Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rica Ediyorum...

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Ali Menemen tarafından paylaşıldı.

?

Saygı mı Sizin İçin Önemli Yoksa Samimiyet mi ?

1. Saygı benim için önemli

77,8%
  2. Samimiyet benim için önemli

50,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Saygıdeğer forum üyeleri:

Uzunca süreden beri forumun aralıksız kullanıcılarındanım. Bu nedenle forumdaki birçok kullanıcıyı yakından tanıma fırsatım oldu, bir çok ta arkadaş edindim. Hatta forum sayesinde bizi bilmeyenler bile tanımış oldu.

Gelelim işin özüne, forumda dikkat ettiğim kadarıyla yazı dilinde duygularımızı tam olarak anlatamıyoruz, yazılan yorumdan herkes kendine göre bir pay çıkarıyor; iyi veya kötü. Bu sayede insanlar birbirlerini yanlış anlayıp aralarında tatsız yazışmalar yapıyorlar. Bu beni ve umuyorum ki bir çok kişiyi üzüyordur.

Forumda saygıdeğer biri olmamız lazım, bunun birinci yolu ise saygılı olmaktır. Bu ise karşımızdaki büyük biriyse siz, sayın, abi gibi kelimeler kullanarak; küçük biriyse sevgili, dostum, arkadaşım, kardeşim gibi samimi kelimeler kullanarak mümkün olur.

"Size taş atana siz gül uzatın"

Karşınızdaki kişiye saygılı olun, size yapılan eleştirileri bulunmaz nimet olarak algılayıp kötü yanlarınızı hemen düzeltin. Rütbeniz ve puanınıza bakıp karşınızdakileri küçümsemeyin, unutmayın ki birgün sizde o yollardan geçtiniz.

Daima sorulan sorulara bilgilendirici cevap vermeye çalışın, unutmayın ki biz bisiklet sporunu sevdirmek için elimizden gelenin en iyisini yaparız. Karşıdan bakan biri gerek forumda gerek günlük hayatta "aaa ne kadar güzel bir spor, ortam da çok güzel" demeli. Başkalarına örnek olunmalı.

En önemlisi ise imla kurallarına dikket edilmeli, noktalama işaretlerini kullanmayı beceremiyorsanız bile en azından kelimeleri doğru yazmaya özen gösterin. Mesajlarınızı göndermeden önce son bir kez önizleme yapın ve hataları aramak için dikkatlice bir defa daha okuyun. Okuyun ki hatasız bir yazı yazın karşınızdaki sizi daha rahat anlasın.

Sizden ricam bunlar, eklemek istedikleriniz varsa sizde paylaşın

Şimdiye kadar yazdıklarımın dışına çıkmamaya özen gösterdim, arada bir olmuşsa da kabahatimiz af ola

Anketi de işaretlemeden geçmeyin:)

2. Emre Binme

Emre Binme Üye

Seviye:
    Düşüncelerinize tamamen katılmakla birlikte seçeneklerde, aslında benim için her ikiside önemli. Ama samiyet derken kendi aramızda konuştuğumuz gibi değil, sonuçta binlerce kişi okuyor.

Ali Menemen bunu beğendi.
  3. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tabiki samimiyet derken saygı kuralları içerisinde daha içten bir konuşma, günlük konuşma iyice arkadaşsak olabilir:)

4. AliTürk

AliTürk Üye

Seviye:
    Bence samimiyet. . Samimiyet oldumu saygıda olur. Bu benim düsüncem :)

5. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    bence ikiside cok önemli ama samimiyet biraz daha ağır basıyor.

6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bende de saygı daha ağır basıyor. Samimiyetin daha çok iki kişi arasındaki diyaloglarda (karşılıklı konuşma, MSN veya özel mesaj gibi) ağır basmasını normal karşılıyorum.

Forumda yazılanı Google aramalarını da hesaba katarsak, milyonlarca insan okuyabilir. Bu nedenle biraz daha dikkat (özellikle hitap şekli ve Türkçe kuralları açısından) gerekir diye düşünüyorum.

hakano ve Ali Menemen bunu beğendi.
  7. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    İşi geniş düşünürsek dediğiniz çok doğru :)

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Hepside gerekli..Tamamlayıcı unsurlar hayatımız da her daim var olmalı..