RC arabası olanlar?

erenkol

Üye
Tepki
16
İsim
Eren Kol
Bisiklet
Diğer
HSP güzel markadır, yedek parçası boldur.
Ankara'dan alacaksanız ErenHobi var HSP Tr distribütörü oradan da alabilirsiniz. Hem de kullanım vb. konularda detaylı bilgi alabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: H.T
Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Benim de Nikko marka uzaktan kumandalı arabam var. İçinden çift şaft borusu geçen 4x4 kamyon. Bu yıl bana alalı 26 yıl oldu. Hala çalışıyor ama artık sağa sola dönmüyor. Uygun fiyatlı bir kumanda seti bulursam alacağım. Ön motorun dişli gurubu kırıldı. :agla::agla::agla:

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Ankamalle gittim hobyytime magazasindan himoto mastadon marka aracimi aldim. Servosu escsi hpsden farki olarak ayri ayri yerlestirilmis bu da yukseltmek istedigimde isime yarayacak.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Benim ihtiyar delikanlı da bu. Sorduğum soru geçerliliğini koruyor hala..

1472235907118.jpg

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de çok heves ettim bu elektrik modeller'e ve alacaktım da ancak şarj sonrası kullanımı 10 dakika vs yazıyordu.Doğru mu acaba? Nasıl zevk alınıyor bundan 10 dakika'da? Yanlış mı anladım ya da?

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@I am the Uptown R. On onbes dakika kesintisiz son hizda kullanirsan biter. Normal kullanimda alti yedi saat oynarsiniz.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@H.T Emin misiniz pekiyi bundan? Bir türlü böyle yazan bir yer'e denk gelemedim ne yazık ki.Hep 10 dakika 15 dakika şeklinde yazılmış ondan sordum.

Tepki
51
İsim
Murat
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar nimh piller ile kullanım 15 dk falan olur ama esc ve motorunuz lipo pil için uygunsa süre 30-40 dk olur.Elektrikli arabalarda en çok gücü fren yaparken harcar arabalar mümkün olduğunda az fren yaptığınız takdirde kullanım süreniz uzar.

Ayrıca
nimh pillerde kullanım boyunca pilin verimi düşer ve arabanız yavaşlar kullanım devam ettikçe çünkü pil bitiyor.
lipo pillerde ise kullanım süresi boyunca hep aynı verimi alırsınız

• Beğen

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lipo pillerin dolumu ise yaklaşık yarım saat dir. Özel şarj aleti ve düzgün bir pille. Burada pilin c oranı önemlidir. 20-25c pillerden uzak durun olabildiğince 45c ve üstünü alın.

3 pil alırsanız, genelde diğeri 3. Piki bitiridginizde diğer pil şarj olmuş oluyor böyle cycle şeklinde durmaksızın tüm gün kullanılır.

Bende halen 5 araba var. Şuan sadece odamı süslüyor orası ayrı :)

erenkol

Üye
Tepki
16
İsim
Eren Kol
Bisiklet
Diğer
Uzun süre kullanmanın tek yolu lipo pillerden geçer. Onlarda da Mah değerinin yüksek olması oyun sürenizi uzatır.
@SerkanH Nikko marka aracınızda 2.7mhZ kumanda olması gerek. Bu marka araçlarda uyumlu kumanda bulmak çok zor bunun dışında tamiratı da bir o kadar zor. Bence güzelce aracı temizleyip rafta görsel olarak kalmalı. 26 senelik sonuçta bence araca kıyılmamalı :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@erenkol

Yaklaşık 5 yıl rafta kaldıktan sonra kırılmış bir arabanın parçaları ile kısa süreli bir hayat yaşadı ancak o parçalar orijinal parçalarından daha zayıf olduğu için tekrar kırıldı. Evde olsun kullanmak keyif verici oluyordu. Çalışsın yeter isteğim. Sadece kumanda değil, aracın içindeki devre ve ön motor grubu. Çalışan ama bir yerleri kırık bir araba da işimi görür sanırım. Parçalarını kullanmak için. Bakalım denk gelir de kurtarırım oyuncağımı. :)

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende bir ara luftan s912 arabaya bakmıştım başlangıç icin elektrikli ,su gecirmez guzel bir model ama karar verememiştim herhangi bir fikri yorumu olsn varsa cok iyi olur

erenkol

Üye
Tepki
16
İsim
Eren Kol
Bisiklet
Diğer
@SerkanH o zaman bence bit pazarlarına gitmen gerek. En rahat bulabileceğin yerler ;)

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konuyu bi hortlatayım
Buda benim iki hobi.. Arkadaki JeepXJ cherokee Higoutput öndeki Axial SCX 10

Dosyalar

gkhn gkr

Üye
Tepki
134
İsim
gkhn gkr
Bisiklet
Giant
Bu konu benim asıl uzmanlık alanım :) Yazacak ekleyecek çok resim var ama kısaca kanalımdan araçlarıma ait videolara ulaşabilirsiniz.Subaru ve Hummer hariç diğer araçların kaporta kısmı kendi el yapımımdır.Kullanması yapması onarması video fotoğraf çekmesi herşeyiyle yaklaşık 8-9 yıldır keyifle sürdürüyorum bu hobiyi.

(link)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@gkhn gkr sizi hobbyrc'den hatırlıyorum. Yerli headquake sizdiniz. :) Bende de zamanında sakura d3 vardı. Ama hep aklımda bir axial scx 10 kaldı.

• Beğen
Tepkiler: BurakMehmet

gkhn gkr

Üye
Tepki
134
İsim
gkhn gkr
Bisiklet
Giant
@MakRo Teşekkürler,evet zamanında Hobbyrc'de paylaşıyordum yapım aşamalarını son zamanlarda forum eskisi kadar aktif değil ben de çok paylaşım yapmıyorum,daha çok yabancı forumlara ekliyorum.Headquake bu işin duayeni :) Drift şasesi için sakura rakipsiz ama crawler için scx10'un keyfi yapılacak modlar ve setuplar sınırsız.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bi ara heves edip HPİ marka nitro araç aldım.1 sene kadar kullandım.Kesmedi o gittim TRAXXAS slash ultimate aldım 2200kv motor pinion dişlisi falan değiştirdim.sürat 80-90 km.falan olduydu vay be özledim şimdi olsada kullansak biraz..Ama şunu söyleyebilirim ciddi masraflı hobi RC özelliklede nitro araçlar yok benzini yok bujisi yok parça kırar parçası yani sürekli cepten yiyo cukka sağlam olması lazım biraz.Ama yinede çok güzel bi uğraş özellikle nitro yakıtlı arabalar bazen delleniyom alıyım bitane daha kullanmasamda dursun vitrinde diyorum âmâ bakalım belki alırım ilerde tekrar..