Redline Custom BMX

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
@Doruk Atay

Şimdi şöyle olması gereken bi durum var;

Kadronun 7.1 olması lazım. Çünkü alırken 7.1 olarak aldım, ve zaten device kadroyla 7.1 in arasında bir fark var Device Sanko Cro-moly den üretilmiş, 7.1 4130 Cro-moly den üretilmiş.Ve bana gelen kolinin içinde Redline 7.1 stickerları var.

Yani parçalarına göre değilde kadrolara göre değişiyo modeller. Bununda 7.1 olması lazım yani.

Yanlış bildiğim bişey varsa özür dilerim.

Scudo

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@EmirhanKarasu

(link)

Daha öncede olmuştu sanırsam bu muhabbet ben bir açıklık getireyim. Burada zaten 7.1 adında bir kadro yok... Complete bike lara bakıldığında ozaman 7.1,5.1 gibi isimler var bunlardada 7.1 en üst seviye olanı, üstündeki parçaların hepsi device yada o ayarda parçalar.
(link)

7.1 in frame yazan bölümündede "Redline FS 20" Device-style / All Chromo " yazısı var... Yani device gibi olan bir kadro üzerine device parçlarla toplanmış bir bisiklet anlamına geliyor.

"7.1" bir bisiklettir, device ise parça model ismidir. Senin kadronun yanında 7.1 in sticker seti gelmeside redline ın en üst seviye bisikletindeki kadroyla aynı olmasıdır... Ki ayrıca kötümser bir şey yok benim söylediklerimde. Device zaten Redline firmasının ürettiği üst seviye komponentlerine verdiği model ismi. ;) Örneğin bende Device krank kullanıyorum ki geyette sağlam ve hafif bir krank, zaten bilenler vardır. Cromoly cinsi yazısına gelincede buda tamamen satış politikasıdır. Sankoyla 4130 aynı materyeldir. Daha doğrusu genellikle Sanko 4130 cro-moly diye geçer...;)

Redline da 7.1 den 2.1 e kadarki tüm modellerde Device style kadro var yani Device la aynı kadro ancak fiyatı oranlayabilmek adına Style yazısı eklenmiş durumda. Redline bisikletlerde kadrolar aynı parçalar vede fiyatlar değişiyor. Device bisikletiyle 7.1 deki kadro aynı çünkü.

Sitesini incele derim ben. Ki geçen sene x4tune a gelen 7.1 bisikleti ben almayı düşünüyordum ozaman alamamıştım fakat bayağı bi araştırmıştım. :)

• Beğen
Tepkiler: apo-dig

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
@Doruk Atay

Tamam açıklama için teşekkürler hak verdim şimdi :) ama kötüleme gibi bi durum kastetmedim ben zaten yanlış anlamayın :)

Neyse sonuçta sürüşüme bi etkisi olmıycak :p

Ben şu ıvır zıvır parçalardan kurtulayımda yeterince üst seviye olur :)