Ride Istanbul (Turkey)

sureden

Üye
Tepki
51
PAYLAŞMAK İSTERİM

Ride Istanbul (Turkey)
Start Cycle Change: Stop Climate Change
Organizatör: The Ride Planet Earth Challenge
l
Tarih: 06 Aralık 2009 Pazar
Zaman: 14:00 - 16:30
Yer: Sultan Ahmet Meydanı, Istanbul (Bitis: Ortakoy)

Açıklama6 Aralıkta, bisiklet kullananlar, sıradan insanların tehlikeli boyuttaki iklim değişikliğine karşı harekete geçme güçlerini ve isteklerini göstererek, gezegenimizin bir çok yerinde otoyolları ve sokakları dolduracaklar. Bu ağustos 2008 den beri Brisbone Avustralya’dan Kopenhag Danimarka’ya 1.5 yıldır bisikletiyle giden Kim Nguyen tarafından yapılan “Ride Planet Earth Project” in (Dünya Gezegeni Gezi Projesi) sonucu olacaktır.

Ertesi gün, Kopenhag da bugüne kadarki en önemli iklim değişikliği müzakereleri başlayacak. Biz bu görüşmelere katılan hükümetleri gezegenimizin iklim güvenliği için ne yapılması gerekiyorsa ve bunların yapılmasını ikna etmeyi hedefliyoruz.

Eylemin 3 amacı var: (1) Hemen harekete geçme ihtiyacını vurgulayarak, dünya genelinde, savunmasız ve zayıf topluluklara, iklim değişikliğinin mevcut ve gelecekteki etkileri konusunda farkındalığı arttırmak. (2) Sıradan insanların tehlikeli boyuttaki iklim değişikliğine karşı harekete geçme güçlerini ve isteklerini göstermek. (3) COP15 e ( Birleşmiş Milletler Kopenhag İklim Değişikliği Konferansı 2009) katılan hükümetlere, sera gazı salımını güvenli düzeylere indirmeleri, konular üzerinde anlaşmaları ve hemen harekete geçmeleri için baskı yapmak.

Bu eylem, gelişmiş ülkelerin, uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmeleri de dahil, tarihsel ve güncel sera gazı salınımlarının sorumluğunu almaları, acilen sera gazı salımlarını düşürmeleri ve kendi yerel salımlarını 2020 yılına kadar en az %40 azaltmayı hedeflemelerini içerir.

Bu ayrıca, gelişmekte olan ülkelere, iklim değişikliğinin etkilerine uyum sağlama, kendi sera gazı salınımlarını düşürme ve düşük karbon teknolojilerini finanse etme, ekolojik ve sosyal olarak sürdürülebilir bir şekilde gelişmelerine yardımcı olmak anlamına gelir.

Gezegenimizin bize yardımımıza, bizim de harekete geçmeye ihtiyacımız var. Konuşmak için vakit yok. Eyleme sen de katıl. Bisiklet değişimini başlat, iklim değişimini durdur

Join The Ride! Start Cycle Change: Stop Climate Change!

Take action now and send a message to our world leaders to take action now!

See ya there!

Scudo

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Pazar günü Sultanahmet meydanında görüşmek üzere

• Beğen
Tepkiler: sureden

sureden

Üye
Tepki
51
@sado

Arkadaşlar biz bisikletliler her zaman küresel iklim bozulmalarına karşı her zaman duyarlı olduk...
Bisiklete binenlerin artması, bisiklet yollarının artması bunun için attığımız adımlar aslında...
Ve biz Pazar günü sesimizi daha gür duyurmak için orada daha kalabalık olmalıyız...

Bu olay, bisikletli olan herkesin, ben yaşanabilir bir dünyayı çocuklarıma ya da benden sonraki nesillere bırakmak istiyorum diyen herkesin, destek vermesi gereken bir organizasyon...

oyaa

Aktif Üye
Tepki
162
yahu ben geçen gece rüyamda gördüm bunu!
böyle büyük bir bisikletli kalabalık, üzerimizde çevreyle ilgili sloganlar, giysiler, hep beraber pedal çeviriyorduk..
ama gelemem ki bu pazar :(
ruhum sizinle güzel insanlar! :)

• Beğen

sureden

Üye
Tepki
51
Çok değerli arkadaşlarım...
Ben bisiklet biniyorum diyen herkesin evrensel olarak yapılması planlanan bu etkinliğe, hiç olmazsa bu pazarlık var olan turlarını gezilerini iptal ederek destek olması gerek, bence.Bizler böyle bir etkinliğe destek vermezsek eğer kim verebilir?Bence şimdi sesimiz çıkmalı dünya ne yazık ki yok oluyor...Bu artık bir film değil gerçek...Acımasız bir çağ yaşarken bu kötü gidişte pay sahibi olanları uyarmak adına...Bu araba çılgınlığına dur demek sesimizi duyurmak adına herkesi orada olmaya çağırıyorum...

Sağlıcakla daha güzel bir dünyada pedal çevirmek için...

