Redbull-22Haziran

ibrahim89

Daimi Üye
Tepki
49
tesekkürler gürol abi..evet zaten gemide de renk renk formalar ve bisikletler bir arada çok güzel fotograflar veriyodu..

eminim bora abi de bu habere cok sevinicektir hemen haber verelim hazırlasın kendini :)

Scudo

muamyildiz

Daimi Üye
Tepki
412
@ibrahim89

merhaba

eleştiren arkadaşımızı tanımıyorum ama eleştirisinin sebebini anlayabilmiş değilim. sanırım erol abi ve bahadır abi ile startta birbirimizin bisikleti, ,form durumunu abartmamız, şakalaşmamız ve startta arkada kalmamız ile ilgili yorumlarımız yanlış anlaşıldı, ciddiye alındı. erol abi, "çocuklar dikkat edin, kaldırımdan inerken düşmeyin, sakin olun" deyince ben de "önünde bunny çekip inerlerse görürsün" dedim. orada bir arkadaş "bisiklete binen herkes bunny nin anlamını bilmek zorunda mı" gibi birşey söyledi, bizim demek istediğimiz ve orada anlaşılan çok farklı şeyler oldu. benim aklıma gelen tek pürüz bu. olay bu değilse, bir ayıbımız varsa lütfen paylaşılsın.

yarışa gelince. keyifli başladı, caddebostan-maltepe arası ön grupta yer almak şarrtı, tehlike açısından. zira ön grupta da biraz heyecanlı giden arkadaşlar olduğundan, birini yaptığı ani hareket herkesi etkiledi. sanırım ilk kaza bu yüzden oldu. ben kaçabildim ama arkamdan gelen kırmızı scott lı arkadaş toparlayamayınca arka tekerime takıldı, bir müddet kilitledi, o an dedim burda bitti yarış, ama ben şanslıydım, kurtarıp devam ettim. kendisinden çok özür dilerim ama olayın kaynağı ben değildim, ben de kurtulmaya çalışıyordum.

burgazada keyifli başladı, artık antrenman falan yapmadığımdan durumumu merak ediyordum açıkcası. halil (korkmaz) zatenb bir aksaklık yaşamazsa kesin birinci olacaktı. 4-5 kişilik bir ön grup oluştu. parkur işaretlemesi maalesef çok amatörce yapıldığından bu sayı sürekli değişti. sanırım organizasyonun tek kusuru da buydu zaten. ön grup olarak kaybolmakla en cok zamanı da biz kaybettik.

heybeliada da sizi "çok ciddi" single tracklerin bkelediğini söyledi organizasyondan biri. "çok ciddi" derken çok sık çalılı demek istediğini parkurda anladık, ne kadar sıkı o kadar ciddi :) heybeliada parkuru gerçekten çok keyifliydi. kaybolduk, yine, 4 kişilik ön grup olarak, çok da umursamıyorduk nasıl olsa ilk 50ye kalacağız diye ama böyle bir durumun büyükadada telafisi olmayacak olması endişelendiriyordu beni.

büyükada tabii ki en başından sonuna çok tempolu geçti. halil zaten ilk yokuşta koptu gitti, beklenen gibi, arkasından ancak el sallayabildik :) turgay(germen) ve oguz(özcelik) de iyi çıkış aldılar. serkan ve ben de iyiydik ama öndekiler startta daha iyiydi. yasin(yaman) da parkurun ortalarına doğru bize katıldı. ben xc parkurun başındaki asfalt tırmanışa geldiğimizde büyük aynakola atmaya çalışırken zncirim dışarı attı, durup zaman kaybetmek istemiyordum ve ön vites ile toparlamaya çalışırken arka attırıcı bacağını kırdım, alt makara bölgesi kırıldı, vites telim lime lime oldu. burdan sonra da iflah olmadım, oguz ve turgay uzayıp gittiler, vites problemime ragmen yine de basıp yetişirim belki diye çabalarken 4 kez (dört) daha kayboldum . vites problemleri ve üstüne moral bozukluğu derken 6. oldum

herseyden sonra, çok keyifli bir yarıştı. parkurlar hem tatmin edici teknikte, hem de organizasyonun seviyesine tam oturmus zorluktaydı. ama işaretleme konusunda yapılması gereken çok ey var.

2. Redbull Geç Kalma yarışında (umarım yapılır) bütün eksiklerin kapatılacağına eminim.

Gel(e)meyenler, çoook güzel bir organizasyonu kaçırdınız, haberiniz olsun.

