Reba Team ?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Önder Tarım tarafından paylaşıldı.

1. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar Reba Team bu aralar Delta bisiklette indirimde ve fiyatta gerçekten uygun.Bu amortisör konusunda neler düşünüyorsunuz?
    Reba Team indirimde

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu indirimin ne kadar sürceği belli mi? Gerçekten fiyat olarak bu ara kaçırmamak gerekli diye düşünüyorum. :) Birinden borç isteyip alsam mı :D
    bir soru daha; Bu amortisörlerdeki Dual Air'in avantajları ve dezavantajları neler?

3. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sen en iyisi fox al

Önder Tarım bunu beğendi.
  4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    tamam fox alalım hemen :) öğrenci imkanını kullanarak bi fox taktıralım bisiklete :D

5. Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben 1.5aydır kullanmaktayım bu amortisörü,gerçekten güzel çalışan ve rijid bir amortisör. Bu fiyata kaçırılacak parça değil. Amortisörün çalışmasını şöyle izah edeyim bozuk bir asvaltta veya parke taşlı bir yolda ilerlerken bisikletin yere düşen gölgesini izlediğim zaman amortisörün ne kadar hızlı ve hassas bir şekilde çalıştığını görebiliyorum. Bu bunu almadan önce Fox F32 RLC'ye bakıyordum fakat 600Euroluk fiyat etiketiyle rebanın tam 2 katı fiyatı var. Çok az fark olacak diye 2 kat para vermek bana göre çok mantıksız gelmişti ki zaten vermedim de. Ben bu fiyat farkını Fox'a vermektense kadromu değiştirdim ve bisikletimin sürüş kalitesi tamamen değişti,sana da önerim bu yöndedir.
    Dual air özelliğini sormuşsun;dual air özelliğinin getirisi amortisörün çok daha hassas çalışmasıdır. Bu tip yay-kütle-amortisör sistemlerinde amortisör üzerine binen yük yani kullanıcı ağırlığı arttıkça sistem daha hassas çalışmaya başlar. Bir örnek vermek gerekirse arabaya 5kişi bindiğinizde tek kişi binmenize göre sürüş daha konforlu olur ve çukurlarda,darbelerde sizi daha az sarsar. İşte dual air özelliği de bunu sağlıyor. Normal havalı amortisörlerden farklı olarak alttan negatif kartuşa basılan hava amortisörün bacaklarına aşağı doğru bir yük bindiriyor. Bu yük de sanki amortisöre üstten daha fazla yük binmiş gibi bir etki yaratarak amortisörün çok daha hassas çalışmasını sağlıyor.

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    e o zaman bu dual air özelliği de çok iyi bişeymiş.

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    300 € seviyesinde Reba Team alma imkani varken baska bir amortisör aramanin anlami yok. O kadar söyliyim...

8. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    güzel bir amortisör..peki V-Brake uyumlumudur yoksa sadece disk uyumlumudur..öndert arkadaş disk fren sistemine geçtiği için soruyorum:)

9. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aytaç abi linkteki amortisör sadece disk uyumlu.Ama çeşit çeşit modelleri var,v fren uyumlu Reba'da var.

aytacaksoy bunu beğendi.
  10. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Reba hem şu andaki fiyatıyla hemde kilonuza uygunluğuyla sizin için iyi bir seçim olacaktır.