Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rasmussen , sudan başka herşeyi kullanmış :)

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    "Chicken" lakaplı Danimarkalı Micheal Rasmussen , 1998 -2010 yııları arasında doping kullandığını itiraf etti. Doping kontrolü için verdiği adreste bulunamadığı için ceza alan Rasmussen , en sonunda gerçekleri itiraf etti. Benim şaşırdığım adamın kullandıkları
    EPO , büyüme hormonu , testosteron , DHEA ,insulin , IGF-1 , kortizon kullanmış ; kan transfüzyonu yapmış . Yıllar içinde şunu gördüm beyler .

EN BÜYÜK BİSİKLETÇİ BİZLERİZ , BUNLARIN HEPSİ PALYAÇO; PEDALLAMAYA DEVAM

2. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    lanceden sonra bunların böyle dökülmesi çok garip geliyor bana
    bisikleti umarım olimpiyatlardan çıkartlarda derslerini alır bunlar

Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kesinlikle onayladığımı yada masum gördüğümü sanmayın.Ama bu insanların, isimleri söylenirken bile ürküten bu maddeleri vücutlarına sokmaları, sadece birinci gelme tutkusu ile açıklanamaz !!! Bir çok spor dalında görülmeyen kadar sponsora boğulmuş ve bağımlı hale gelmiş bisiklet sporu, ölçüsüz bir kapitalizm sömürüsü altındadır.Sponsorların hayasızca baskısı ve akıl almaz reklam tutkuları, gelinen noktanın en büyük sebebidir.Diğer sebepler bu hazin tabloyu tamamlamaktadır.

Sponsor kelimesinin sözlük anlamı destekçi değil , sömürgeci olarak değiştirilmelidir.İstisnalar kaideyi bozmaz...

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Elbette bu adamların başarılarını salt dopingle açıklamak , sığlık olur ancak herşey ne kadar da spor mantığından çıkmış ; ticaret olmuş , ben buna şaşarım . Yıllarca kahraman gördüklerimiz birer balonmuş meğer . Bisiklet sporu herşeye rağmen kendini yargılamayı biliyor , darısı futbolcuların , basketbolcuların başına . Bakalım onların balonları ne zaman patlayacak ?

5. Mümin Yavaş

Mümin Yavaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sporcuyu bu durumlara sokan sponsorsa federasyonlarda cezayı sponsorlara kesecek.Sponsorlar sporcusundan sorumlu hale getirilmeli bir iç denetim sistemi kurulmalı bana göre.

6. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Luis Leon Sanchez'in yarışma hakkı askıya alındı . Fuentes'le fazla haşır neşir olmuş .

Who is next ? Wiggo , Cadel , Cancellara ??

Raven_35 ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Wiggins koyunun olmadığı yerdeki keçiydi,beklemeye alalım.Cancellara yandığında son derece güçlü bir ışık yaysa da,hep ışıldayıp sürekli dikkatleri üzerinde toplamadı.Ewans'ın TDF yi alışını ise dün gibi hatırlıyoruz.Zamana karşı'da Schleck'i ezdi geçti(!) Tony Martin i hatırlıyorum "Abi bu herif beni bile ezecek" korkusuyla bakıyordu.Bir kaç saniyeyle olsa da Martin o etabı aldı ama GC de Ewans hayatının turunu attı.Buna kim inanır? Zaman zaman öğrencilerin yaptığı abukluklar sonrasında soruyorum "Oğlum,ya da kızım,senin bu anlattığına kim inanır? Sınıftan ses şöyle geliyor:Kadir inanır hocam.

En azından ben henüz suyla gidiyorum:)

Artık Yok bunu beğendi.
  8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Hocam , suyun içine bir çimdik tuz ile üç tatlı kaşığı şeker atarsanız daha faydalı olur .Malum elektrolit dengesi

Saygılar

ByCriminal, Artık Yok ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  9. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sevgili Cem,zaman zaman paylaşıyorum.Ben tuzu suya katamıyorum.Bildiğin avcuma döküp,keçi gibi yalıyorum çünkü tuzlu şekerli su midemi bulandırıp,içimi bayıyor.Bir de,uykuma çok düşkün olduğumdan,uzun turlara bile çok erken saatlerde başlayamıyorum.Bu yüzden güneşin bütün sıcağını,gün boyunca yiyorum.Bu da daha büyük oranlarda tuz kaybına yol açıyor.Tuz kaybının ölümcül sonuçları var biliyorsun.

