Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rampa aşağı bisikletten düştüm

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ufuk Yılmaz 45 tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    1.5 saat önce bisikletime bindim evden çıktım Assos 18km buradan.Assos'a doğru yola koyuldum yol çok yokuşluydu.İlk başta en azından 4-5 tane zor yokuş çıktım.Bacaklarımın önceki günlerden de yokuş tırmanmaktan ağrısı var.Daha fazla gitmiyeyim dedim.Dönmeye başladım geri.Yokuş vardı yokuşta bisiklet birden hızlanmaya başladı birden virajın oraya vardım yavaşlayamadım bisiklet kontrolden çıktı biraz sürüklendim üstüm başım diken oldu kolum bacağım kanadı ama kafamda kask vardı en azından daha büyük birşey olmadı.Sakatlıkta yok.

Bisiklet biraz gevşemiş ama dönüşü bisiklet tepesinde yaptım yine.

Yol bisikletçisi olmak istiyorum ama altımda dağ bisikleti var.Babam eline para geçince yarış bisikleti alacaktı ama düştüğümü duyunca daha temkinli yaklaşabilir.

Ayrıca kask gözlük takınca insanlar tip tip bakıyorlar garipsiyorlar.Uzaylı görmüş gibi bakıyorlar.

Cyclist999 bunu beğendi.
  2. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kardeşim çok geçmiş olsun, sen insanlara aldırma birgün onlarda anlayacaklar umuduyla bak olaya.

Ufuk Yılmaz 45 bunu beğendi.
  3. Deniz Yavuz

Deniz Yavuz Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    geçmiş olsun. uzaylı görmüş gibi de baksalar kask eldiven gözlük üçlüsünden vazgeçme. sen vazgeçmedikçe insanlar da anlayacaklar kask takmanın normal ve kesinlikle gerekli birşey olduğunu. tekrar geçmiş olsun. ımarım yol bisikletine kavuşursun bu arada :D

4. Berk Yıldız

Berk Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    olayın bir benzeri 1 hafta önce benim başıma geldi ön teker kilitlenince düştüm dizim burkuldu.bende şehirden yol bisikletine geçeceğim."Geçmiş olsun."

5. chari

chari Üye

Seviye:
    Asos'a giden o yollarda hep rampa var. En acemi zamanlarımda ben de aynı kazaya çok yaklaştım. İnsanı tahrik eden müthiş güzel doğanın içinden yokuş akıyo:) Ama tüm bisikletliler hatta tüm araç kullanan insanların bu durumlarda hırslarımıza ve zevklerimize hakim olmalıyız. Yoksa her şey bir anda gelişiyor ve kendimizi oramız buramız kan içinde bulabiliriz. Hepimize güvenli ve huzurlu sürüşler dilerim.

Emre Yalcinkaya ve Ufuk Yılmaz 45 bunu beğendi.
  6. Emre Yalcinkaya

Emre Yalcinkaya Üye

Seviye:

7. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler ederim arkadaşlar değerli yorumlarınız için.Bu arada bekor sana da çok geçmiş olsun.

''Emre Yalçınkaya'' sende en yakın zamanda kask eldiven ve gözlük edinmeye çalış.Çünkü her an düşme tehlikemiz var özellikle rampa aşağı hızlı inişlerde yol kenarındaki toprak mıcır vs kaydırabilir.Allah korusun başına bir darbe alacak olursan kask korur seni.

Bugün ben yüzüstü düşmedim o yüzden kask hala sağlam ama ucuz kask daha 3-4 gün önce kipadan 37,5 liraya almıştım :)

Geçen günlerde bisiklette kask gözlük takmışım çocuklar hello diyo bana :D

8. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Bende yol bisikletimle çok dik bir yokuşu inerken ellerim hep frende idi , indiğimde yeni fren pabuçlarının yarısı gitmişti.

9. Emre Yalcinkaya

Emre Yalcinkaya Üye

Seviye:
    Haklısın eldivenlerim var ama en kısa zamanda kask almam lazım, gözlük zor gibi görünüyor mevcut numaralı gözlük kullandığım için o çok büyük sıkıntı olur :)

10. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Umarım sıyrıklara bakım yapmışsındır.Bende yeni kilitli pedala geçtim ve ilk binişimde 2 kez düştüm.Bir tanesi derin bir şarampole idi ve ısırgan otu deryası vardı...Sonuç malum.Sıyrık hafif kategoride yer almasına rağmen bir kesiğe göre daha uzun sürede iyileşir ve enfeksiyon riski daha fazladır.Yaranın yabancı maddelerden temizlendikten sonra bir dezenfektan ile temizlenmesi çok önemli.Hayati bir tehlikesi olmamasına karşın enfeksiyonlu ve uzun sürede iyileşen sıyrık yaraları sevimsiz iz ve lekeler bırakabilir...:in:

