Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Real Great Falls

Konu, 'Yabancı bir ülkede şehiriçi turlar' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Takip edenler onceden de bilirler. Daha once tam 3 defa Great Falls`a gittim. Her seferinde de burasi nasil selale! Siz buna selale mi diyorsunuz, ohooo Karadeniz`de neler var neler diye soylenip duruyordum millete. Meger benim gittigim yer Great Falls a cok yakin diger kollardan biriymis. Hani su ahsap koprulerden azicik daha devam etseymisim gercegini gormeye pek bir sey kalmiyormus. Bu yuzden bu turun adini Gercek Great Falls koydum.

Sabah 10`da Francis Key Bridge Park`ta Bethany ile bulustuk. Kendisi benim 4. kurdan hocam. Arkadasini beklerken iki foto cekiyoruz.

Sonbaharin son demleri degil de ilk baslarinda gbiyiz. Gripten yeni kurtuldugum icin onlemimi alayim istedim bere ve eldivenle ancak yanlis gunu secmisim. Yaniyorum yahuuuu...

Muhabbete laf yok. Arada bir ruzgardan duyamayip ha hi desek de yolumuz oldukca eglenceli geciyor.

Ne oldu Bethany, ne ariyorsun oyle dikkatli dikkatli?

Havam yerinde alaturka oldum, oynamadan duramam pozu...

Su sesi, Kevser sesi tekrar su sesi... :))

Degmeyin keyfime de iki uzanayim. Aylardir donduk burada buz gibiydi havalar...

Gelmeyen, gelemeyenler catlasin. Byle guzel bir gun kacmazdi.

Bethany sayesinde ogrendigim iste gercek Great Falls. Amanin diyorum burasi hakikaten de selaleymis.

Niagara gibi olmasa da evet selale diyor.

Daha sonra gozumuze kanocular carpiyor.

Ah ahhh simdi orada olmak icin neler vermezdim diyorum.

Suradaki turuncu kanoyu nette gorunce ben zannetmisler. Insallah o gunler de gelir arkadaslr. Tehlikeli oldugu kadar eglenceli de...

Mideler guruldamaya baslayinca manzara izleme zevki de sona eriyor. Kekin yanina bir sicak su aldik mi ben de cay da var kahve de diyorum. Ama ne yazik ki cafe kapaliydi. Onundeki otomattan bir seyler alalim dedik o da orumcek baglamis hahhahah... Biz de suyumuz var deyip nesemizi bozmuyoruz.

Bunlar da cok insancil canim. Gel bakalim kek yiyelim beraber diyoruz.

Kaskin altinda tipimiz kaysa da nesemiz yeter. Hava o kadar guzel ki duup durup bugun ne kadar da guzel bir gun diyoruz. Hatta,

Great Falls
    Great Weather
    Great Chat
    So we are great diye tamamliyoruz.

Bethany gercekten cok saglam bir bisikletci. Hem gidecegi yere gec kalmamak icin hem de performans olsun diye bastikca basiyor. Ben iyiyim tempoyu sen ver diyorum. O kadar guzel ilerliyoruz ki hiz yapmaktan dolayi oldukca memnunum. Uzun mesafeyi cok ozlemisim. Hizimizi almis giderken yol uzerinde agaclarin arasina daliyoruz.

Gel iki dakika oturup izleyelim diyorum.

Otur da iki sanatsal foto cekelim. Bethany o kadar begeniyor ki ne olur hemen yolla bu fotolari diyor.

Bugun de turumuz boylece sona erdi efendim. Turkiye`ye donmeden once Great Falls`un hangisi oldugunu da ogrendim ya daha yikilmam hahahhah :)))

Turdasim Bethany`ye guzel muhabbeti, ctenligi ve gununu ayirdigi icin cok tesekkurler...

(Thank you Bethany for great day!)

2. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Sonbaharın güzel bir gününü başka bir coğrafya altında bize sunduğun için tşkler.
    O sararmış kuru yaprakların üzerinde bisiklet ile geçmek güzeldir.
    Paylaşım için tşkler ayakalrınıza sağlık. saygılar

KevSerSeri bunu beğendi.
  3. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Hakikaten de onemli olan varmak degil yolda olmaktir dedirten bir tur oldu. Begenmenize sevindim...

4. Ercan Saygılı

Ercan Saygılı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel kareler başka kıtalardan görüntüleri, sıcak samimi bir ortamda biizmle paylaştığınız için teşekkürler. Bol pedallı günler

KevSerSeri bunu beğendi.
  5. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Kevser,
    harika bir yolda dost bir can ile ne güzel bir geçirmişsiniz.:in:

İyi ki son günlerinde şelalenin gerçeğini görme şansı buldun.

Yoksa , Türkiye döndüğünde google amca dan falan öğrenseydin, benim tanıdığım Kevser :in: durmaz gider asıl şelaleyi muhakkak görürdü.

