Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rampa performansı

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında mert yazgan tarafından paylaşıldı.

1. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadşlar daha önce forumda paylaşılmış olabilir ama ben göremedim ben göremediysen çoğunlukta görmemiştir.(forumun kıyı, dip, köşe bi yerde varsa vardır :) ) ama ben yinede paylaşayım dedim

rampalarda zorlanıyorsanız size bir antreman örneği vereyim ister yapın ister yapmayın yaparsanız büyük faydasını görürsünüz öncelikle düz yolda kondisyon çalışma ise ile başlıyalım düz yollarda kondisyonumuz yükseltelim daha sonra ise rampa seçimine başlayalım işe başlayalım benim tavsiyem uzun ve çok dik olmayan rampalardır. seçtiğiniz rampayı öncelikle 1 viteste çıkmaya çalışalım buna rağme zorlanıyorsanız rampanın ortasında durup dinlenebilirsiniz örneğin çok zorlanıyorsanız ve rampada 3 kez mola veriyorsanız bunu zaman la 2 ye indirin daha sonra da 1 e.kendinizi motive edin yokuşun ortasında mola vereceğim şuraya gelince mola vereceğim diye... neyse zaten mola verme gereksiniminiz yoksa dediğim gibi 1. vitesle çıkmaya başlayın dah sonraları 2,3,4 ve son olarakta benim görüşüm 5 uzun ve çok dik olmayan rampalarda vücudu yormayacak şekilde çıkış 4 ve 5. viteste olur.

bu şekilde kendinizi geliştirebilirsiniz. aman kendinizi çok zorlamayın:in:

2. enes_Sari

enes_Sari Yeni Üye

Adı:
    ensar
    çok rampa olan bir yerde başlangıç olarak hangibisikleti önerirsiniz?
    fiyat performans açısından