Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Red Bull kullananlar dikkat

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında el turco tarafından paylaşıldı.

1. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    Red bull kullananlar dikkat. Kan sistemini, 'anormal bir biçimde' yapışkan hale getiren Redbull'un kalp krizi riskini artırdığı, stres ve tansiyonla birlikte ölümcül bile olabileceği belirtildi. Avustralya’da yapılan bir araştırma, enerji içeceği Red Bull’un, kanı yapışkan hale getirerek kalp krizi riskini artırdığını ortaya koydu.
    Avusturalya’daki Royal Adelaide Hastanesi’nde görevli uzmanlar tarafından yapılan araştırmada 30 yetişkinin, 250 mililitrelik bir kutu Red Bull’u tüketmesinden 1 saat önce ve 1 saat sonra kalp damar sistemleri test edildi. Araştırmanın sonunda Red Bull’un, tüketilmesinden yaklaşık 1 saat sonra kan sistemini, kalp ve damar hastalığı olan hastalarda olduğu gibi “anormal bir biçimde” yapışkan hale getirdiği gözlemlendi. Uzmanlar büyük sağlık problemlerine yol açabilecek olan bu durumun, stres ve tansiyonla birleştiğinde ölümlere bile neden olabileceğini kaydetti. Red Bull’un Avustralya şubesinin sözcüsü Linda Rychter ise Reuters ajansına verdiği demeçte, araştırmanın, şirketin merkez bürosu tarafından değerlendirileceğini kaydetti.

Red Bull kalp krizi riskini artırıyor - Milliyet Haber

2. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    peki powerade hakkında bi bilgisi olan var mı??o da zararlı mı?

3. Mustafa Ali MERİÇ

Mustafa Ali MERİÇ Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar zaten bu tür içcekler bir yandan enerji verrir diğer yandan başka bir sistemi bozar en doğalı evde hazırladığımız içeceklerdir.Eskilerin yaptığı pekmez şerbeti bal şerbeti gibi şeyler daha sağlıklı ve iyidir

FarukDemir bunu beğendi.
  4. pesimistt

pesimistt Üye

Seviye:
    red bull'u bi kez öğlen içmiştim.abim vermişti.akşama kadar baş ağrısından dışarı çıkmadım:( en iyisi maden suyu:D

5. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    powerade yanılmıyorsam izotonik..
    konuyu izotonik olarak araştırırsan daha faydalı olacaktır.

FarukDemir bunu beğendi.
  6. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    evet soda iyi geliyor eğer ayran ile yaparsanız daha mükemmel olur

7. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Powerade ile redbull'un alakası yoktur. Bu mevzuyu nacizane okulda okumuş ve kendim de ilgilenmiş birisi olarak Powerade'i şiddetle tavsiye ediyorum. Eski poweradeler gibi değil artık, ağızda yapış yapış bir tad ve his bırakmıyor. Sıcak yaz günlerinde, yarım litresinin 2,5 YTL (afedersiniz oha) olması sizi bozmuyorsa mutlaka tüketin. Ben bolca aldığımdan her çıkışta 1 litre kadar powerade tüketiyorum bu aralar.

8. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    ben bu tür içeceklerin tüketilmesinde pek bi fayda görmüyorum zira 2003 yılnda içlerinde getorate isostar vb avrupada en cok tuketilen 12 eneji içeceğinin faaliyet anında tüketilmesinin su tüketmekten çok aşırı bi faydası olmadığı konusunda bir tez yazılmış ve UCİ 100 üzerinden 98 almıştır.....

bilginize....

gokhancan ve FarukDemir bunu beğendi.
  9. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    nedir bu powerade? ne ise yariyor? yani yoruldugunuzda sizin yola devam etmenizi mi sagliyor, yoksa dizlerinizdeki agriyi mi gideriyor?

ben de bu tur yapay iceceklere pek aldiris edilemesini dusunuyorum. arkadasin yazdigi gibi pekmez surubu, bal gibi enerji veren gidalar daha sagliklidir. hele kara uzum, cekirdekli olan. cekirdeklerini de cigneyeceksin, tukurmeyeceksin

10. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Eskiden powerade mi vardı. redbullmu vardı.
    Kesinlikle bu ürünlere karşıyım.Katkı maddeleri zarardan başka bir şey sağlamaz.Günümüzde çıkanlardan neyin zararı yok diyeceksiniz.
    Ben elimden geldiği kadar "bir çok faydasının yanında ufak tefek zararı olanları" seçmeye çalışıyorum.
    Yani buda demektir ki hiç bir faydası olmadığı halde böylesine zarar veren bir içecek mantıklı değil.

Bence kendini iyi bir sporcu olarak görenler bunlara aldırış etmez.

Eğer powerade,redbull,isostar içerek beni geçeceğini iddia eden emsallerim varsa gelsinler... [Boy:1,78 -- Kilo;64]

11. lord

lord Üye

Seviye:
    hocam kusura bakmayin ama ben bisiklet sporunu ust seviyede yapmadikca bir spor olarak gormuyorum.

12. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yorucu şartlarda kendinizi iyi hissetmeniz için sağlık reçeteleri...

SOĞAN: Soğanın içerisinde yer alan aliin maddesi vücutta kan akışını hızlandırır, nabzımızı düzenler. Vücudumuzdaki bu değişimler bizim kendimizi daha genç hissetmemizi sağlar.
    SARIMSAK: Yüzyıllardır Avrupa'dan Mısır'a eski Roma'dan Çin'e ve Japonya'ya kadar birçok ülkede tedavi amaçlı kullanılan sarmısak mide asidini düzenler sindirime yardımcı olur ve kan akışını hızlandırır.
    SAFRAN: İçerdiği maddeler sayesinde derinin kendini yenilemesini hızlandırır sağlıklı ve canlı bir görüntüye sahip olmamızı sağlar.
    MİDYE: Midye demir ve çinko bakımından çok zengin bir besin maddesidir. Demirin vücuttaki görevi oksijeni hücrelere taşımaktır. Çinko ise metabolizmanın gelişmesini sağlayan ana elementlerden biridir. Ayrıca midye 18 mikrogram B12 içerir.