Tepki
26
Bisiklet değişimini başlat, iklim değişimini durdur!

6 Aralıkta, bisiklet kullananlar, sıradan insanların tehlikeli boyuttaki iklim değişikliğine karşı harekete geçme güçlerini ve isteklerini göstererek, gezegenimizin bir çok yerinde otoyolları ve sokakları dolduracaklar. Bu ağustos 2008 den beri Brisbone Avustralya’dan Kopenhag Danimarka’ya 1.5 yıldır bisikletiyle giden Kim Nguyen tarafından yapılan “Ride Planet Earth Project” in (Dünya Gezegeni Gezi Projesi) sonucu olacaktır.

Ertesi gün, Kopenhag' da bugüne kadarki en önemli iklim değişikliği müzakereleri başlayacak. Biz bu görüşmelere katılan hükümetleri gezegenimizin iklim güvenliği için ne yapılması gerekiyorsa bunların yapılması için ikna etmeyi hedefliyoruz.

Eylemin 3 amacı var:

1) Hemen harekete geçme ihtiyacını vurgulayarak, dünya genelinde, iklim değişikliğinin savunmasız ve zayıf topluluklara mevcut ve gelecekteki etkileri konusunda farkındalığı arttırmak.

2) Tehlikeli boyuttaki iklim değişikliğine karşı sıradan insanların harekete geçme güçlerini ve isteklerini göstermek.

3) COP15 e ( Birleşmiş Milletler Kopenhag İklim Değişikliği Konferansı 2009) katılan hükümetlere, sera gazı salımını güvenli düzeylere indirmeleri, konular üzerinde anlaşmaları ve hemen harekete geçmeleri için baskı yapmak.

Bu eylem, gelişmiş ülkelerin, uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmeleri de dahil, tarihsel ve güncel sera gazı salınımlarının sorumluğunu almaları, acilen sera gazı salımlarını düşürmeleri ve kendi yerel salımlarını 2020 yılına kadar en az %40 azaltmayı hedeflemelerini içerir.

Bu ayrıca, gelişmekte olan ülkelerin, iklim değişikliğinin etkilerine uyum sağlama, kendi sera gazı salınımlarını düşürme ve düşük karbon teknolojilerini finanse etme, ekolojik ve sosyal olarak sürdürülebilir bir şekilde gelişmelerine yardımcı olmak anlamına gelir.

Gezegenimizin bizim yardımımıza, bizim de harekete geçmeye ihtiyacımız var.

Konuşmak için vakit yok.

Eyleme sen de katıl. Bisiklet değişimini başlat, iklim değişimini durdur!

TARİH: 6 ARALIK 2009

SAAT: 14:00

YER: SULTAN AHMET MEYDANI (BİTİŞ: ORTAKÖY)

Ben ve birçok bisikletli arkadaşım ortada olacağız.. Ne kadar çok bisikletli katılır ise,o kadar çok sesimizi yükseltmiş ve Avustralya’dan Kopenhag Danimarka’ya pedal basan Kim Nguyen destek olmuş oluruz..

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Konuyu Serkan Üreden 'de açmıştı . Bilginiz için söylemek istedim.
Konu Başlığı: Ride Istanbul (Turkey)

• Beğen
Tepki
26
Forumu takip etmemek ve göz gezdirmemenin sonucu :)
Olsun ama.. Bir de ben yapmış oldum duyurusunu fena mı? Belki bu kez daha çok ilgi görür ve geliyorum diyenlerin sayısı artar kimbilir..?

TOYGAR YONTGAN

Forum Demirbaşı
Tepki
745
@filiz gürpınar
Filiz hanım bravo turlara katılmaya başladınız demek,bunlar ısınma turları olur inşallah

FERRUH GÜRYALIN

Aktif Üye
Tepki
246
@G. Akpınar
dadıköyden beraber geçelim karşıya nedersin iskelede toplanalım denizleri aşalım.:D

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Arkadaşlar gezinizi gönülden destekliyorum ama Çok önceden başka bir tura söz verdiğim için size katılamıyorum. İnşallah bir dahaki sefere. Herşeyin çok güzel olması dileğiyle.

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@FERRUH GÜRYALIN

Ferruh arkadasıma sozum var bisikletsiz olarak karşıda olacağım. Ne zaman bit pazarına gidicez sen ondan haber ver.

FERRUH GÜRYALIN

Aktif Üye
Tepki
246
@G. Akpınar

haber vereceğim pazar açık havada kuruluyor hava şartları elverişsiz olunca satıcılar gelmiyor.

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
kadıköyde buluşma saati belirlesek ?
sabah antrenmanım var..aşırı yorgun olmazsam katılıcam bu organizasyona..

• Beğen
Tepkiler: sado

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
@neverhood

Evet arkadaşlar pazar günü Kadıköy'de buluşma saatimizi 13:00 yapalım mı ne dersiniz?Saat 13:10'da Eminönü'ye vapur var.

6 Aralık Pazar 13:00........Kadıköy-Eminönü iskelesi