Selamlar

heng ve KevSerSeri bunu beğendi.
  6. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Memleketimi gormus gibi oldum.. Soguklar da geldi valla artik son gunler bisiklet gezileri icin falan. Aman sIKI giyin hasta olma oralarda. Tur arkadasi da hic eksik olmuyo valla :)

KevSerSeri bunu beğendi.
  7. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Belki geri donup bakma sansim olmazdi ama nasil oldu da ben gormedim diye kendimi yer bitirirdim. Minnos Sarihan`a sevgiler. Benim yerime de opun efeeeem...

8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yok yok eminim :D , kesin bir gün kendi gözünle görmek isterdin.:in:
    Tuttuğunu koparırsın sen.:in:

Daha dün pixar'ın harika animasyonu "up" ( yukarı bak ) 'ı izledim de, bir şelaleyi görmek için hayli yaşlı olmasına rağmen çocukluk düşünü gerçekleştirmek için yola çıkan bir amcabeyi anlatıyor. :in:

Minnoş Sarıhan :D da Kevser ablasını çoook öpüyorr...

KevSerSeri bunu beğendi.
  9. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Haaa iste ayni ben gibiymis amcam. Benim de hayalim filmlerde gordugumuz o ihtisamli, buyuleyici Niagara Selalesi`ni gormekti. Cok sukur gerceklestirdim ve cok mutlu oldum. Bir de selale yaninda termosumdan cay icebilseydim iste o zaman ayrilan agzimi toparlamak icin bir ekip gerekebilirdi. :D

10. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    kevser hanım okul bittide gerimi dönüyorsunuz bu kadar kısamıydı amerika macerası

bu arada turunuz çok güzel geçmiş hele orman ve göl kısmına bayıldım vallaha

şelale kısmına gelince bence okadar büyük değil ama güzel

ben şelale olarak görtümüm en güzeli malatya'dan adıyamana giterken görmüşdüm ve anayoldan 2,3 km içerde ve görünce arabayı bir kenara çekip arkadaşlarla gittik şelaleye çok güzeldi 15 metre yukardan düşen su çok güzel bir göründü oluşduruyordu

KevSerSeri bunu beğendi.
  11. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Nerdeee o gunler! Millet burada kalmak icin can atiyor formalite icabi okula yazilip is buluyor. Benim icin tam tersi gecerli. Cok fazla bir yetenegi, becerisi, meslegi olmayan insanlar icin burasi kurtulus ve velinimet sayilabilir. Ancak insanlar burada iyi para kazanmak icin cok kotu sartlarda iki-uc iste yada cok uzun saatler boyunca calisiyorlar. Ayni tempoyla Turkiye`de calissalar yine ayni parayi kazanirlar. Uzun vadede yasayacak olanlarin surekli harcamalarini kismasi mumkun degil. Iyi kazaniyorlar ancak giden de en az gelen kadar cok. O yuzden senelerce hasret cekmeye, aileden arkadasladan uzaklasmaya gerek yok. Ha ben zaten kisa sureli geldim ama egitim disinda yasamak icin gelenleri anlamakta zorlaniyorum.

Bu arada selaleye gelince insan daha iyisini, en iyisini gorene kadar gordukleri hep en iyi en guzeldir. Niagara`yi gorene kadar Karadeniz`deki 60m.lik selale de benim icin en mukemmeliydi. Ha ama kiyasla dersen elbetteki soyle bir bakip gececegim koca selale yerine, suyunda yikandigim, saatlerce izledigim ve guzel muhabbetler ettigim selale benim icin hala essizdir. ;)

12. heng

heng Forum Demirbaşı

Seviye:
    hey gidi hey be kevs 2,5 sene geçti uğur maral şelalesine gireli...ilk gördüğümüzde donacaz diye giremedik ama sonrasında ise battı balık yan gider misali kokacamıza gireriz deyip girdik şelaleye...

Sonrasında ise 1 demlik çaya bedel şelale parasını verince bir daha gülüyorum...Vardır herşeyin bi hayırlısı diyorum...Senile beraber turlarda olmayı özlemedim desem yeridir...Her turumda bir Kevseri arıyorum bunu unutma...

Ayağın pedalda kalması dileğiyle....

KevSerSeri bunu beğendi.
  13. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kevser hanımın klasik harika haftasonu turlarından yeni bir tanesinide zevkle izledim. Paylaşımınız için teşekkürler. Bethany ile uyuymunuzda süppper yani. Bakalım haftaya nereyi gezeceğiz. Her şey için teşekkürler pedalınıza sağlık.

KevSerSeri bunu beğendi.
  14. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Bazen beni cildirtsan da " Amaaaan Iso yaaa!" dedirtsen de ozunde cok iyi birisin ve yaptiklarini cogu zaman safliga bagliyorum. Ha dellendigim zamanlar olmadi degil ancak seninle pedalladigima pisman olmadim. Eminim ki sen de bircok tecrube edinmissindir yasadiklarimizdan. Simdi cok daha farkli davranacagini biliyorum!!! Ben de sizlerle turlamayi ozledim...

15. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Aslina bakarsaniz bu hafta gezimi Old Town denen tarihi bolgeye yaptim. Baba baba Bush`un yasadigi ev falan hepsinin fotografini cektim ancak gelin gorun ki nete atacak zamani henuz bulamadim.

Bol pedalli gunler dilerim efeeem...