Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Raleigh Katlanır Bisiklet seçimim için yardım rica ediyorum

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Tolga Günsezer tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Merhaba,

Aktif olarak bisiklet kullanıyorum. Yaşadığım yer küçük bir ilçe ve yokuş hemen hemen hiç yok. Ulaşım, alışveriş, spor vb tüm faaliyetlerimde bisiket kullanıyorum. Şu an Salcano CYC02 Kros yol bisikleti kulanıyorum ve çok memnunum. Fakat işe giderken ve şehir için ulaşımda daha rahat bir bisiklet denemeyi düşünüyorum. Aynı zamanda İzmir'e ailemi ziyarete gittiğimde yanımda rahatlıkla götürebilmek ve ufak bisiklet turlarımda eşimin bana eşlik edebilmesi için (Hali hazırda kullanışsız bir bisikleti var ve çok az sürüyor) katlanabilir bir bisiklet almaya karar verdim.

Almayı düşündüğüm bisiklet Raleigh Stowaway. Ben 7 vitesli olanın renklerine vuruldum ama göbekten 3 vitesli olan çok daha avantajlı görünüyor. Sizlerin de bu 2 model hakkında görüşlerini almak isterim.

Linkler:

Raleigh Stowaway 3

http://www.kadansbisiklet.com/tr/raleigh-stowaway-3-katlanir-bisiklet.html

Raleigh Stowaway 7

http://www.kadansbisiklet.com/tr/raleigh-stowaway-7-katanir-bisiklet.html

Hafta sonunda bol ve kazasız pedallar dilerim.

2. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    Türkiye pazarında çok yeni iki model bu nedenle görme şansım olmadı
    iki model arasında renk ve vites dışında herhangi bir fark yok
    3 vitesli minimalist bir dizayna sahip benzer bir sistem sahip olduğum canondale badboyda mevcut ve çok verimli, yağlama gerektirmiyor tek kaygım uzun süreli kullanımda vites miktarının yetersiz olması
    7 viteslinin vites aralıkları daha geniş fiyatı daha ucuz
    ama şehir kullanımı için 3 vites yeterli

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  3. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben de sizinle aynı düşünüyorum. Zaten antrenman ve uzun turlar için mevcut kros yol bisikletimi kullanacağım. Katlanır bisikleti şehir içi ulaşımda, alışverişlerde (bagajı üzerinde mevcut), kısa mesafelerde kullanmayı düşünüyorum. Göbekten 3 vites modeli hem bakım kolaylığı, hem görsel olarak bana hitap etmesi (renk hariç) hem de ayar gerektirmemesi nedeniyle tercih ederim gibi geliyor. Yaşadığım yerde yokuş yok basit rampalar için vites aralığı yeterli olacak gibi gözüküyor. İzmir'e götürdüğümde de zaten genelde sahil etrafında bisiklet yollarında sürerim yine yeter diye düşünüyorum.
    Her iki modeli de kısa mesafede sürdüm. Göbekten vites geçişleri çok daha temiz. En düşük ve en yüksek vitesler ikisinde de farklı ama benim sürüş tarzım için çok sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Bir süre kullandıktan sonra gerekirse aynakol veya ruble dişli değişimi ile iyileştirme yapılabilir.