve sıkıntısı beni halen rahatsız etmekte.Özellikle karbon yol bisikletimin İzmirden güvenli taşınması konusu ve ulaşım konularında sıkıntı oldu.
    Ancak mutlaka bu tırmanışı yapacağım,sadece zamanlama açısından şenlik dönemi daha uygun olabilir gibi gelmişti fakat başka uygun bir zaman da olabilir sanırım.İlk yazan büyükbulut arkadaşı aramıştım,diğer ilgilenen arkadaşı da not ettim, en uygun zamanı netleştirdiğimde iletişime geçeceğim.Teşekkür ederim ilginize,iyi günler...

10. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ovit'e yaklaştıkça zemin çok bozuluyor. yol bisikletiyle çıkış için sorun olmaz ama inişte dikkat etmek gerekir. Gerçi biz Bülent Savran ve Mehmet Yıldız beylerle ovitten geçeli 5 sene oldu, düzeltilmiş olabilir.