Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ramazanda Antreman nasıl yapılır?Nasıl Beslenelim?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Ramazanda nasıl antreman yapalım ,nasıl beslenelim? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyoruz

2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Benimde merak ettiğim bir konu.. Ben genelde iftardan 2-3 saat sonra yapabiliyorum ancak sanırım doğrusu da bu ama yine de daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlar varsa fikirlerini öğrenmek yararlı olabilir..

3. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Benimde kastım iftardan sonra trainer veya rollerda yapabilecek antremanlar yönünde .Mutlaka bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar vardır. Hakan Yazman , Fırat Dizdar neredesiniz?

4. ibrahim ALBAY

ibrahim ALBAY Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Lütfen yapılan Yorumlar Tecrübeye dayalı olsun bende merak ediyorum.

Cem Unden bunu beğendi.
  5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle oruç tutarken ağır antrenman yapmanız imkansızdır. Ancak Recovery (toparlanma) antrenmanları oruç zamanlarında gündüz yapılabilir (%60 mhr 20-30 dk gibi)

İftardan hemen sonra binemeyeceğiniz aşikar. İftardan en az 1.5 - 2 saat ara bırakmalı. karanlık olduğundan genelde dışarıda binemeyeceğinizden trainer ve makara kurallarına uyulmalıdır (iyi bir kaç vantilatör, klima, en fazla 1.5 saat vb) Aslında ramazan ayında trainer makara üzerinde çok güzel intervallerinize odaklanabilirsiniz, trafikteki olan duraksamalar olmadığından interval çalışmalarınızdan çok daha iyi verim alabilirsiniz. Hepinizi makara üzerinde aralarda 15 şer dakikalık dinlenmeler vererek 20 şer dakikalık %80 mhr intervaller (2-3 adet) yapmaya teşvik ediyorum haftada 1 kez veya daha üst seviye iseniz 2 kere yapabilirsiniz. Bir gün sprint çalışabilir, bir gün tempo diğer günler mukavemet ve toparlanma antrenmanı yapabilirsiniz Haftada bir gün mukavemet 2-3 saat % 65mhr yababilirseniz süper olur .

Trainer makara kuralları tekrar : en az 2-3 büyük vantilatör klima , isotonik enerji içecekleri, hipnotik yüksek volümlü trans tekno müzik (20 dakikalık intervaller için elzem), en fazla 1.5 saat makina üzerinde (mukavemet hariç)
    Kış antrenmanı yazımdaki trainer antrenman bölümünü de gözden geçirmenizi öneririm...

6. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Deneyimli birisininin ağzından dinlemek bi ayrı oluyor. Teşekkürler Hakan abi. bu arada mhr nasıl bir birim ? :eek:

Cem Unden ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Rica ederim...Mhr = maksimum kalp atışı . Aslında demek istediğim mesela %60 deyince tam kapasitenizin %60 ı oranında gaza (pedala :) ) basın demek istiyorum.

%60 : dinlenme
    %70 : yağ yakım, aerobik gelişim
    %80 : tempo yüksek şiddet
    %90 : anaerobik çok yüksek şiddet
    %100: vo2max interval, sprint vb

8. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hakan hocam sayenizde birşeyler öğreniyoruz. Eksik olmayın.

Cem Unden ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  9. İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI Onursal Üye

Seviye:
    Aynen Abi,ben de trainer alıyorum.:) başka çare bulamadım valla.Bir de eviniz şehrin tepesindeyse,iftardan sonra in-çık çok zor oluyor.

Cem Unden bunu beğendi.
  10. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Ben geçen sene haftada 3-4 gün iftardan 2 saat sonra çıkıp yolda sürüyordum. İftardan sonra hem trafik çok az oluyor hem de alkollü sürücü tehlikesi daha az oluyor.. Arazi sürüşü yapmayıda istiyorum ancak akşam karanlığında pek mümkün olmuyor.. Bu sene trainer veya roller almazsam yine aynı şekilde iftar sonraları çıkıp yolda yapıcam antremanları gibi görünüyor..

Cem Unden bunu beğendi.
  11. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    hakan zaten gerekli açıklamayı yapmış bilgileri vermiş,eğer yarışan ve yarışa hazırlanan biriyseniz,sıkıntı orada ,yoksa: sağlık,eğlence vs vakit geçirmek içinse
    sorun yok ,antrenman sayı ve siddeti azaltıp, yazının başında belirtilen açıklamaları uygularsınız.Ama yarış için ise bir tercih gerekebilir.Konu ince olduğundan ve ülkemizde farklı yerlere çekilip yanlış anlaşabileceğinden,başka birşey söylemek istemiyorum.

Cem Unden bunu beğendi.