Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Riva taraflarına antrenman turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Özgür Nevres tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Resimler görünmedi. Birazdan tekrar güncelleyeceğim.

basri ve sprint bunu beğendi.
  2. Özgür Nevres

Seviye:
    Tarih: 06.09.2008 Cumartesi

İlk kez kamera aldık yanımıza, çokça fotoğraf çektik (çoğu hareket halinde). Bol rampalı, bol oksijenli güzel bir tur oldu.

İşte resimler.

Beşiktaş'ta toplanıyoruz. Mustafa İçdağ & Osman Erol, arkada Savaş (Savden)

Bebek'e pedallıyoruz hızlıca. Bebek vapur iskelesinde motor beklerken foto çekmeyi ihmal etmiyoruz.

Mustafa İçdağ

Hakan Yazman

Muzaffer

Savaş

Bu da bendeniz

Avrupa Yakası'ndan gelen ekip bir arada. Kanlıca'da Bülent Eryılmaz da katılacak bize.
    Soldan sağa: Osman, Savaş, Hakan, Mustafa, Özgür, Muzaffer

Motor geldi. Kanlıca'ya doğru. Önde Muzaffer, arkada Savaş.

Osman Erol

Bakakalırım giden geminin ardından...

Boğaz, karşıda Rumeli Hisarı.

Rumeli Hisarı

Soldan sağa Osman Erol, Mustafa İçdağ

Hakan Yazman

Soldan sağa Mustafa abi, Muzaffer, Hakan

Kanlıca'da Bülent abi (Eryılmaz) da bize katıldı ve antrenman turu başladı.

Isınıyoruz hafiften.

Ben Savaş'ın fotoğrafını çekerken Savaş da benimkini çekiyormuş :)

Rampalar başlıyor. Güneş yükseliyor, hava sıcak.

Tırman... Tırman...

Tırman... Tırman...

Tırman... Tırman...

Tırman... Tırman...

Tırmanıyoruz :)

Tırman... Tırman...

Köy yolları

Tempo!

Köy yolları

Burası epey dik bir yokuş. Mustafa abiye seslenip "gülümse" diyorum, o da bu kadar gülümseyebiliyor :)

Köy yolları...

Mustafa İçdağ, Bülent Eryılmaz

Kısa bir mola. Soldan sağa ben, Hakan Yazman, Bülent Eryılmaz, Muzaffer, Mustafa İçdağ, Osman Erol

Yolda hareket halinde çektiğim manzaralar

Dönüşte Üsküdar-Beşiktaş motoru. Savaş.

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler. Riva'ya bu sezon bir kere gitme fırsatım oldu. Yol bisikleti için ideal bir güzergâh. Ancak benim gittiğim yolda pek yokuş yoktu. Yalnızca hafif rampalar vardı. Sanırım siz farklı bir yoldan gittiniz.

mamili25 bunu beğendi.
  4. Özgür Nevres

Seviye:
    Evet, anayoldan gitmedik, köy yollarını kullandık.

mamili25 bunu beğendi.
  5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Özgür'cüm, ellerine sağlık bu harika fotoğraflar için.
    Dünkü tur kesinlikle inanılmaz harika ve en keyif aldığım turlardan biri oldu bu yol bisikeltiyle yaptığım. Öncelikle çok fazla ve uzun tırmanış yaptık ve bundan çok hoşlandım :) şehirden uzak yollarda tırmandık, inişlerde dar dağlık yollarda virajları büyük bir zevk ve adrenalinle aldık, bazen 60-70 km hızlarla bisikleti yatırarak virajlara girdik. Herşeyiyle dörtdörtlük bir macera oldu tadı damağımda kaldı. Bu inanılmaz parkuru hazırlayan Osman arkadaşımıza ne teşekkür etsek azdır, ve orda olan bu heyecana ortak olan diğer arkadaşlarıma da ...

mamili25, savden, bulent40 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel bir antrenman turu olmuş savaş (abi) dediğiniz acaba conandale firen bacaklarını aldığım kişimi merak ettim :)

mamili25 bunu beğendi.
  7. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    oooo super bır tur olmus bu yahu haberım olsa hıc kacırmazdım(bır soru koy yollarının durumu nedır yola uygun sanırım)bır de yol bısıkletı ıcın yıldızlı bır tur rehberı hazırlasak ıstanbul ıcın hıc de fena olmaz sanırım.mesela :
    a)Rumelı fenerı turu ***(sarıyer oncesı kotu sonrası super)
    b)F1 **** (tamamıyle muhtesem) gıbı ayrıca yoldan gecenler guncellemede yaparlar.

