Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ride Istanbul (Turkey)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında sureden tarafından paylaşıldı.

1. sureden

sureden Üye

Seviye:
    PAYLAŞMAK İSTERİM

Ride Istanbul (Turkey)
    Start Cycle Change: Stop Climate Change
    Organizatör: The Ride Planet Earth Challenge
    l
    Tarih: 06 Aralık 2009 Pazar
    Zaman: 14:00 - 16:30
    Yer: Sultan Ahmet Meydanı, Istanbul (Bitis: Ortakoy)

Açıklama6 Aralıkta, bisiklet kullananlar, sıradan insanların tehlikeli boyuttaki iklim değişikliğine karşı harekete geçme güçlerini ve isteklerini göstererek, gezegenimizin bir çok yerinde otoyolları ve sokakları dolduracaklar. Bu ağustos 2008 den beri Brisbone Avustralya’dan Kopenhag Danimarka’ya 1.5 yıldır bisikletiyle giden Kim Nguyen tarafından yapılan “Ride Planet Earth Project” in (Dünya Gezegeni Gezi Projesi) sonucu olacaktır.

Ertesi gün, Kopenhag da bugüne kadarki en önemli iklim değişikliği müzakereleri başlayacak. Biz bu görüşmelere katılan hükümetleri gezegenimizin iklim güvenliği için ne yapılması gerekiyorsa ve bunların yapılmasını ikna etmeyi hedefliyoruz.

Eylemin 3 amacı var: (1) Hemen harekete geçme ihtiyacını vurgulayarak, dünya genelinde, savunmasız ve zayıf topluluklara, iklim değişikliğinin mevcut ve gelecekteki etkileri konusunda farkındalığı arttırmak. (2) Sıradan insanların tehlikeli boyuttaki iklim değişikliğine karşı harekete geçme güçlerini ve isteklerini göstermek. (3) COP15 e ( Birleşmiş Milletler Kopenhag İklim Değişikliği Konferansı 2009) katılan hükümetlere, sera gazı salımını güvenli düzeylere indirmeleri, konular üzerinde anlaşmaları ve hemen harekete geçmeleri için baskı yapmak.

Bu eylem, gelişmiş ülkelerin, uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmeleri de dahil, tarihsel ve güncel sera gazı salınımlarının sorumluğunu almaları, acilen sera gazı salımlarını düşürmeleri ve kendi yerel salımlarını 2020 yılına kadar en az %40 azaltmayı hedeflemelerini içerir.

Bu ayrıca, gelişmekte olan ülkelere, iklim değişikliğinin etkilerine uyum sağlama, kendi sera gazı salınımlarını düşürme ve düşük karbon teknolojilerini finanse etme, ekolojik ve sosyal olarak sürdürülebilir bir şekilde gelişmelerine yardımcı olmak anlamına gelir.

Gezegenimizin bize yardımımıza, bizim de harekete geçmeye ihtiyacımız var. Konuşmak için vakit yok. Eyleme sen de katıl. Bisiklet değişimini başlat, iklim değişimini durdur

Join The Ride! Start Cycle Change: Stop Climate Change!

Take action now and send a message to our world leaders to take action now!

See ya there!

2. Murat Öz

Murat Öz Yeni Üye

Seviye:
    Mehmet Boran ve sureden bunu beğendi.
  3. sado

sado Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pazar günü Sultanahmet meydanında görüşmek üzere

sureden bunu beğendi.
  4. sureden

sureden Üye

Seviye:
    Arkadaşlar biz bisikletliler her zaman küresel iklim bozulmalarına karşı her zaman duyarlı olduk...
    Bisiklete binenlerin artması, bisiklet yollarının artması bunun için attığımız adımlar aslında...
    Ve biz Pazar günü sesimizi daha gür duyurmak için orada daha kalabalık olmalıyız...

Bu olay, bisikletli olan herkesin, ben yaşanabilir bir dünyayı çocuklarıma ya da benden sonraki nesillere bırakmak istiyorum diyen herkesin, destek vermesi gereken bir organizasyon...

Y.D.Bozdag, Mehmet Boran ve Ozkan Aydin bunu beğendi.
  5. oyaa

oyaa Aktif Üye

Seviye:
    yahu ben geçen gece rüyamda gördüm bunu!
    böyle büyük bir bisikletli kalabalık, üzerimizde çevreyle ilgili sloganlar, giysiler, hep beraber pedal çeviriyorduk..
    ama gelemem ki bu pazar :(
    ruhum sizinle güzel insanlar! :)

sureden bunu beğendi.
  6. Mehmet Karaçam

Mehmet Karaçam Bisikletkolik

Seviye:
    aynı tarihte şileye gidiyorum..olurda iptal durumu olursa bende sizlerleyim...

emre güven ve sureden bunu beğendi.
  7. sureden

sureden Üye

Seviye:
    Çok değerli arkadaşlarım...
    Ben bisiklet biniyorum diyen herkesin evrensel olarak yapılması planlanan bu etkinliğe, hiç olmazsa bu pazarlık var olan turlarını gezilerini iptal ederek destek olması gerek, bence.Bizler böyle bir etkinliğe destek vermezsek eğer kim verebilir?Bence şimdi sesimiz çıkmalı dünya ne yazık ki yok oluyor...Bu artık bir film değil gerçek...Acımasız bir çağ yaşarken bu kötü gidişte pay sahibi olanları uyarmak adına...Bu araba çılgınlığına dur demek sesimizi duyurmak adına herkesi orada olmaya çağırıyorum...

Sağlıcakla daha güzel bir dünyada pedal çevirmek için...

8. Ebru Satır

Ebru Satır Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet değişimini başlat, iklim değişimini durdur!

