Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rc rk modelciler nerelerdesiniz hoby tutkunları.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında cagatayhepsen tarafından paylaşıldı.

1. cagatayhepsen

cagatayhepsen Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar ben bir bisiklet severim kendi çapımda bisiklet sporuyla ilgileniyorum bir başka tutkumda modelcilik bilmeyenler olabilir bu modelcilikte ne diye bilirler modelcilik minyatür uçak araba gemi gibi bilmeyenler aaa oyuncak derler aslında gerçeğinin kiçükbir kopyası olan harika şeylerdir ben bu modelciliğin rc bölümüyle ilgileniyorum 2 edet arabam var biri yakıtlı birdiyeri ise elektrikli arabalarımın vakitbuldukça onlarla yarışıyorum ve hoş vakit geçiriyorum umarım sizlerin içindede modelciler vardır hadi bilgilerimizi modellerimizi burada paylaşalım

sniper bunu beğendi.
  2. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende model arabalar yapıyorum genelde mekanik ksımlarını kendim imal etmeyi seviyorum a'dan z'ye kendim tasarlayıp hurdaları eğlenceye çeviriyorum en kısa zamana resimlerini eklerim

3. cagatayhepsen

cagatayhepsen Aktif Üye

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler.

4. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Bende de modelcilikle ilgiliyim. 2 tane model bisikletim de var. Tekini çok isteyen var özellikle. Ama hiç bir diecastimi kimseye verme niyetinde değilim. :)

5. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    valla bende başlamayı düşünüyorum hobby RC kısmına ama nerden başlayacağımı pek bilmiyorum :)

çünkü bununla ilgili de forumlar yorumlar çok fazla bilgi vs var...

yakıtlılar ciddi rakam...
    pilliler biraz daha iyi
    başlangıç modelleri ise çok fazla iyi kötü yorum var ne alacağını şaşırıyor insan..

karışık yani :)

geçenlerde pilli helikopterlere sardım :)
    çok hoşuma gitmişti

bir yerde öve öve en iyisi yapıyorlar
    diğer bir yerde yerin dibine geçiriyorlar aynı ürünü :)
    kararlı birşey yok...

helikopterden ümidimi kestim hal öyle olunca :)
    tekne vs gemi gibi alanlara bakayım dedim
    internette heryer planlarla dolu..
    ama hiçbir yerde hangi madde hangi materyal kullanılacak adam akıllı anlatan olmamış :)

bol bol resim ve plan var heryerde :)

2004de nikkonun küçük bir IRC arabasını almıştım (infrared)
    aşırı derecede küçük çalışma prensibi çok basit görünen kumandadan şarj olan bir model.. mini evo8 işte :)

bu merak da nikko sayesinde başladı dersem yalan olmaz..
    konu hakkında bilgisi olanlardan yardım ve tavsiye bekliyorum
    tabi bütcelere göre ;) (başlangıç),(orta)

6. blueboy

blueboy Aktif Üye

Seviye:
    en kısa zamanda açmayı düşündügüm bi konuydu böle bi başlık için öncelıkle teşekkürler:in: bende kendimce 1:32 1:24 ve 1:18 diecast koleksıyonu yapıyorum bütün parayı model arabalara yatırdıgım içinde bisikletıme gereklı işlemleri yapmakta geç kalıyorum:) 1:18 araçlarımın bi fotosunu koyuyorum inş. begenirsiniz :in: (modellerımıze oyuncak diyenler inş. bigün bunların oyuncak deıl model olduklarını ve bizim çocuk olmadıgımızı anlarsınız :D :D :D :D)

7. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:

benim model rc aracımda bu ustteki iki resim eski hali siyah olan boyadan sonraki hali ve sag alttaki ise gercegi

1/10 boyutunda gercek hızı 20 km/h(biraz az ama cabuk hızlanabiliyo)

4 wheel drive(4*4 oluyo)
    simdilik bu kadar diğer resimlerini de yuklerim daha sonra

soneryen ve Ercan Bayram bunu beğendi.
  8. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    guzel koleksıyon :)
    tabıkı zevkler farklıdır ama bu kadar cok ve kucuk alacagınıza bır kac tane 1:8 veya 1 :10 alsanız nsl olurdu acaba:D
    bır de bunların hıc bırı sankı model arac degıl kızmayın ama bence bunlar model sınıfına gırmıyor (keplere bakınca anlasılıyo cunku bı kep olayı yok :D )
    sundan bahsedıyorum :
    bu arada luften yanılıyorsam duzeltın

