Ray's MTB İNdoor park.?

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ve

böyle birşey türkiyede neden olmasın diye kendime çok sordum:D
ve düşündüm ki böyle bir park yapılıp işletmesi de devlet tarafından yada belediye tarafından yapılsa bu tarz konulara daha sıcak bakılınmazmı?? belediyeler tarafından...

yani bizler plan proje vs hazır önlerine sunup yapın işletin bizde
parası neyse (aylık abonelik veya kart??) neyse ödeyip kullanalım... desek böyle birşey mümkün olurmu??

bununla ilgili bence birşeyler yapmak lazım diye düşünüyorum...
aramızda yapanlarda yok değil FreerideTR büyk ada da hazırladığı parkurda yarış düzenliyecek... ki bende büyük bi yükümlülük altına giriyorlar kendilerini tebrik ediyorum ve teşvik anlamında da bence baya bi yol kat ediceklerdir. bizlerde böyle bir projeyle belediyelerin kapısını çalsak hoş olmazmı??:)

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper
Scudo

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Çalanlar oldu ama daha bisiklete bayram veya karne hediyesi olarak bakıldığı için ve 5-6 yaşından sonra kenara atılıp benim oğlum bisiklete değil arabaya biner artık mantığında olduğumuz için şu anlık imkansız görünüyor.Ancak bi 5-6 sene sonra bisiklet mantığı iyice oturmuş olucak umarım ülkemizde :).Anca o zaman böyle bişeyleri teklif edip olumlu yanıt alırız.

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
sizlerde haklısınız ancak benim demek istediğim bundan belediyenin para kazanmasını sağlarsak bence mümkün olabilir...
çünkü şu andaki yönetim böyle birşey e aç :)
her ne kadar bi çoğumuzun haz duymadığı tipler ve şahsiyetler olsalarda bunu kendi lehimize çevirebiliriz..:):)

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
bugun 10 cuvaldan olusan bi rampa daha yaptık yeni parkurumuza geliştiriyoruz.ancak indoor işi zor özellikle ray's tarzı yerler.belki pool şeklinde bmx veya mtb street bisikletlerine uygun bi indoor park yapılabilir ama nort shore tarzı rampalı şeyler biras zor...

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Sağlam bir proje olursa ve imza toplanırsa belki düşünürler.Ama kapalı bir alan sağlayacaklarını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@Özgür

ki bencede düşnürler gibi geleyor ve tabi işletmesi de onlarda olucak yada işleticek adama maaş bağlayıp kari onlar alıcak böylelikle seslerini de çok çıkarmazlar diye düşünüyorum ki istanbul çevresinde
ve hatta alibeyköy çobançeşme de var bi tane fabrika eski camlar kırık harabe gibi duruyor tam bilmiyorum bakmadım halen faal mi ama bu tarz eski fabrika yada prefabrik olarak yapılabilinecek az maliyetli şeyler yapılabilinir...

ya yaşım küçük daha 16 yaşındayım ve beni kaale alıcak adam yok ayrıca böyle bi plan proje gibi bişey yapma şansımda yok...
benim aklımda böyle birşeyler geldi... paylaşmak istedim böyle bir yeteneği plan proje yapmak gibi(teknik bilgi dahilinde)varsa aramızda imzada toplanıp bir çok belediye ye gidiyebilinir.

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Bu tarz yerlerin yetkililer tarafından ülkemizde benimsenebilmesi için bunu yapan yüzbinlerce kişinin olması lazım. Turkiye'de kaç kişi var boyle sürüş yapan?

Bir de belediyeye varmadan önce sen kendin ne yapıyorsun? Yani sen 1 rampa yaparsın, yetmez. Yıkarsın yenisini yaparsın veya yanına başka bir tane eklersin, o da yetmez. Oyle oyle buyutursun, seni goren baskaları da yapar, kocaman bir yer yaparsınız. Sonra dersiniz ki burası artık bize yetmiyor, işte o zaman gidip izin isteyelim de daha buyuk bir kompleks insa ettirelim vs. durumu olur.

Ben bu yaz belediyeye dilekçe verdim, kocaman bir rampa inşası için (toprak gereksinimi ve daha onemlisi yer izni için, zira yapacagım yer devlet hazinesi dahilinde vs.) Bu belediye bir de kucuk bir yer, millet birbirini tanıyor, Istanbul gibi degil. Ruhları bile duymadı gidip sormama ragmen tekrar tekrar. Sebebi: tek başıma olmam. Benim gibi binen 100 kişi daha olsa yapılır. Adam diyor ki sırf senin için niye bu zahmete gireyim. Zaten diyaloglar, bakışlar falan çok komedi. Hele bir sekreteri var başkanın, akıllara zarar. Balık hafızası olunca hatunda, ne zaman gitsem tekrar anlatmam gerekiyor neden gorusmek istedigimi vs of girmeyeyim. Seneye kaçak yapıcam zaten. Turkiye'de bir de bu var. Boyle bazı seyleri uslubuna uygun yapayım dersen basına daha cok is alıyorsun. Git yap, biri birsey derse kaldırırsın falan.

Ama normal, sonucta benim neden bahsettigimi o kadın veya adam otomatikman anladıgı vakit (freeriding mi, aa evet severek izliyoruz xD) zaten boyle seyler direk yapılacak. Bunu baslatacak da sensin. Alırsın bi bisiklet, yaparsın kendin birseyler, cevrendekileri de katarsın işe. Oyle oyle gelisir.

Is belediyeye varana kadar bazı baska seylerin degismesi gerekli. Aileler gormus, biliyor olacak konuyu. Bisiklete 'cocuk oyuncagı' olarak bakmayacak. Ilkokula giden bir cocuga alacak bir bmx. Futbol dısında baska sporların da oldugunun farkına varacaklar (Su yukarıdaki videodaki yapının içine gidecek masraf max 100k ytl. Fatih Terim'in aylık maaşı 200k ytl.).

Neyse o günler gelene kadar lokalde kendin ne yapıyorsun, birşey yapıyorsan da daha buyugunu yap falan, oyle. Otesi hayal suan icin.

Bir de, bu ve benzeri yapıların belediye calısanları tarafından kimseye sorulmadan yapılma ihtimali geliyor aklıma:
-Abi bu rampayı yapmıssınız da girisiyle duvar arasında 1 metre var, nerden hız alıcaz?
-Abi burdan nereye atlıyoruz tam olarak?
-Abi bu railler demirden olacaktı pvcden yapmıssınız yaa..
-Abi... of abi of...

:7: