Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

resimleri ile tekrardan Tatar izzet

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında vgulgec tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar garip bir uyarı şekli ile ilanım silindi varsın oda öyle olsun bu paylaşımım forumdaki son yazım olacak tanıştığım can dostu tüm arkadaşlara sevgilerle

işte son bisikletim tatar izzet ağırlık 9749 gr

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]

2. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
  3. E.GURCAN

E.GURCAN Kıdemli Üye

Adı:
    Erol
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merida sabit kadroyu 10 .5 yapana kadar canım çıktı.Bravo vala süper bisiklet olmuş

4. gascon

gascon Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ben tekerlekleri merak ettim, listede 1324 gr yazılmış, parça olarak ağırlıklarını verebilir misin?

hasan öner değerli bunu beğendi.
  5. hasan öner değerli

hasan öner değerli Üye

Seviye:
    dt swıss 190 s göbekler ve ztr olypic 28 delikli jantlar ritchey yassı teller alu başlıklar bu malzemeler ile toplu bir şekilde 1324 gr geldi idi beraber tarttığımızda

gascon bunu beğendi.
  6. gascon

gascon Kıdemli Üye

Seviye:
    Şimdi oldu :) Listede mavic 317 ve DT teller diye yazılınca şüphe etmemek elde değil. Bu arada olympiclerle çok rahat 1300 altı olabilirdi, jantlar ztr 355 olmasın?

7. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Vural abi bisikletini hakettiği başlığa biraz geçte olsa koymuşsun. Fakat neden banlandığını anlayamadım açıkçası :( Kimseyle sorunu olmayan, hasetlik gütmeyen bir insanı neden ne sebeple banlandı çok merak ettim doğrusu...

8. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Vural arkadaş resimsiz açtığı bir konuda ,konuya resim eklemesi gerektiğini hatırlatan Admine özel mesajla hakaret ettiği için banlandı.

9. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, bu konuyu yeni gördüm Vural abinin bisikletini de yeni gördüm ve çok beğendim gerçekten hafiflik konusunda baya uğraşmış. :)
    Bunun yanında banlandığını görünce de şaşkınlığım 2 kat arttı.

İnternet ortamında yaptığımız sanal konuşmalar, bazen duygu ve düşüncelerimizi ifade etmemizde malesef yeterli olmuyor.Sanırım tatsız bir durum olmuş ve bu nedenle yöneticiler tarafından üyeliği pasif hale getirilmiş.Vural abiyle hemen hemen hergün msnden ve telefondan konuşuyorum güven duyduğum iyi bir abimiz.Ben onun isteyerek birine kötülük yapacağını düşünmüyorum.Bence bir yanlış anlaşılma olmuştur ve bu da sanal ortamdaki iletişim araçlarının duygu ve düşüncelerimizi tam manasıyla ifade etmemize izin vermemesinden kaynaklanmaktadır.

Ben en yakın zamanda kendisini tekrar online görebilmeyi ümit ediyorum.Saygılar.

İbrahim sarı ve sadana bunu beğendi.
  10. bisikletcanavari

Seviye:
    Özel mesaj yoluyla yapılan bir hakaret, iki şahıs arasındaki mesele olduğuna inanıyor ve tüm forumu bağlamayacağına inanıyorum. Eğer ki geçen diyalog forumun herhangi bir başlığı altında olsa idi, 5 nolu forum kuralının ihlali durumu sözkonusu idi.

Ben sanmıyorumki aklıbaşında herhangi birinin küçük bir meseleden dolayı admin veya herhangi bir forum yöneticisine hakaret etsin. Hani gelişimini tamamlamamış bir genç yapar anlarım.

Tabii buradan Vural Bey'ide dinleme şansımız olamıyor ne yazıkki. 2. El Kara liste gibi savunma durumu da sözkonusu olamıyor bu çok kötü.

Forum yöneticilerinden bahsi geçen hakaret mesajı hakkında daha detayşı bilgi almak isterim, fakat ne yazıkki böyle bir yetkiye sahip değilim. O yüzden forum yöneticilerinden ricam en azından hakaret edilen admin dışında başka bir adminin bu durumu teyid etmesini rica ediyorum....

Ek rica: Bu ban süresi hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Zira forum kurallarında detaylı bilgi verilmemiş...

11. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Sevgili bisikletcanavari;

1.Hakaret şahsıma yapıldı,ve kişisel nedenlere dayanan bir konu hakkında değil,kural hatırlatması yapmam nedeniyle oldu.Dolayısıyla bu şahsi bir mesele değildir.
    2.Konu hakkında alabileceğiniz en detaylı bilgiyi bu konuda 8 nolu mesajımda bildirdim.
    3.Bir adminin açıklamasını diğer bir adminin teyidi talebi nedir?Herhangi bir resmi makamımı temsil ediyorsunuz?
    4.Bahsi geçen kişi forumdan süresiz uzaklaştırılmıştır.
    5.İmzamdaki açıklamayı ayrıca okumanızı rica ederim.

İyi forumlar.

Fatih Ertörün ve Hasan Çağri bunu beğendi.
  12. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Abi bir kaç ufak eksiği düzelteyim hemen biraz yanlışlıklar var...

Exel ve hesap kitap pek doğru olmuyor aşağıda göstereceğim gibi...

İlk olarak Alligator İ-Link set 59g ama iç kablolar bu ağırlığa dahil değil ve tanesi 16gr geliyor yani +32g daha eklemen gerekiyor...

Birde gidon tıpları genelde esas ağırlığı yapan ve unutulan parçadır ortalama tanesi 2g dır.. yani +4g daha ordan geliyor

Onun dışında ağırlıklara baktığım zaman benim zamanındakilerle karşılaştırınca birebir aynı çıkıyor ve ben o şekilde 10150 tartmıştım bisikleti :(

SID WC Remote olmadan ve şaft çektirmesi kullanmadığım için 1290g... -80g

Zincir KMC X10 SL Gold 224g... -19g

İç lastikler bende Ultra Lite kullandım ama tanesi 112g idi. Toplamda 224... -26g

Dışlastiklerim 302 ve 307 idi toplamda 609g... -11g

Sele borusu KCNC Ti Pro Lite 159g... -26g

Aynakolum Seramik orta yatak 2li yaprak seti ve alu vidalar ile 762gr geliyordu... -42g

Frenler ikimizinde Magura Marta SL fakat bende Ti ve Alu vidalar ayrıca toplamda 35gr hafif olan Magura 180-160 rotor seti ile 689g... -22g

Yani bu listeye göre benim hafif olan parçalar toplamım -226g.

Vural abinin hafif olan parçaları ise
    Vites kolları +23g
    Pedallar +85g
    Jant seti +70g (bendeki hope göbeklere karşılık vuralk abide arkada ritchey jant telleri var bende revolution 1.8-1.5 vardı 1395g idi teker bandı dahil.)
    Boğaz olarak bendeki amoeba boğaz 145gr idi. +37g
    Sele kelepçesi (bende hope Ti vida ile 18g) +6g

Yani Vural abinin benden daha hafif olan parçaları toplamda 221g

Yani bu hesapla Vural abinin bisikleti toplamda benimkinden sadece 5g daha ağır geliyor... Birde buna unutulan 32g teller ve 4g tıpaları eklersek toplamda 41g daha ağır olmuş oluyor...

Hatam varsa kusura bakmayın ama hata yapacağımı düşünmüyorum hesapta... Benim fotolu halim aşağıda terazi üstünde bütün parçalar görülebilir... Ayrıca bütün parçaların ağırlıklarıda zaten forumda mevcut fotoğraflı halde...

Güney Tuncer, gascon, Sinto ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. bisikletcanavari

Seviye:
    Sayın Murat Reis,
    Başka bir adminin teyidini rica etmemin tek sebebi, hakaret edildiği iddia edilen hangi adminimiz ise, şahsına yapılması muhtemel bir hakaretin (ki sadece varsayım) yetkilerini duygusal olarak kullanabalme ihtimalinden kaynaklanmaktadır.Ve bunu ''bisikletforum üyesi'' olarka rica ediyorum. Günümüzde, şahsına veya bir yakınına işlenmiş bir suç bulunan bir yargı memurunun, suçlu olduğu iddia edilen şahsı yargılamama hakkı vardır. (Mantıklı karar verememe durumundan dolayı) Bende burdan yola çıkarak böyle bir ricada bulundum. Bu ricayı yerine getirmek ya da getirmemek, forum yöneticilerine kalmış bir durum.

İyi forumlar dilerim...

14. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben yardımcı olayım... Konunum muhattabı yöneticimiz Murat Reis'tir...

Ayrıca bölüm kuralları terazide fotoğraf gerektirdiği için ve konu bunu içermediğinden kapatılmıştır...

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  15. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Sevgili bisikletcanavari;

Forum kuralları konusunda yöneticiler dahil hiç kimseyi ayırmam,kayırmam.Bunu beni tanıyan, hatta tanıyandan ziyade uygulamalarımı gören,işiten herkes bilir.İş hayatım tamamen bir kurallar silsilesinden oluşur.Kuralların içinde bulamadığım durumlarda ise rehberim tecrübemdir.Bütün bu uygulamaların içinde ise asla duygusal davranmam.

Bunu özellikle bilmenizi isterim.İyi forumlar.İlginize teşekkürler.

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  16. gascon

gascon Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam Hasan. Listede maşa 1400 yazılmış yani seninkiyle fark -110 olmuyor mu?

Bu arada benim R7 platinum 1476 gelmişti ama 2007 modeldi, belki fark oradandır.

Onun dışında eğer yaptığın hesapta hata yoksa gerçek ağrlıkla liste ağırlığı arasında gerçekten çok büyük fark olmuş.

sadana bunu beğendi.
  17. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Hatasız dost olmaz...Ama bence mütavazi olalım..Küçük konular için birbirimizi kırıpda gereksiz yorumlara sebep vermeyelim...Vural abi çok kalite bir insandır...
    Aramıza dönmesini bekliyoruz...Hasan kardeş bence o gr işlerinden maksat var gibi hissettim...Ama bir yanlışlık varsa aleni beyan etmene gerek yok...Özel mesaj da atabilirdin...ALLAH (c.c) herkezin gönlüne göre versin...Benim nevsime en başta.Herkeze iyi forumlar....

Admin ve Erhan Doğaner bunu beğendi.
  18. Bedreddin Vardar

Bedreddin Vardar Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili vural abi öncelikle bisikletini iyi günlerde kazasız belasız kulanmanı diliyorum ve en kısa zamanda aramıza dönmen dileği ile hayırlı olsun

19. gascon

gascon Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar sadana. Haklısın hatasız dost olmaz. Ama bence bu ortamda söylenenlere de kırılmamak lazım. Birçok insan birbirini tanımıyor, ve forumda yazılanlardan ne ifade edildiği anlaşılmıyor. Zaten Vural arkadaşımız dediğiniz gibi biriyse, ve herhangibir hatası varsa bu yazılanları olgunlukla karşılayacağından eminim.

Ama sonuçta burası çoğunlukla bir bilgi/deneyim paylaşım ortamı, ve herhangibir konudaki hatanın düzeltilmesi ileride bunları okuyacak birçok kişi için yararlı olacaktır. İşe iyi yönden bakmak lazım. Birisi kırılacak diye hatalar düzeltilmezse forumların pek de yararı olmaz, değil mi? (sadece bu konu için değil)

Bu arada ben kimseyi savunarak yazmıyorum, sadece kendi düşüncem. Zaten benim için bu ağırlık olayı sanal ortamdan öteye gitmeyen bir hobiden başka birşey değil. Gerçekte önemli olan bisikletçidir, onun gücüdür. Mesela şu durumda benim 3 kiloluk bisikletim olsa bile bir federasyon yarışında birinci olamam. :)

Umarım yazdıklarım yanlış anlaşılmaz, çünkü herşeyi iyi niyetle yazıyorum.

Saygılar, sevgiler...

Erhan

20. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Akıla ya da senin tavsiyene ihtiyacımız yok arkadaşım.

Hem Allahın adını sonuna (cc) koyarak çok dindarmış gibi anıp hemde arkadaşının "o işte bir maksat varmış gibi hissettim" deyip gühanına girmek ne mantık?

Senin nefsine bende dua ediyorum.Durumu pek iyi değil çünki.

Bu konu da vural abi ziyaretçi defteri değil.

Kullanıcı zaten süresiz banlandığndan konu kilitlendi.

Herkese iyi forumlar.

ozantuna ve Atahan Akıllı bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.