Ercan Bayram bunu beğendi.
  9. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:

haklı olabilirsin benim kinde dediğin kep olayı yok gibi gozukuyo;(aslında kep nedir onuda anlamadım ya:D) AMA guzel bi aractır benim hosuma gidiyo kendi aracım:D

10. blueboy

blueboy Aktif Üye

Seviye:
    benımkiler rc deıl zaten diecast sınıfındaki model araçlar bi kaç arkdş model maket falan dıyınce bende benımkılerı eklıyım dedim yanlış anlaşılma olmasın :)

11. tuninger_haa

Seviye:
    bütün parayı model arabalara yatırdıgım içinde bisikletıme gereklı işlemleri yapmakta geç kalıyorum sozunden dolayı oyle dedım sanırım yanlıs anlasma oldu:D

KEPe gelınce : oncelıkle sunu soyleyeyım bızım toysrus dan vs. aldıklarımız model araba degıldır rc oyuncak arabadır. modeller ise adeta gercek arabadır, motor, egzoz, hava fılt. sogutma vs. (yakıtlı)
    E halıyle arabada bu sıstemler bıle varken kaportayı (kep,.. vs) degıstırmek cok sıradan bırsey oluyor.
    daha ayrıntılı bılgı ıçın rc forumlarına da beklerız:D adresleri burda vermek ne kadar dogru olur bılmıyorum ısteyem olursa ö.m. veya mail atması yeterlı:)
    inş. yardımcı olabılmısımdır:D

12. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    iyide model araclar illada benzinli olacak die bi sarti oldugunu zannetmıyorum
    sarjlı model arabalarda da egzost vs yoktur....

13. tuninger_haa

Seviye:
    ewet yok ztn ama bence benzınlıler daha gelısmıs oldukları için boyle bir örn. verdım(bir de kullanım alanınıza gore...) mesela drıft amaçlı alıyorsanız benzınlıyı kımse onermez tabı bırazcık olsun anlıyorsa:D ;)

14. cagatayhepsen

cagatayhepsen Aktif Üye

Seviye:
    model olsun olmasın arkadaşların paylaşımlarına çok teşekkür edrim maksat model hoby ile uğraşan arkadaşlarla yeni başlayan arkadaşlarımızın bu forum başlığı altında tanışıp kaynaşması o arkadaşların modeli olup olmadığı önemlideğil önemli olan burdaki sohbet ve paylaşım.sevgilerimle.çağatay hepşen.

15. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    ya ben de yakıtlı buggy almayı düşünüyorum ama karar veremedim bi de elektrikli tamiya df03 var.kararsız kaldım

16. cagatayhepsen

cagatayhepsen Aktif Üye

Seviye:
    yakıtlı model ile elektrikli model arasında çok fark var öncelikle kullanım alanınız ve
    deneyiminiz varmı çünkü yakıtlı modeller öyle ilk ele alındığında oynana bilinecek araçlar değiller bellibir birikim teknik bilgi gerektirir ama elektrikli model yakıtlıya nazaran daha kolay kullanılan ve parçaları az olduğu için herkezin kullana bileceği araçlardır tabiki elektrikli araçlılarında çok teferuatlı olanları var ama onlar professional araçlar benim size tafsiyem yeni başlıyorsanız elektrikli bir modelle başlamanız daha iyi olur sakın bunu size kullanımı kolay olduğu için tafsiye ettiğimi düşünmeyin çünki bahsetteğimiz araç elektrikli olsada kullanımı zor ve tehlikelidir.saygılarımla çağatay hepşen.

17. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    cok dogru ilk aldıgımda ben tabanca sekilindeki pistol kumandaya alısamamıstım ve araba geldi geldi ayagıma carptı ve carptıgı yer kanadıgı gibi kemik zedelenmiş olmalı ki baya uzun sure agrıdı:in:

18. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    buggy monster ve 4x4 awd serisinde başlangıç için önerilerinizi bekliyorum

yeni başlayacağım o yüzden yedek parça ve RTR (ready to run ) model bir başlangıç yapmayı düşünüyorum

tavsiyeniz?

19. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir aralar maket uçakla uğraşıyordum.3 tane maket uçağım var ve 1 tane de yapım aşamasında

20. tuninger_haa

Seviye:
    aslında sız yanı ist. izmir vs. dekı arkadaslar daha sanslı cunku alıs verıs yapabılecegın yerler cok fazla mesela benım araba aldıgımı dusunsenıze bı jant sıparıs edeceksınız 10$:D :( beklekı gelsın.
    yanı demeye calıstıgım bunun degerını bılın :in: