Replika kadro

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
@duranbisiklet aklı başında bir insan attıgın lınktekı s-workslere bır baksın. ılk lınkı 7.sanıyede ıkıncı orjınal kadro dedıgımızı de 3. sanıyede durdurursun. aradakı farkı goremıyorsa goz doktoruna gıtsın. farkı anlamanız ıcın emonda slr vıdeosunu paylastım.gıant propelde de barız farkı gormemek yanı bısey demıyorum. daha da goremedıysenız kadronun sutundekı kamuflaj desenıne bakınız.bu kadrolar cakma mı cıkmamı her ne ıse orjınal olanları ıle aynı gorunmuyorar yakın bıle degıl.ha bırı vangemıs bırı tarmac.tmm pardon :)

Scudo

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
çakma iphone diye birşey yoktur. hepsi çinde üretiliyor adam sistemi mi koca fabrikayımı değiştirecek? o çakma dediğiniz kamerası 1 megapixel ayfonları siz bozdunuz! çinde üretilen hiçbir şey çakma değildir, hepsi maksimum kalitedir! çinde üretilen karbon kadroların tamamı eşit kalitededir ve eşit titizlikle üretilir!

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bence algımızda ki 'pahalıdır vardır bi hikmeti, ucuzdur vardır bi illeti' düşüncesini değişip ön yargısız araştırılması gereken bir konu bu..

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
mevzu kadroların kalitesi değil.aynı oldukları iddia ediliyor üzücü.atla deve bir fark var mıdır burdan bakarak kanıya varmak zor ama dogmaf8 ler gayet iyi görünüyor.bazıları berbat.bagırıyor çakmayım diye.

Tepki
28
İsim
duran
Bisiklet
Carraro
r6hr6yh6ry7h6ryjnuy.jpg biraz ingilizceniz varsa durumu rahatça anlayabilirsiniz.tabi biz ne kadar debelenirsek debelenelim anlamak istemeyen algılarını kapatanlar yinede anlamayacaklardır.
ingilizcesi olmayanlara çevirip tekrar yazabilirim ;)
(bilgiyi veren siteye dikkat ÇİN sitesi değil ! adamlar resmen itiraf ediyorlar açıkça söylüyorlar kadroların nerede nasıl kimin yaptığını)

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.389
Bisiklet
Scott
Duran Bisiklet'in ekran görüntüsünü paylaştığı makalenin aslı şurada:

(link)

Ve o makalenin anafikri şu: Çin ve Taiwan'da bulunan ve büyük üreticilere üretim yapan Giant, Ten Tech Composites, G&M Carbon Components, Quest, Topkey, and Carbotec gibi kadro üreticileri, asla ve asla çakma-sahte kadroları piyasaya sürmüyorlar. Bu üreticilerle büyük markalar arasında çok ciddi yaptırımlara sahip olan bağlayıcı sözleşmeler var. Piyasadaki çakma-sahte kadrolar, bu tür sözleşmeleri olmayan, "merdiven altı" diye tabir edilen şekilde üretim yapan küçük firmalar tarafından üretiliyor:

"It is the cowboy factories – without lucrative contracts with overseas bike brands – which are churning out the fake frames. It's this tier which pays scant regard to workers' rights, and couldn't care less about end-user safety."

Makalenin giriş paragrafı:

"An often repeated claim - from buyers of fake frames, and even some low-rent vendors - is that counterfeited big-brand bike frames are made in the same factories as the genuine articles. This is tosh. Gold-plated tosh. "

Türkçe meali:

"Sahte-çakma kadroların müşterileri ve hatta bunların satıcıları tarafından sürekli olarak yinelenen bir iddiadır: Sahte-çakma kadrolar, büyük markaların kadrolarıyla aynı fabrikalarda üretilir. Bu, tamamen zırvadır."

Adamın bağlantısını verdiği makale bile iddiasını çürütüyor, ama öyle bir aymazlık içinde ki bunun bile farkında değil :)

Arkadaşlar, bu tür iddiaların sahibi olanların çoğu, yurtdışından ucuza getirdikleri çakma kadroları, orijinal olduklarını söyleyerek ve müşterilerini kandırarak yüksek fiyatlarla ülke içinde satıyorlar. Eğer can güvenliğiniz sizin için önemli ise ve paranızı sokağa atmak istemiyorsanız, bu gibi iddialara gülüp geçiniz ve bu adamlara para kazandırmayınız.