Eminim biliyorsundur ama dik veya uzun rampalar inerken, hafif pompalarla hızını kontrol altında tutman gerektiğinide hatırlatmadan geçemeyeceğim :)

Eldiven , gözlük ve özellikle kask olayına gelince ; Kim ne derse desin kesinlikle vazgeçmeyin, almamış olanlarda mutlaka alsın...

UNUTMAYIN KARİZMA, SİZ HAYATTA OLDUĞUNUZ SÜRECE VARDIR...

Ve bana göre kasklı ve donanımlı bir bisikletçi, çok daha karizmatiktir.:)

11. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    hızınız ne kadardı bilmiyorum ama viraj alma tekniklerine göz atsanız iyi olur..

12. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Bayağı hızlıydım o hıza göre yine iyi atlatmışım.Rampa aşağı en az 50 gidiyordur.Çünkü düz yolda 35km/h ile giderken çok daha yavaştım.

Bu bisikletimle ilk tehlikeli düşüsüm.İnş. devamı gelmez :) ama bisiklete tam gaz devam :)

Teşekkürler göz atacağım. :)

13. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Allahtan düştüğüm yerin karşısında çeşme varmış orada yaralarımı yıkadım havluyla sildim.Dikenlerimi ayıkladım elbisemi değiştirdim.Sonra eve gittim ıslak mendille sildim.inş. yararı olmuştur.

Kask konusunda da söylediklerinde haklısın.

14. OMER AYYILDIZ

OMER AYYILDIZ Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle çok gemiş olsun...

Aydın arkadaşıma Kesinlikle katılıyorum çok güzel söylemiş ;)

Yokuş aşağı inişler insanı fazlasıyla cezbeden ve çok kötü sonuçlar yaratabilecek yerler.

Geçen gün de ben bu cazibeye kapılıp son sürat yokuş indim,
    yokuş sonunda kavşak vardı, geriden araç yoğunluğu rahat görülüyordu
    ben kendimce kontrollü bir biçimde kavşaktan hızlıca geçtim ama
    ne kadar yanlış bir şey yaptığımı geçtikten sonra farkettim.

Zarar görmeden dersimi aldım yani ;)

aman dikkat!

15. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok geçmiş olsun.Yol bisikletiyle bende bugün eskişehir bozdağ mevkine çıktım inerkende haliyle baya süratli gidiyordum.Giderken yerde tam viraj ortasına mıcır dökülmüş bunu unutmayayım dedim.Tabiki dönüşte unuttum :D Baya hızlı şekilde girince bisikletin ön arka ayrı ayrı yalpalamaya başladı allahtan toparladımda olası bir kazayı önledim lastiklerde slip olunca yol tutuşu çok kötü oluyor

16. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Bugün bisikletimle çıktım.12km lik bir deneme sürüşü yaptım düz asfalt yolda.6km gidiş 6km geliş toplam gidiş 14dk dönüş 11dk'da yaptım.Şükür bir sakatlık yok.

17. Cenk Devrim

Cenk Devrim Aktif Üye

Seviye:
    O teknikler forumda mı bir konu başlığı altında falan var mı?

18. ozgurcu

ozgurcu Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. "Başkası ne der" diye yaşanmaz. KAskını ihmal etme

19. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun...hızınız 50 km varsa hafif atlatmışsınız...yüksek hızlarla inerken, güç harcamadan hızlanmak çok cazip geliyor ancak bu durumda aklımıza hemen kötü senaryoları getirmeli ve güvenli bir sürüşe geçmeliyiz. performans sürüşlerini çok daha güvenli ve bildiğimiz yollarda yapmalıyız...yüksek hızlarda iniş ve viraj alma teknikleri forumda yazıldı ancak bunları bilmek ve uygulayabilmek, kötü ve bilinmeyen yol koşullarında hiç bir şey ifade etmiyor. o hızlarda küçük bir taş bile kaza yapmanıza sebeb olabilir. O yüzden güvenli sürüş birinci öncelik olmalı diye düşünüyorum. Öte yandan, performans gösterme açısından da hatırlatmak isterim, bisiklette esas performans, inişlerden ziyade, yokuş çıkmaktadır...bununla geçmiş olsun