rigida

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
rigida GRİZLY hakkında bilgisi olan varmı bana çok sağlam cant olduğunu söylediler bu cant hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum

Scudo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
konu günceldir

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Grizzly'yi bir arkadaşım kullandı. Ağırlığını hatırlamıyorum ancak sorunsuz bir jant. 1,5 sezon sonunda yanakları çukurlaşmıştı. Ama kar kış kullandı tabi ki... Yüksüklü, gayet sağlam bir jant. Ama freestyle'a gelir mi o tartışılır.

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
yanakların çukurlaşmasını pek anlamadım başka freestyle ye uygun cant çemberi önerebilirmisiniz

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yanakların çukurlaşması demek jantın ömrünü tamamlaması demek. Fren yüzeyi zamanla inceliyor. Jant ömrünü tamamlıyor. Freestyle'a uygun direk şu jant diyemem ancak Alex ve Rigida'da uygun fiyatlı ve sağlam çözümler var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben alex tavsiye ederim,ne kadar kullandığım xc jantı olsada şuana kadar çok iyi idare ediyo beni.

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
ben şimdiye kadar alex rims in freestyle için kullanılan cantını görmedim sağlamlık konusunda ise mavic in geri kaldığını gördüm hafif olduğu için çok ta sağlam bir cant değilmiş .. kararsız kaldım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bedo
Alexler hiç bir şekilde yamulmuyor... ben 2 seneden beri kullanıyorum daha 1 kez akort ettirdim

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
@bedo

daha önce rigida grizzly kullandim, su an alexrims bh supra pro kullaniyorum, alex in fr, dh kategorisi icin ürettiği cemberlerden,grizzly ye gore daha ağir (610 gr)fakat cok sağlam, atlama ziplama yaparken sikca , (surucu hatasi, teknik eksikligimden kaynaklanan) noise dive yapiyorum, yani tabiri caizse lömbürt diye ön teker üzerine tüm ağirliğimla dusuyorum (ki su an bu yaziyi bu sebepten kaynaklanan bir dusme sonucu kirilan ve cikan bir parmakla yaziyorum), su ana kadar supra pro da en ufak bir yamulma vs yok. cember ic capı 25 mm , 2.4 ve ustu lastik kullanmak istenirse gonul rahatligiyla takilabilir, tabi daha once de belirttigim gibi bu saglamligin karsiliginda agirlik 610 gr...

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
öncelikle çok geçmiş olsun ama dediğiniz alex rims supra pro .,,only disk yani sadece disk fren sistemi için kullanılan bir cember ben v-fren kullanacağım için bu cant bana uymaz .,,, bilgilerin için teşekkürler

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@betmo

pekala sizin dediğiniz alex modeli nedir ve grızly mi sağlam ,.. bahsettiğiniz alex mi

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
@burnout_54

bedo teşekkür ederim, burnout_54 supra yi bahar hirdavattan almistim, bedo nun da belirttigi gibi sadece disk uyumlu.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Mavic in sağlam jant üretmediğini düşünüyorsanız size ex 325 modelini incelemenizi öneririm.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Bu jant 700 küsür gram ağırlığa sahip ve 3.00 inch lik lastik kullanımına uygun.

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@Emir Alaca

sen beni yanlış anladın ben demiyorum mavic sağlam cant yapmaz diye iyii cantlar yapıyor ama sadece dedimki freestyleye gelirmi diye sordum:)

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Tabi ki modelden modele değişir 400 gramlık jantla 700 gramlık jant aynı sağlamlıkta olmaz benim düşünceme göre sen 550-600 gramlık bir jant al.