Randy Rhodes öldürüldümü

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rock müziği dinleyicileri iyi bilir. En büyük gitar virtiyözleri arasında bilinir rhodes. Quıet riot ın kuruculuğu sonrası kariyeri ozzy osbourne ile devam etmiştir. Daha 14 yaşında müzik dersleri vermeye başlamış. 19. yüzyılda yaşamış olsaydı adı bethoween, mozart ile anılırdı diyenler var. Rhodes rock müziğe klasik müziğin kalıplarını yerleştirmiş ve müzikte çığır açmıştır. 19 mart 1982 günü bir uçak kazasında (buna uçak kazası bile denilemez tek motorlu pervaneli bir uçak) ölüyor. Oysaki uçaklardan korkan ve uçağa binmeyen biri. Otopsi sonucunda kanında hiç bir uyuşturucu maddeye rastlanmıyor. Çünkü rhodes bırakın uyuşturucu alkol bile kullanmıyor. O zamana kadar adı uyuşturucu, alkol ile anılan (sex, drug, alkol) rock müzikte böyle anne kuzusu bir müzisyen olağan bir durum değil. Daha 26 yaşında pek çok hayranı olan ve müzikte bir çığır açan rhodes neden öldü. Acaba rock müzik ile uyuşturucu müptelası yaratmaya çalışan karanlık çevrelerce iyi örnek oluşturduğu içinmi öldürüldü. Rock müzikte iyi aile evladı bir müzisyen olması istenmedimi. Alın size ıvır zıvır babından bir komplo teorisi. Gerisi için bilirkişi kudret abi olaya el atsın.
Not: randy rhodes un mr. crowley gibi netameli bir adam için beste yapması teorinin zayıf karnını oluşturuyor. Alistair gibi bir adama beste yapmak pek hayra alamet olmamakla birlikte yaşamış olsaydı batı ikinci bir cat stevens olayı ile karşılaşabilirmiydi orasınıda Allah bilir.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

evet gitarcı olarak iyi sene 70 lerde
ama ben o yıllarda ozzy dinlemiyordum
solist ozzy bu videoda gençliği
,bi araya sahnede 70' lerde civcivleri ezince öfke duydum ozzy ' e
asla listeme almadım ozzy' i
70 lerden ben babaları dinledim ve halada dinlerim ,onlar ile yoğruldum

1- pink floyd
2- king crimson
3- rolling stones
4- jimi hendrix
5- yes
6- genesis
7- emerson lake and palmer
8- deep purple
9- cat stevens
10- crosby stills nash and young
11- lynyrd skynyrd
12- led zeppelin
13- jethro tull
14- america
15- the doors
16- cream -eric clapton ginger baker davulda
17- chicago jazz rock grubu
18- credence clear water revival
solist bir numara idi john fogerty
19- eagles
20 -alan parsons projet

bunlar dinlemekten heavy ile ilgilenmedim 70 lerde zati heavy metal revaçta değil idi
önce 70 lerin ortalarında punk rüzgarı geldi ilgimi çekmedi sonra 80 lerde heavy metal 90 ortalarına gitti ama hala pink floyd dinleniyor ise bunda bi iş var derim ve jimi hendrix

evet aşağıda link var ,,

(link)

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Deep Purple, Pink Floyd, Jimi Hendrix vs hala günümüzde de dinlenen harika gruplar, Camel falan da eklenebilir listeye.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyüksün kudret baba.

@Kudret Kurtcebe

10 numara liste hazırlamışsın kudret abi. Rock müziğin deve dişi gibi kilometre taşlarını yazmışsın. John fogerty dedinde kudret abi sene 1986 biz o zamanlar ergeniz. Adamın eye of the zombie isimli bir albümü çıkmış o zamanlar kaset dışında piyasada bir şey yok. Bayağı bir gaza gelip bazılarına sarmıştık abi bu şarkı ile. Aslında sendende bir anı kitabı bekleriz. Bilirsin Türk Rock müziğin gelmişi geçmişi ile ilgili kaynak çok sınırlı. Şimdi rock müziğin bence ikinci jenerasyonu olan sizler şu an 60 lı yaşlara dayandınız. Ömrünüz uzun olsun ama sizin nesil de gidince bu dönemin tarihini kim yazacak. Bak cem karacalar, barış mançolar toprak oldu. istesende getiremezsin. Bir dönem onların ölümü ile kapandı. neler yaşandı neler yapıldı bilinmiyor. o nedenle senin bir anı kitabın olması lazım. O kadar yaşanmışlık bir hiç olmasın. Bu senin sorumluluğun.

• Beğen
Tepkiler: mustafa tabanlı

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
@Kudret Kurtcebe

muhteşem gruplardı hepside birer klasik oldular ,
Janis Joplin
Prokol Harum
Animals
bunlarda listeye ilave edilebilir..

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Quiet Riot'ı fizy'de şans eseri 3 ay kadar önce "Cum On Feel The Noize" ile tanıdım. abartısız haftalarca başka şarkı dinleyemedim. Ama açıkçası başka şarkılarını da araştıramadım. Hangi şarkılarını önerirsiniz ?

Bir de listeye ek olarak Ritchie Blackmore'un Deep Purple'dan ayrıldıktan sonra kurduğu, Dio, ardından Joe Lynn Turner ve son dönemlerinde başka solistlerle çalıştığı Rainbow'u unutmayalım. Tabi Dio'yu da ayrı olarak da ekleyebiliriz. Listedekilere göre farklı tarzlar ama...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

evet mehmet dostum çok severim bu parçayı ,

dostum mehmet
evet ikinci kuşak rock kuşağı ,biz burada yer aldık 57 doğumlular 50 den sonra gelenler
zati 42-49 kuşağı bi garip uçmuş adamlar ,savaş sonrası nesli ve de beat kültürü allen ginsberg
yaşıyor onun şiirleri kuş beyinliler ,
evet bazen düşüncelerim çatışıyor kafamda
kasette neleri söyledim
etkileri var neyin ama neyin ???
beat kültürünün ,
onlar sınırları tanımaz idi parayı sevmediler parasal düzeni ,
izmlerin dışında idiler
savaşma seviş ve hippi anlayış
ama biz birinci rock kuşağının düştüğü hataları gördük ,
kendi namıma ,uyuşturucu ben ile arkadaş olamadı onu def ettim dünyamdan
çünki sene 1976 da bisiklet başladı hem gitar hem bisiklet ,
tüm meslektaşlarım kurban oldular kurban ettiler kendilerini içki artı uyuşturucu ve sigara ile
onların seçimi bu idi artık aramızda yoklar
isteyen bu bedeni güzel kullanır isteyen hakir kullanır hor kullanır seçim insanın tabi saygı duyarım
evet ölmedik mehmet dostum
burada kadıköyde cafe ozada pazar günleri tur olmadığı zaman gidiyorum,
tabi bisikletim ile ve park ediyorum dükkanın kapısına orada enstrümanlar hazır ve başlıyoruz çalmaya ,
bir perdesiz gitarda genç iyi bi arkadaş var birde basta sıkı bir genç aynı zamanda jazz gitarda bir numara şahane çocuklar ,,evet kitap düşünmedim ama biliyorsun yaşamımız kitap
ama olabilir tabi,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6d/Allen_Ginsberg_1978.jpg/225px-Allen_Ginsberg_1978.jpg

allen ginsberg beat kuşağı yazarı

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Led zeppelin,pink floyd,the doors,the rolling stones ve malum bon jovi favorimdirler.