ÇİKOLATA: Çikolata çok çabuk enerji veren ve insanın psikolojik durumunu çok çabuk değiştiren bir maddedir. 2 adet alkoloid içerir. Teogramin ve kafein içeren çikolata insanlarda rahatlık hissinin yanı sıra hafif bir gevşeme ve olaylara daha olumlu bakma hissi uyandırır. Çikolatanın içerisinde amfetamin düzeyinde bağımlılık yapabilecek phenylethylamine (PEA) bulunur. Aşırıya kaçmadan yeteri kadar yenilmelidir.;) :cool:

FarukDemir bunu beğendi.
  13. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Tamam görmüyor olabilirsin.Bu daha güzel.
    Sporcu değilsen zaten ihtiyacın! yok. (bence zaten ihtiyaç yok ama kimilerine göre ihtiyaç!ya)

Alt seviyelerde yapıyorsan zaten bir yere yetişmiyorsun.Hİç mi hiç ihtiyacın yok

14. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    forumda pek çok saçmalık oluyor, bisikletine teyp taktırmayı ciddi ciddi düşünenden 589346. Borla mı XC500 mü konusuna kadar.

Ama bu kadar saçma bir laf hiç geçmemişti. Gerekli puanınızı nacizane verdim zaten.

Bu manasız elitizm'den kurtulmak için spor yaparken içtiğiniz suya bolca DDT katmanızı şiddetle öneririm.

Powerade'in neden uygun olduğunu bu bölümde başka bir konuda uzunca yazmıştım. Çok isteyenler, aman aman yapaydır powerade içmeyin diyenler açıp okuyabilirler. Yediğiniz kepeklisi dahil ekmeklerdeki unun üretiminde tabii olmayan kaç tane süreç kullanılıyor, powerade gibi suya mineral, şeker ve aroma karışımından başka birşey olmayan bir içeceğin daha fazla zararı nasıl olabilir merak ediyorum.

15. lord

lord Üye

Seviye:
    abicim benim soylemek istedigim buyuk yarislara katilmayan vede derece icin calişmayan insanlara yani gezi tur vs.zevk icin. ustune alinma

16. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    büyük yarışlara katılmadığım için spor yapmamış mı oluyorum yani:boese157:

DarkWar ve enis57 bunu beğendi.
  17. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Bırakacaksınız bu saçmalıkları kardeşim. Hayatında yarışlara katılmamış ve katılmayacak ne adamlar tanıyorum ki böyle elitist mavalları avaz avaz bağıran sizin gibi cahillerin tozunu atarlar. Bir günde 120 kilometre dağlarda binip de üzerine akşam halı saha maçına giden adama sen spor yapmadın geyik yaptın mı diyeceksiniz? Gözünüzü açın biraz, bisiklete binenlerin kaçı ciddi biçimde yarışlara hazırlanıyor?

Hasan Çağri, enis57 ve FarukDemir bunu beğendi.
  18. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Asıl olarak poweradenin tercih edilme sebebi maldodesktrin. Vücudun antreman anında ve antreman sonunda glikojen depolarının hızla doldurulması açısından maltodesktrine ihtiyacı vardır.

Ben her zaman şunu soylerim. Ev yapımı enerji içececeklerinin değerini hiç bir madde veremez.

Powerade fiyat açısındada oldukça pahalı bir ürün.

Ev yapımı enerji içecekleri ise neredeyse size bedavaya patlar.

Örnek bir enerji içeceği....

250 ml portakal suyu + 250 ml üzüm suyu + 2 limon suyu + 1 kaşık tuz + 1 kaşık şeker.

Diyeceksiniz hoppalaaa ne oluyoruz :) bu sesi duyar gibi oldum.

Burada vücudumuzdan eksilen sodyumu yerine koyuyoruz tuz yardımı ile. üzüm suyu ve portakal suyu kana gayet hızlı karışan içecekler.

Limon ise elektrolit dengesini sağlıyor ve kaslara kramp girmesini engelliyor.

Ev yapımı enerji içecekleri oldukça geliştirilebilir. Hemen hemen her zaman yanınızda ve çantanızda bulundurabilirsiniz.

Ben hazır içecek sanayisine guvenmiyorum ve zengin değilim diyorsanız. Evde üreteceğiniz her türlü içecek sizin ihtiyacınızı fazlası ile karşılar.

Hammal değilim sırtımda besin maddesi taşıyamam gider bakkaldan yada büfeden alırım sağlığımın canı cehenneme diyorsanız eyvallah birşey diyemem sizlere.

Hayatta disiplin çok önemlidir. Dunyanın en uzman profesörü de olsanız beslenme konusu disiplin gerektiren bir konudur.

FarukDemir bunu beğendi.
  19. mhmmd123

mhmmd123 Üye

Seviye:
    Benim bi arkadaşım içmişti redbull u akşam oldu bi baktık kfası sarkmış bize bakıyo:DNe oldu diye sorduk yanıtı şu oldu''Redbull çarptı'' :D:D:D:D

NOT:500 mililitre su (yada 2 tam şişe soda) içerisine bir limon (suyu) bir kasik tuz ve 30 gram şeker atıp kariştirdiğinizda gayet doğal bir enerji içeceği oluşacaktır. Ek olarak aklınızda bulunsun:)

20. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    'kafası sarkmış' ne demek?