Restorasyon bitti (Alan 1979)

Ahmet Zeki

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Merida
Abi ilginç ve bir o kadarda güzel birşey ortaya çıkmış gerçekten. bu restore işlerinin zorluğunuda dikkate alırsak sonuç mükemmel:harika:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Ahmet Zeki
Cok tesekkür ederim, aslinda restore islerinin bir zorunlugu yok sadece zahmeti var. Iyi bir sey olmasi icin kutu boyalardan ve delme takma malzemelerden uzak durudugu süre ayrica isciligine özen verildigi süre güzel seyler ortaya cikabilir.

Güzel yorumun icin tekrar tesekkür ederimAhmet kardes.:)

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
@Murat Cömez , öncelikle ellerine sağlık diyorum, çok güzel olmuş. Bu iş için ne kadar para harcadın? Bende de bir peugeot var, dağ bisikleti. Elimden geldiğince restore ettim ama kadro boyu küçükmüş bana (Boyum 1.82, bacak boyu 83 cm). Bu zaafiyeti nasıl giderebilirim? (Ucuz aliminyum max 300 TL kadro bulabilir miyim, Bana yardımcı olabilir misin?) Resimlerini ekliyorum buraya Bir de garajdaki Bianchi çok güzel, özellikle renklerine hasta oldum. TR'deki bianchi'lerde yok bu model? Marka-modeli nedir? Şimdiden Teşekkürler, selamlar
20161001_143226.jpg 20161001_143226.jpg 20161001_143247.jpg 20161001_143302.jpg

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@btaskazan

Öncelikle güzel yorumun icin ben tesekkür ederim.

Bisikletin boyuna gelince, sana kadro kücük ise yapabilecegin bir sey yok sadece kadroyu sana uygun bir boy ile degistirmen gerekiyor. Sana bu konuda malesef yardimci olamiyacagim, cünkü ben almanyada yasadigim icin türkiyedeki fiyatlari bilemiyorum.
Bianchiye gelince 2 tane bianci var. Linklerini atiyorum

1. Sehir bisikletinden kendime özel sekilledirdigim bir bisiklettir, modeli bana ait oldugu icin artik yok. (Lindeki görülen donanim ve jantlar suan CAmpagnolo record sistemine dönüstürüldü)
(link)

2. Bianchi Reparto Corse
(link)

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Murat Cömez Ben en son buralardayken bir tane klasik Bianchi'yi hayata döndürüyordunuz yanlış hatırlamıyorsam. Şimdiki restorasyonda yine mükemmel olmuş. Ellerinize sağlık hocam.

Bu arada hatırladınız mı beni acaba çok merak ediyorum :kedicik:

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@enes savaş
Tesekkürler, bianchiden sonra daha bir kac koleksiyona kattim. Bu arada tabiki hatirladim seni enes, insallah bundan sonra biraz daha fazla aktif olursun.:)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
Merhaba Murat ;
Delme takma malzemeler derken neyi kast ettin acaba, biraz bilgi verir misin dostum?

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mariokaldato
Mesela bu tür kadrolari spray ile boyamak, yada nebileyim tourney vitesler takmak vs. vs. iste. Hatta asli astari olmayan bir kadroyu spreyle boyamak/restore etmek.

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
Hmm anladim abi :) tam beni tarif ettin ehehe

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
garajda çurumeye terk edilmekten iyidr emegine saqlik gule gule kullan

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@byantikan
Tesekkürler, mesajinizi yeni gördüm kusura bakmayın.:)

Tepki
0
merhabalar .öncelikle gerçekten büyük bir emek var ortada tebrik ederim. Benimde 1 tane A.L.A.N Corsa Super Carbonıo var, ilgi duyduğum bir marka .gözüme batan birkaç seyi söylemek istiyorum. öncelikle polisaj olayı alemınyumu resmen eritiyor gidon bu olaydan baya nasibini almış,dövmeler yazılar neredeyse silinme noktasına gelmiş.çok dikkatli çalışıp bol cila bastırmadan yaparsak malzemenın üzerindeki eloksalı yazıları veya damgaları eritmeden kaldırabiliriz. bir diğer konuda component seçimi. süper record çok prestijli ve pahalı bir settir ve A.L.A.N aleminium modeli setin yılı ve kadronun yılı hemen hemen uyuyor. ama setin tamamını geçirseydiniz keşke carbon jantlar ve 8 likollar olmamış bence. o jantların yerine mavic veya italyan Fiamme klasik tubular bir çember set olsaydı güzel olurdu..componentlerde çizikler olunca olunca mecbur eloksalı kaldırmak zorunda kalıyoruz.boyasıda çok güzel olmuş başarılı buldum hem işçiliği hemde renk seçimini. gidon ve boğazda güzel. sonuç olarak güzel bir bike olmuş.umarım yazdıklarımı iyi yorumlarsınız. ben bir bisiklet topluyorsam o componentler A dan Z ye İtalyan olmasını isterim . tekrar elinize sağlık..

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Aybars Karahanlı
Öncelikle yorumunuz icin tesekkür ederim, yorumunuzda yanlis anlasilacak ve kötü yorumlanacak bir durum yok.
Gidona gelecek olursak, eloksal alu üzerinde bir boya olmadigi icin ve alunun az bir şey icine isledigi icin malesef üzerindeki 1mm'den de az olan gravuru azda olsa silmeden polisaj yapmak mümkün degil.
Campa s.record componentler dediginiz gibi cok pahali ve tabiki 8likollar kullanmak doğru değil ama malesef bu bisikleti eşim kullanacak ve kadrodan olan kolları kullanamadigi icin 8li kollar kullanildi. Diger kadro kolları da duruyor.
Jantlara gelince keske tüm konuyu okusaydin, neden gecici olarak takildigini ve campagnolo shamallarin takildigini görebilirdiniz.
1.JPG

Sizin alani da görmek isterdim dogrusu.

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
@Murat Cömez abi emeğinin karşılığını almışsın baya güzel bir bisiklet çıkmış ortaya hayırlı olsun :)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ScaryEnemy

@DincerZ

Tesekkürler arkadaslar, insallah daha iyileri ve güzelleri sizlerin olur.

paslipedal

Üye
Tepki
102
İsim
Paslipedal
Bisiklet
Diğer
Bisiklet rüya gibi olmus.

Buradan müjdemi vereyim: Video lu Incelemesini de Murat beyin, benim ve kameraman arkadasimin müsait oldugu bi ara yapacagiz. Ayrica diger yaptigi bisikletler hakkinda da konusacagiz. Kendisi gördügüm kadari ile restorasyon konusunda cok titiz ve bilgili birisi. Yapacagimiz bu söylesi tarzindaki videonun konu ile ilgili- ilgisiz kisilerce cok yararli olacagini umuyorum.

Beklemede kalin ;)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@paslipedal
Insallah havalar düzelince video cekimini gerceklestirecegiz, bende sabirsizlikla o günü bekliyorum.

Benden yanada beklemede kalin. :)

Tepki
0
Murat bey merhabalar. sizinle irtibata geçmek isterım.paylaşacagımız cok sey olduğuna emınım. facebook veya tel yazabilirseniz whatsap tanda paylaşımlarım olacaktır. benım tel 0541 372 72 53. ENGİN EKŞİ . saygılarımla.

Tepki
7
merhabalar iyi günler
Benim klasik bisikletim var aynakolunda dişliyi değiştirsek az dişli olanı alsak bize fayda sağlarmı ?
bazı yokuşlarda işe yararmı ?