Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Raleigh Stowaway3 Katlanır bisikletim

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında AlpŞahinoğlu tarafından paylaşıldı.

1. AlpŞahinoğlu

AlpŞahinoğlu Üye

Seviye:
    Şimdilik sadece Ankara Eymir ve çevresinde kullanmaya başladığım katlanır bisikletim, umarım size fikir verebilir diye paylaşıyorum. Daha önce kullandığım Balkan bisikletime öykünerek aldım da denebilir, pek incelemeden aslında-şimdi olsa Brompton düşünebilirdim :)-hatta satmayı da düşündüm-, ama forumda ki yorumlara bakacak olursam, 3 vites en azından benim için zorlayıcı başladı (kilo performans oranı). İlk yaptıklarım elimdeki diğer malzemelerden kalan sele değişimi oldu-Selle Royal Jel geniş sele, sonrasındaki değişim ise, üzerinde gelen 35 psi kapasiteli, kalitesiz, Bangladeş lastikleri (20'' 1.75) BigApple bulamayacağım için Schwalbe 1.85 CrazyBob (65-100 psi) lastiklerle değiştirmek oldu. Çamurluğa sığan 1.85 lastikleri, ilk alıp kullanmadığım set, sağolsun Ahmet Abi-Erdoğanlar, beyaz olduklarından ve içime sinmediğinden, siyah 2.10 larla değiştirdi. Böylece çamurlukları da, işime yaramadığı ve klasik görünümden kurtulmak isteğim için, sökmüş oldum. Bu lastikler ciddi anlamda bir rahatlama sağladı, 65 psi denemelerim her ne kadar çok sert oldu ise de çıkamadığım yokuşları, 45 psi ile, çıkmaya başladım. Sanırım zaman içinde 65 ten geriye doğru 60-55-50 kombinasyonunu deneyeceğim çünkü lastikler çok zıplatıyor. Yine elimdeki fren kollarını makyaj amaçlı taktım. Malum sırtçantası taşıdığım ve haftada 2-3 kez Eymir çevresi bineceğim için bagajı da söktüm. Gidonu makyaj ve renk amaçlı fazla mtb gidonum ile değiştirip, kötü pedal setinide yine eldeki wellgo lar ile değiştirdim. Bakalım zaman ne gösterecek ama bu bisikleti araba dışında, sabitleme mekanizması olmadığı için ön iki tekerden ya da gövdeden bağlamadan, taşımak pek mümkün değil. Ayrıca belirttiğim gibi vites oranları, şimdilik biraz yorucu olabiliyor. Keşke 7 yi alsaydım dediğim oluyor. Bir de boy uzun olduğu için seleyi son noktaya çektiğimden gidon alçak kalabiliyor, sanırım elimdeki açılı gidon boğazını da hem ters hem düz deneyerek bisiklete adapte etmeyi düşünüyorum.

Tolga Günsezer bunu beğendi.