Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Renkli tel basi montaji

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ozzgurr tarafından paylaşıldı.

1. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Fulcrum Red Metal 5 jantlarima renkli tel basi takmak istiyorum,burada iscilik cok pahalli oldugu icin kendim yapmayi planliyorum. Bu montaj icin bir akkort anahtari disinda ne gerekir? Birde jant telleri yuvarlak degil koseli, bu problem olurmu? Birde acikcasi ben pek bu isleri beceremem, gercekten zormudur bunlari takip ayar yapmak?

Simdiden tesekkurler.

2. bisikletletçi52

bisikletletçi52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    montaj sırasında akort anahtarı dışında birşeye gerek yok ayrıca jant telinin köşeli olmasının bir problemi olmaz bunları beceremeyecek bir şey yok bence jantın bütün tel kafaları sökmek yerine bir tane söküp yerine renkli olanları takmaktır.önceki kafaların ne kadar sıkılı olduğuna bakıp ona göre sıkarsan daha iyi olur.ufak tefek akort bozukluğu olacaktır onuda artık bisikletçiye götürüp yaptıracaksın akort ayarı ücretinin fazla olduğu sanmıyorum

bmxserdar ve Ozzgurr bunu beğendi.
  3. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Janta akort önemli bir konudur. Bütün sürüş zevkini etkileyen veya değiştiren demek daha doğru olacaktır.

En doğru akort lastiğin sökülerek çemberin çıplak halde akort tezgahına bağlanması ile yapılır. Bunun dışında lastik takılı iken döndürerek göz hesabı ile yapılan akort tamamen geçici bir ayardır. İç lastikteki yamalar ve dış lastikteki oturmamaktan kaynaklanan balanslar yanlış akort yapılmasına neden olur.

Akordu ustasına yaptırılan bir jant seti ile sürüşün keyfi bambaşkadır. Bisikletin yağ gibi aktığını ve titreşimin azaldığını farkedersiniz.

Aluminyum tel başlarının üzerindeki eloksal kaplama boya akort anahtarı ile yapılan ayar sırasında çok çabuk çıkar. Tel başlarını ustaya taktırınız ve ayarı akort tezgahında arka kısımlarından yaptırtınız.

Madem jant setinize yeni bir görüntü ve parça ekliyorsunuz o halde ayarı da bir miktar masrafı göze alarak ustasına yaptırınız.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ayrıca bunlara ek olarak jant telleriniz yuvarlak değil ise akort sırasında burkulabilirler bunun içinde sabitleyici bir aparay kullanmanız gerekir...

Ayrıca ne sıkı olduğuna bakarak akort yapamassınız çünkü tel başı değiştiği zaman bir çok şey değişir tezgahsız akort olmaz... Sağa sola kaymayı alabilirsiniz ama atlamasını alamassınız...

bmxserdar, Ozzgurr ve Berke ÖZTÜRKMEN bunu beğendi.
  5. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Hepinize yardimlariniz icin tesekkurler, uclari kendim takicam ve ayar icin bisikletciye goturecegim (uclari takmak icin $ 120 istiyorlar-ben zaten jantlara $ 250 vermistim ?!)

6. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    e yuh yanı bu ne
    jantları akord için Tr.ye yollasanız daha ucuza mal olur herhalde

7. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:

Burada iscilik cok cok pahalli, o yuzden bisiklet toplamak cok pahalliya geliyor. Ama ben becerikliyim yaparim, takimlarim var diyorsan o ayri.

bmxserdar bunu beğendi.