Engin395

Üye
Tepki
54
eleştiren arkadaşımızı tanımıyorum ama eleştirisinin sebebini anlayabilmiş değilim. sanırım erol abi ve bahadır abi ile startta birbirimizin bisikleti, ,form durumunu abartmamız, şakalaşmamız ve startta arkada kalmamız ile ilgili yorumlarımız yanlış anlaşıldı, ciddiye alındı. erol abi, "çocuklar dikkat edin, kaldırımdan inerken düşmeyin, sakin olun" deyince ben de "önünde bunny çekip inerlerse görürsün" dedim. orada bir arkadaş "bisiklete binen herkes bunny nin anlamını bilmek zorunda mı" gibi birşey söyledi, bizim demek istediğimiz ve orada anlaşılan çok farklı şeyler oldu. benim aklıma gelen tek pürüz bu. olay bu değilse, bir ayıbımız varsa lütfen paylaşılsın.

Muamyildiz arakadaşım selamlar önünüzdeki mavi bisikletli ark bendim konuyu okurken dikkatimi cekti.Benim dedigim şeyi yanlış anlamışsın arkadaki abi saolsun 'kaldırımdan inerken dikkat edin' diyip uyarması gayet hoş bir davranıştı bende onu destekleyip bunnyi bilmek bisikletin temeli gibi bir laf ettim .Biraz yanlış anlamışsın sanırım beni önemli deil ama onun dışında hiçbir yorum yapmadım forumda vs vs. kim yorum yapdıysada taktir etmiyorum kendisi .....

masculine

Aktif Üye
Tepki
103
@Engin395

ben yorum yaptım arkadaşlar ve yorum yapmada kişisel tercihim:)özgür bir platformsa burası yazılması normal olmalı boyle seylerin.takdir etmeye veya edilmeye ihtiyaç da olmamalı.yazdıklarımda bir hakaret unsuru olduğunu düşünmüyorum.eger kırdıysak birilerini özür de dilerim.sadece dışarıdan yeni katılan birisi olarak hissettiklerimi yazdım.umarım polemiğe girmeden kapanır bu konu.son olarak yaşadığım şu olayı ornek olarak vereyim.belki ne hissettiğimi anlarsınız
"burgazada sonrası çıkarma gemisine biniyosunuz ki arka teker sekiz çiziyor, fren pabucuda janta yapısmıs durumda.düşmemenize rağmen neden oldugunu hatta nerede sorun oldugunu bile anlamıyorsunuz(yeni başladıgınızı farz edin)...gemide tanıdıgınız yok.gidiyorsunuz soruyorsunuz bir iki kişiye kibar bir şekilde cevap BİLMİYORUM(elbette cevap vermek zorunda degil ama insanlık....), daha sonra gidiyorsunuz akort anahtarsız olmaz bu iş diyor tek çare arka freni sökmen(tehlikeli degil mi) gerek:)sonra tanıdık bir arkadas buluyorum da o anahtarla frenleri ayarlıyor"...bu sayede heybeliadayı da tamamlayabildim.neyse ben de cok hassas davranmış olabilirim.elbette yarış ortamı.neyse herşey bir tecrübe tabi ki.cok sey ogrendim....saygılar

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
Uzun aradan sonra farklı bir yarışla başlamak eğlenceli ve zorlu geçti...
Sahilden başlayan ve gemiyle adalarda süren bir yarış alışık olmadığımız bir tecrübe oldu açıkcası....

İlk adamız tam anlamıyla şamataya döndü tırmanışımızdan sonra herkes birbirine bakıp acaba nerden gitsek dercesine caresizdi ... :)

ikinci adamız daha vahim oldu yine inişte ön grubu çekmenin dezavantajını görüp yanlış yöne sapınca az kalsın parkurda tur 2 tur atıcaktık :D

artık üçünçü ada isi tam final havasına bürünmüştü hiç bir hatanın telafisi olmıyacaktı...
startım güzeldi ilk yokuşta muammer abinin dediği gibi halil abiyi tutana aşk olsun.... artık şampiyon belli gerisi ne olucuk diye düşündüm kürsü yaparmıyım diye rakiplerim ise dişliydi..
arkada 5 li bir grup olduk aralarımızda ufak farklar vardı ....ön kısımda turgay abi oğuz ortada muammer abi serkan abi en arkada ben idim
toprak yolda giderken turguy abiyle oğuz biraz farkı açmaya başladı bende o serkan abiye ve muammer abiye yetişdim sanro asfalta geçişte ben hızlı girince viraja yoldan çıkıyordum muammerde orda vites sorunu yaşadı inş benden dolayı dağildir...
turgay abiyle oğuz kayboldular tabiki sonra vitesimi elle düşürüp devam ettim serkan abiyi gecip muamın arkasına geldim oda vitesteki sorunu gideremiyince 4. yükseldim ben parkur kısmında şanslıydım tüm ayırımlarda sevgililere rastlayıp yardım aldım ve finishe biraz mutlu biraz buruk geçtim...

Bize bu hafta sonunu neşeli geçirmemize sebe olan Red bull ve yarışcı arkadaşlarıma teşekkür ederimmmmm.....