6 Aralıkta, bisiklet kullananlar, sıradan insanların tehlikeli boyuttaki iklim değişikliğine karşı harekete geçme güçlerini ve isteklerini göstererek, gezegenimizin bir çok yerinde otoyolları ve sokakları dolduracaklar. Bu ağustos 2008 den beri Brisbone Avustralya’dan Kopenhag Danimarka’ya 1.5 yıldır bisikletiyle giden Kim Nguyen tarafından yapılan “Ride Planet Earth Project” in (Dünya Gezegeni Gezi Projesi) sonucu olacaktır.

Ertesi gün, Kopenhag' da bugüne kadarki en önemli iklim değişikliği müzakereleri başlayacak. Biz bu görüşmelere katılan hükümetleri gezegenimizin iklim güvenliği için ne yapılması gerekiyorsa bunların yapılması için ikna etmeyi hedefliyoruz.

Eylemin 3 amacı var:

1) Hemen harekete geçme ihtiyacını vurgulayarak, dünya genelinde, iklim değişikliğinin savunmasız ve zayıf topluluklara mevcut ve gelecekteki etkileri konusunda farkındalığı arttırmak.

2) Tehlikeli boyuttaki iklim değişikliğine karşı sıradan insanların harekete geçme güçlerini ve isteklerini göstermek.

3) COP15 e ( Birleşmiş Milletler Kopenhag İklim Değişikliği Konferansı 2009) katılan hükümetlere, sera gazı salımını güvenli düzeylere indirmeleri, konular üzerinde anlaşmaları ve hemen harekete geçmeleri için baskı yapmak.

Bu eylem, gelişmiş ülkelerin, uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmeleri de dahil, tarihsel ve güncel sera gazı salınımlarının sorumluğunu almaları, acilen sera gazı salımlarını düşürmeleri ve kendi yerel salımlarını 2020 yılına kadar en az %40 azaltmayı hedeflemelerini içerir.

Bu ayrıca, gelişmekte olan ülkelerin, iklim değişikliğinin etkilerine uyum sağlama, kendi sera gazı salınımlarını düşürme ve düşük karbon teknolojilerini finanse etme, ekolojik ve sosyal olarak sürdürülebilir bir şekilde gelişmelerine yardımcı olmak anlamına gelir.

Gezegenimizin bizim yardımımıza, bizim de harekete geçmeye ihtiyacımız var.

Konuşmak için vakit yok.

Eyleme sen de katıl. Bisiklet değişimini başlat, iklim değişimini durdur!

TARİH: 6 ARALIK 2009

SAAT: 14:00

YER: SULTAN AHMET MEYDANI (BİTİŞ: ORTAKÖY)

Ben ve birçok bisikletli arkadaşım ortada olacağız.. Ne kadar çok bisikletli katılır ise,o kadar çok sesimizi yükseltmiş ve Avustralya’dan Kopenhag Danimarka’ya pedal basan Kim Nguyen destek olmuş oluruz..

sureden ve krankmili bunu beğendi.
  9. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Konuyu Serkan Üreden 'de açmıştı . Bilginiz için söylemek istedim.
    Konu Başlığı: Ride Istanbul (Turkey)

sureden bunu beğendi.
  10. Ebru Satır

Ebru Satır Yeni Üye

Seviye:
    Forumu takip etmemek ve göz gezdirmemenin sonucu :)
    Olsun ama.. Bir de ben yapmış oldum duyurusunu fena mı? Belki bu kez daha çok ilgi görür ve geliyorum diyenlerin sayısı artar kimbilir..?

sureden ve krankmili bunu beğendi.
  11. filiz gürpınar

filiz gürpınar Yeni Üye

arkadaşlar saat bildirmemişsiniz yazarsanız sevinirim

TOYGAR YONTGAN bunu beğendi.
  12. filiz gürpınar

filiz gürpınar Yeni Üye

özür arkadaşlar şimdi gördüm saat 2 de bi aksilik olmazsa görüşmek üzere

sureden ve TOYGAR YONTGAN bunu beğendi.
  13. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Filiz hanım bravo turlara katılmaya başladınız demek,bunlar ısınma turları olur inşallah

14. FERRUH GÜRYALIN

FERRUH GÜRYALIN Aktif Üye

Seviye:
    dadıköyden beraber geçelim karşıya nedersin iskelede toplanalım denizleri aşalım.:D

15. sado

sado Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yoksa bizim udi filiz hanım mı?:D

TOYGAR YONTGAN bunu beğendi.
  16. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar gezinizi gönülden destekliyorum ama Çok önceden başka bir tura söz verdiğim için size katılamıyorum. İnşallah bir dahaki sefere. Herşeyin çok güzel olması dileğiyle.

17. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Ferruh arkadasıma sozum var bisikletsiz olarak karşıda olacağım. Ne zaman bit pazarına gidicez sen ondan haber ver.

18. FERRUH GÜRYALIN

FERRUH GÜRYALIN Aktif Üye

Seviye:
    haber vereceğim pazar açık havada kuruluyor hava şartları elverişsiz olunca satıcılar gelmiyor.

19. Burak Coskun

Burak Coskun Forum Demirbaşı

Seviye:
    kadıköyde buluşma saati belirlesek ?
    sabah antrenmanım var..aşırı yorgun olmazsam katılıcam bu organizasyona..

sado bunu beğendi.
  20. sado

sado Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet arkadaşlar pazar günü Kadıköy'de buluşma saatimizi 13:00 yapalım mı ne dersiniz?Saat 13:10'da Eminönü'ye vapur var.

6 Aralık Pazar 13:00........Kadıköy-Eminönü iskelesi