Artık Yok bunu beğendi.
  10. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    sezon başladı yine herkes doping yapıyor lafları dönmeye başlamış..
    hayırlısı olsun yeni sezon...

11. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    cem abi başladı bile.illa doping mi olacak yani.baksana futbolda şike iddaları aldı başını gidiyor.başlarda sporculara çok acımasız davrandığını düşünüyordum fakat bu doping olaylarının üzerine şimdi bir de o zamanlar dediğin gibi diğer branşlarda çalkantılar da başlayınca sana hak vermemek elde değil...

ayrıca bir arkadaşımdan duymuştum lance nin bu işi artık mafya işine çevirdiğini.açıklamak isteyenleri tehtid falan ettiğini söylemişti.ne kadar doğru bilmiyorum ama lancenin itirafından sonra diğerlerinin dökülmeye başlaması pek tesadüf gibi gelmiyor bana...

12. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Meireles'in balgamı , Sneijder'ın karısı , Drogba'nın baldızı ,Melo tükürdü mü tükürmedi mi ? Engin Baytar , Cüneyt Çakır'ın boğazına asılıp sıkınca aldığı 14 maç ceza az mıydı , çok muydu derken elin Çekleri , bizi yine hesaba çekti . Sanmayın ki bu şike dosyalarından da birşey çıkacak . Benim müteahitim işini bilir .

"Fener , sana canım feda " ; "Haydi , Kartal " , " Bastır , Cim Bom " , "Lay lay lom " diye diye Türk sporunun içine ettiler. Bütün Almanya'yı da milli takımda oynatsak olmuyor . Bırakalım bu futbolu , milletçe yeteneğimiz yok bu işe . Anlayamadık mı hala ?

Lance'in doping vukuatına gelirsek . Sene 1998 , o zamanlar patlayan bomba bundan daha büyüktü . Fransa Turu 80-90 sporcuyla bitmişti . O seneki tura "Tour du Dopage" derler. Tur devam ederken otel odaları basılıyor , yarışçılar startta protesto edip yerlerde oturuyorlardı .Kan torbaları ellerden ellere geziyordu . Her taraf iğrençti . O günleri hatırladığım için bazı isimleri bu kadar kolay ve acımasızca yargıladım . Çünkü bu adamlar , o günlerin mirasını yiyenlerdi

atta, Okan Örs ve fatihaydın bunu beğendi.
  13. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    basso bile açıklama yapmış inanılır gibi değil..
    lancenin gerçekten etkisi felaket oldu bisiklet yarışlarına. olimpiyatlardan çıkar umarım

14. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Adamların doğasında var doping

15. Suat Şahin

Suat Şahin Aktif Üye

Adı:
    Suat Şahin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    “Ben sporcunun
    zeki, çevik ve aynı zamanda
    ahlaklısını severim” bu sözden şaşmayacaksın. En önemlisi Ahlak.

Cem Unden bunu beğendi.
  16. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Cem Unden Cem abi :D 2 sene önceki konuyu neden hortlattın :D yeni gelişmeler mi var :D

17. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Onur Ali İmren bunu beğendi.
  18. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Cem Unden Heee :D abi bende huy o kadar spor yaptım. Yaptığım hiçbir sporu izlemedim :D kim kimmiş bu işi yapan prolar kimlermiş diye :D 3 isim say desen bisiklet camiasından lance-contador (oda epo pozitif çıktıydı forumdan konusunu gördüm ordan biliyorum) birde peter hagan herhalde :D en iyisini ben yapıyorum bence :D haber izlemiyorum, spor müsabakalarını tvden vs... den takip etmiyorum :D sözde galatasaraylıyım yeminle ilk 11 den 2 kişi bilmiyorum :D oh dünyadan bi haber :D

Cem Unden bunu beğendi.
  19. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.