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@muamyildiz

Muammer bey aslinda ben ozur dilerim cok ince bi sikisma yasadik ama zor kurtardim senide dusurucem diye eywah cektim ama on tekeri cekmeseyidm senide devirecektim ve buyuk bi uzuntu yasardim neydeki olan tek bana oldu

nasip boyleymis

tekrar ozur dilerim

hersey gonlunce ola

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
anlaşılan herkes zevk almış bu organizazyondan
inşallah devamı gelir diyelim

Sümer

Forum Demirbaşı
Tepki
66
selamlar
ilk yarış tecrübemi mayıs ayında Istanbul Corparate games de şirket adına katılarak ve yol sürücüsü olmama rağmen mtb dalında yaşadım ve yarışmak duygusunun çok farklı bir psikoloji olduğunu anladım, burda scott ekibinden arkadaşlarda vardı ben hiç birini önceden tanımam ve samimiyetim yoktu ama kendilerinden negatif bir elektrik almadım hatta Muammer arkadaşın kim olduğunu sonradan öğrendim, ayrıca olayı organize eden ve sorumlu olan Bora bey de yarış sırasında çok yardımcı oldular.

Red bull olayında da takım olmaları ve aynı arkadaşların sürekli yarışlarda bir arada olmaları bu samimiyeti doğurmuştur tabiiki, sonuçta yarışmak mücadele etmek ayrı bir durum ve haksız yere eleştirmek de yersiz diye düşünüyorum, bende Büyük ada için ilk 50 ye giremesemde gemiyle son etap olan Büyük ada ya geçtim ve organizasyon boyunca kimsenin terbiyesizce bir hareketine şahit olmadım. Sonuçta yarış psikolojisi bu ve herkes en iyisini yapmak istiyor, daha 1 ay öncesine kadar bunu bilmeyen ben şimdi bağımlı gibi yarışmak ve bu tip organizasyonda mücadele etmek istiyorum,

Bizler değilmiyiz full kıyafet bisikletimizle bile dolaşırken az da olsa havaya giren :) bir de bir takım üyesi olduğunuzu hayal edip nasıl bir psikolojiye girdiğimizi düşünelim, az da olsa şımarmazmıyız? :) O kadarını da bu arkadaşlarımıza layık görelim ve inşallah uluslararası organizasyonlarda ülkemizi daha da başarılı biçimde temsil ederler.

ibrahim89

Daimi Üye
Tepki
49
teşekkürler sümer, hala sorunu anlayamamış olsam da benim masculine adlı arkadaşımıza bunu sormamın amacı polemik yapmak degil, belki de benim bir davranışımdan dolayı rahatsızlık vermiş olabileceğimi de düşünmemden kaynaklandı..

inşallah burdaki yeni başlayan arkadaşlar yarışlara gelmeye devam ederlerse yarış ortamında takımımızın davranışlarını en ufak sorunu olan rakiplerimizin bile bu sorunları için bizim çadırımıza gelmekten çekinmediklerini ve elimizden geldiğince onlara yardımcı oldugumuzu kendileri görürler..

fikir belirten herkeze teşekkürler bol bisikletli günler ;)

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@msd_57

oooo memet kardeşımm,nbrr,yahuu benım demıştım,TREK 6500 VE PİLOTU GRİKARTAL I görursen saga cekılıp durmanı tavsıye ederım:D :D aynennn bylee,hakkatende de bır baktım kı saga kaldırımda adeta benım gecmemı beklıyordun:)senı alıcaktım ama sarısın rus bır hatun la laflarken telefonda:):)seni orada unutuverdım,yahuu dostum şaka bır yana kaza olayını sen yasamısın gecmıs olsun,dedımya sakabıryana uzuldum,ama ılkgeıdesana baktım aradım baktımyoksun,kazayı burdan ögrendım senın yanı,bırdahakıne dostum ınsalhhh,eee nefesını uludağ eteklerıne sakla,byyy
buarada sana VE MUAMMER YILDIZA GECMISOLSUN,HOSCAKALIN

slipstream

Üye
Tepki
7
Beyaz formalı Scott'lar benimde dikkatimi çekti,gerçekten ortaya koydukları profosyonel yada şık görüntü organizasyona güzel renkler kattı.Özelliklede beyaz eldivenlerle burjuva vari bir görünüm veriyorlardı.
Yalnız benim sitemim bu yarışmaya katılımcı sayısının az olmasıydı.O zaman yarışmada daha farklı renklerde görebilirdik.Özelliklede bisiklet bazında amatör katılım çok azdı,insanlar böyle bir organizasyona neden katılmak istemez anlamış değilim.Bisikleti ne olursa olsun herkez katılmalı bence...

parliament

Üye
Tepki
23
Beyaz eldiven? Burjuva değil de mason olmasınlar? :))

Şaka bir yana sadece internetten okuyup resimlere bakabildim. Eksikliklere rağmen çok güzel bir organizasyon olmuş. İnşallah seneye bunun ikincisi yapılır ve daha çok katılım olur.
Profesyoneller için hem yarış hem eglence, amatörler içinse güzel bir deneyim olmuş. İkincisini merakla bekliyorum.