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
makalede evet kadrolar ıhrac fazlası fln deseler eyvallah mı dıyecez yanı.adam ısrarla savunuyor.ben kadro lobısı degılım arkadasım banane orjınal sahte ben neden savunayım gorunenı soylyorum bı daha mı paylasalım yanı gormuyor musun ısıne mı gelmıyor.

Tepki
28
İsim
duran
Bisiklet
Carraro
@Nyusha TRUST ama farketmez SOBATO,BXT,COSTELO,SERAPH,TRİDENT bu markaların kadrolarıda diğer markalar ile aynı kalitede hiçbir fark yok.sonuçta hepsi aynı ülkede aynı bölgede farklı fabrikalarda yapılsada aynı hammadde,aynı kalite,aynı işcilikle yapılmakta.Specialized yazmıyorda Trust yazıyor üzerinde adı farklı sadece.bütün bu tartışmanın özeti son noktası bu aslında.Scott yazmıyorsa SOBATO yazıyor,Giant yazmıyorda BXT yazıyor,(Meridayı yazmıyorum o zaten Tayvan)Cube yazmıyorda mesela TRİDENT yazıyor,Canyon yazmıyorda mesela COSTELO Colnago yazmıyorda SERAPH yazıyor,un aynı arpa aynı buğday aynı su aynı sadece fırından çıkan ekmeğin şekli farklı fırın aynı fırın fırıncı aynı fırıncı tadı aynı tad ekmeği yapan usta aynı usta,bütün olay bu
(link)
aldığım yerde burası şirketi incelediğinizde ne kadar ciddi ve kurumsal bir firma olduğunu göreceksiniz.15 gün gibi çok kısa bir zamandada kargosunu gönderdiler.(1,-2 ay bekleyenleri,hatta hiç gelmeyen ürünleri duymuştum )

@Mehmet Altuğ öyle bir amacım olsa buradan satın aldığım kadroların internet sitesini&aldığım yeri deşifre etmezdim :) saçmalamışsın,hatta zırvalamışsın.

• Beğen
Tepkiler: Groims

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.389
Bisiklet
Scott
@duranbisiklet Zırvalayan kim apaçık belli :)

Bir de "İngilizce bilmiyorsanız çevirisini koyayım" diye ahkam kesmişsiniz. Hodri meydan, buraya koyun o makalenin birebir çevirisini hepimiz okuyup öğrenelim işin doğrusunu.

Şu cümleniz bile insanların zekasıyla alay etmektir: "farklı fabrikalarda yapılsada aynı hammadde,aynı kalite,aynı işcilikle yapılmakta."

Yeri gelmişken, biraz nostalji yapalım:

(link)

(link)

(link)

Tepki
28
İsim
duran
Bisiklet
Carraro
@Mehmet Altuğ onu yazanın o konuyu açanın yalancı iftiracı..(...) vs vs olduğunu herkez biliyor.Bu konuyu sürekli gündeme getirende aynıdır.o konuyu açan,taraflı yorum yapanlar,yaşıyormu hala gebermedimi leş olmadımı bilmiyorum ama sabırla bekliyorum en azından bari kör olsa en azından o yazıyı yazan eli kesilsede razıyım en azından bari kanser olsa sürünerek,acı çekerek ölse,derin bir ohhh çekecem,olmasada daha olmasını sabırla bekliyorum.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.389
Bisiklet
Scott
@duranbisiklet Burada doğruları söyleyen bir tek siz varsınız; sizden farklı şeyler düşünen herkeZ yalancı, iftiracı vs.

Lafı fazla dolandırmadan, şu verdiğiniz sözü yerine getirin ve o makalenin tamamının birebir Türkçe çevirisini buraya koyun. Biz de anlayalım bakalım yalan söyleyen kimmiş?

Ekleme: Son mesajınızı değiştirmişsiniz, sonradan farkettim. Lütfen şu rezil üslubunuzu da yanınıza alın ve bu foruma bir daha uğramayın. Burası sizin ahlaksız ticaretinize alet olacak insanların yeri değil; herkes az-çok okuduğunu anlıyor. Size bu forumdan ekmek çıkmaz.

Tepki
18
İsim
emrah girgin
Bisiklet
Specialized
bu duran bisiklet çinden kalitesiz cakma kadro getirtip büyük kadro üretiçileriyle aynı kalitede kadro yapıldığını ida edip fahiş fiyatlara satıyor bu adam benim 3000dolar aldığım specialized marka bisikletimi bana 2900 dolara yur dışından getirte bileceyini söyleyip beni kandırmaya calıştı ve bana hakaret eti terbiyesiz bu tam bir dolandırıcıdır kendisi antalyada bisikletcidir sakın alış veriş yapmayın acıdığım bisikletin içine yeni girmiş insanları kandırıyor olması

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu konuyu okuyunca akluma şifacı olan docent geldi....kansere çare buldu ama kanserden öldü şifadır diye milletin paralarını hüpletti ama şimdi ise zebaniyle aşk yaşıyordur...ahlak yoksunluğu ve ar damar çatlaklığı maalesef her toplumda çıkıyor.

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
Toplumda bir algı oluşmuş onu terketmesi mümkün değil.(Genel konuşuyorum.) Nedir bu algı yok efendim çakma kadro üstünde başka isim yazıyor.Yahu arkadaşım bütün kadrolar uzakdoğuda üretilmiyormu çinlilerin fabrikalarında ismi değişik kadrolar var sizin altınızda 10 15 bin tl ye bindiğiniz kadrolar 3-4 bin tl aynısı tıpa tıp yazıktır paranızı kaptırmayın markaya...

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@MtbHastası01

Öyle gibi geliyor değil mi? Sorun şu ki hayatın pratiğinde pekde öyle değil. Aynı malzemeden üretiliyor olabilir, aynı işçilik ve hatta benzer ve hatta aynı makinalarla bile üretilmiş olabilir. Ancak marka'nın 5 misline sattığı ürünlerin arkasında neler olduğunu düşündüğünüzde pekde haksız olmadıklarını görürsünüz. ARGE, mühendislik, Innovation, kalite kontrol, Garanti, Sürdürülebilirlik, profesyonellik ve daha onca şeyi arka arka koyduğunuz da elbette markaların neden 5 misli pahalı satmak zorunda oldukları ortaya çıkar. Son kullanıcı yani bizler çoğu zaman bunun farkında değilizdir. Çünkü egosantrik dürtülerimiz bizi doğrudan fiyat karşılaştırmasına yöneltir, yargılar ve asarız...

Aliexpress den aldığınız herhangi bir ürünü 6 ay sonra olagelen imalat hatasıyla firmaya gönderin, deneyin...Hep birlikte neler olacağını görelim..

• Beğen
Tepkiler: The UGUR ve Groims

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yahu yazmayayım diyorum ama zorla bir şeyleri ispat etme çabanız bitmek bilmiyor. 10-15 bin tl değer biçilen ürün madem 3-4 bin tl olan ile aynı, bu kadar insan enayi mi gidip 10-15 bin tl'sına satılan bisikletleri alıyor?

10-15 bin tl dediğiniz bisiklet kadrolarının hangi test aşamalarından geçtiğini biliyor musunuz? Biliyorsanız konuya buyurun kaynakları ile birlikte ekleyin.

Canyon, canyon diye tutturmuş gidenler var. Markayı kullandığım için yazmıyorum, buyurun kaynak ekliyorum. 2013 yılında yazılmış bir kaynak.
(link)

Şuradaki test cihazlarının hangisi, 3-4 bin tl diye ifade ettiğiniz kadro üreticilerinin elinde var? Bu mühendisleri hangileri çalıştırıyor söyleyin, biz de sözüm ona pahalı bisiklet sevdamızdan vazgeçelim!

Pinarello zaten tüm dünya'ya gıcık kapmış, o yüzden 5000$'a frameset satıyor.

Gelip şurada çer çöp kadroları savunmayın artık. İnsanların parasını düşünürken, sağlığına zarar vermeyin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erdal Yılmaz
Arkadaş bir firmaya 300.000 adet teflon tava, tencere imalatında satılıyor..
Ben evime alıpta kullanmam..
Teflon tencere ve tava malzemedi alu. Bunuda hurdadan elde edileni kullanıyorlar.

Altın, yerine pirinçte aynı renk ve görümündedir ama altın değildir..
Sarıyı altınla eştir diyende akıl sağlığı eksiktir...ama maalesef böyleleride çıkar toplumlarda.