8. Özgür Nevres

Seviye:
    Yollar çok iyiydi, bazı yerlerde hafif bozukluklar vardı ama genel olarak sorun yoktu.
    Sarıyer öncesinden kastın Yeniköy civarları ise (sanırım orası, seninle geçmiştik oralardan bir kez) oraları asfaltlandı, gıcır oldu :) Yalnız logar kapaklarını henüz fikslemediler, 10 cm çökük duruyorlar, onlara dikkat ettin mi sorun yok.

Bu arada bugün de Rumeli Feneri'ne gittim tek başıma, fotoğraf çekemedim, ayrıca kuzeye giderken karşıdan felaket rüzgar vardı. Rüzgar o kadar sertti ki, Rumeli Feneri'ne inişim, dönüşteki tırmanıştan zor oldu desem abartmış olmam. Gene de epeydir gitmemiştim, güzel oldu. Dönüşü de Bahçeköy üzerinden yaptım.

9. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Rampalarda standart yol aynakollarının resmini çekmek lazım. :D 22x34'le rampa çıkarken zorlanan MTBcilere ithafen. :D 40x23'le de yokuş çıkılır demek için.

(Ben de 24x27 gibi oranlarla hafif zorlananlardanım, hemen saldırmayın. :p)

10. Özgür Nevres

Seviye:
    Gerçekten de motor keyfiyle, rotasıyla, rampalarıyla, inişleriyle, ormanlarıyla harika bir tur oldu. Zaten fotoğrafların çoğunda gülerken çıkmışız :) Oysa hiç de gülelim diye uğraşmadık.
    İnişlerde fotoğraf çekemedim doğal olarak. Ah bir kask kamerası olsaydı da hani şu kilometrelerce süren, bir sağa bir sola yattığımız, dar ve ormanlık dağ yolundaki inişi çekebilseydim. İlk fırsatta benzer bir turu tekrarlayalım diyorum. Osman hocada daha çok rotalar varmış bunun gibi :in:

Hakan Yazman ve ZekiAlper bunu beğendi.
  11. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yol bisikletini bu yüzden alacagım inş :)
    En yakın zamanda her katagoride bir bisikletim olsun istiyorum .. [Ömür boyu pedal çevirelim!....] düşüncem sabittir:eek:
    Umarım kask kamerası alabilirsiniz de bizimle bu güzel yollarda geçen eşsiz keyfi maksimum paylaşabilirsiniz dileklerimle esen kalın!!!
    Süper bir gezi!':)

Özgür Nevres bunu beğendi.
  12. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Özgür arkadaşım benden önce davranmış, konuyu açmış ellerine sağlık.
    Eğer tekrar gibi olmazsa bende editlediğim, photoshop'ladığım fotoları ekliyorum.

Öncelikle muhteşem bir antreman turu oldu, muazzam tırmandık, inişleri ise müthiş teknik bir parkurdu ama herşeyden güzeli yeşil bir doğanın içinde kendimizi kaybettik, bir ara Bülent'in bana " yahu 20 dakikadır araba görmüyoruz!" dediğini hatırlıyorum.:)

Sabah 7.40 Bebek'den Vapura binildi ve 8.05 de Bülent arkadaşımızla Kanlıcada
    buluştuktan sonra yola koyulduk.
    Rota: Kanlıca- Beyloz- Riva yolu- M. Şevketpaşa - Alibahadır - Paşamandıra-dönüş- Zerzavatçı - Görele - Rüzgarlıbahçe ve Anadolu Hisarına iniş - sahilden Üsküdar. Anadolu hisarına geldikten sonra hızımızı alamadık 14 dakikada Üsküdara indiğimizi hatırlıyorum.:D

Rota toplamda 73km. yi buldu, eve varışlarımız 85km. lerdeydi.
    Ortalama hızımız: 23km/h gibiydi, toplam tırmanılan irtifayı bilmiyorum fakat toplamda 15km. bulan ciddi yokuşlar tırmanıldı.

Katılan bütün arkadaşlara bu güzel tur için teşekkürler, haftaya tekrarını yapmak üzere.
    Ayrıca Özgür arkadaşada fotoğraflar için çok teşekkürler.

[​IMG][/URL][/IMG]

13. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Mehmet, ben cumartesileri çalıştığını bildiğimden sana haber vermedim, birdahaki sefere seni haberdar ederim, keşke sende katılsaydın bize.
    Köy yollarının durumu hiç fena değil, bize gelir. Fakat inişlerde dikkatli olmak lazım, virajlı inişlerde dolmuşa gelip 40 -50 km. basmak tehlikeli:D , ansızın çukurlar çıkabiliyor.

Avrupa yakası sahil yolları temiz asfaltlanıyor, yakında Sarıyere kadar kaymak gibi olur, Yeniköy yolları tamir edildi fakat yeni asfaltlanan yerlerde bile rogar kapakları seviye üstü bırakılmış, dikkatli oluna.

Rumeli Feneri ve Kilyos yolları antreman için bence süper, bu sonbahar sıkça değerlendiririz.

14. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet tur ve resimler süper olmuş elinize ve pedalınıza sağlık ramazan sonrası görüşmek dileği ile

Özgür Nevres bunu beğendi.
  15. STORMER

STORMER Onursal Üye

Seviye:
    Hocam fotoları ceken tura katılan kısacası emegı gecen herkese selamlar.Cok guzel bıtur olmus.Boyle dogayla ıcıce ozgurce yapılan turların devamının gelmesı dıleklerımle herkese tesekkurler:in:

16. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Abiler, arkadaşlar siz ne yaptınız öyle, o ne tırmanışlar resimlere bakarken yoruldum moralimde bozuldu lütfen tırmanabilen var tırmanamayan var nazire yapmayalım lütfen, gerçekten çok keyifli olmuş tebrikler,
    Bir gün hepberaber tırmanmak dileği ile
    Alp ASLAN

17. İlkay Alpertonga

İlkay Alpertonga Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş gerçekten.

Çekilen kaliteli fotoğraflarda bunu destekliyor.Kısmetse önümüzdeki hafta C.tesi gününden başlayarak bende yol bisikleti grubundaki yerimi almak istiyorum.
    Anadolu yakasında oturan biri olarak, ortaklaşa çok güzel turların gerçekleşeceğine inanıyorum.

Herkese sevgi ve saygılar sunarım.

İlkay Alpertonga

savden ve Özgür Nevres bunu beğendi.
  18. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:
    ya çok güzel resmen içim gitiiiiii mustafa abi sen bir numarasın abi ya senin artık biisklet federasyonunda görev almanı istiyorum çok bilgili bir sporcu olmakla berber katkı yapan bir insansın bu spora türkiyede gerçektens en ve senin gibi kişelr laızm biliyorum alkası yok şimdi bu yazdıkalrımın ama içimden geldi yazdım resimleirnize tekrar tekrar baktım hata yazıyı yazdıktan sonra gene bakıcam sizleri bir arada yol yarışlaırnda düşünmek istiyouz kesin hep beraber katılımlarınız sayesinde mütihş bir atak olucak yani sporcu çokluğu renkli görntü güzel bir yol yarışı vs.. elerinize sağlık

19. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    harika bir tur,,,eğer haberim olsaydı sizin gibi usta bisikletçilerle bir tur yapma fırsatını hayatta kaçırmazdım :),,,tırmanmaya başladığınız ilk yokuşun başlangıcında oturuyorum,,,:)çubukluda...dolayısıyla benim için bu yollarda başka bisikletçileri görmek heyecan verici...
    sevgilerle,,,

savden ve Özgür Nevres bunu beğendi.
  20. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu arada polar saat bilgilerimi gözden geçirdim, 71 km kadar yapmışız (beşiktaş çıkış) ve 915 metre kadar toplam tırmanış gerçekleştirmişiz (ben de yaklaşık 800-1000 metre kadar tırmanış tahmin ediyordum tecrübelerime göre) ...
    Bu arada bazı tırmanışlar o kadar dikti ki bisiklet nerdeyse çatırdıyordu kuvvet vermekten :D