Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Raleigh Back Alley

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında cenktamay tarafından paylaşıldı.

1. cenktamay

cenktamay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. İyi bir dağ bisikletim var. Lakin ne zamandır fixed/ss bisikletler çok ilgimi çekiyor. Şehirde sahilde ve şehir içi gezintilerde kullanmak üzere bir bisiklet arıyorum. Aslında yurtdışında satılan State marka bisiklet modelleri hoşuma gidiyor ama hem ülkemize gönderilmiyor hem de benim oradan alma imkanım yok. Küçüklüğümde babamın bana aldığı bir raleigh'im vardı. Markaya aşinayım. Fuardada bu mdelı beğenmiştim. Şimdi neden olmasın diye düşünüyorum. Ama bu konuda fazla tecrübem yok. Araştırdığım kadarı ile flip flop olan arka göbek kullanılıyor. İstersek ss istersek te freewheel. Bu güzel. Sizler oldukça tecrübelisiniz. Deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum. Bu bisiklet 1090tl ye satılıyor. Bu fiyata nasıl? Ayrıca genel değerlendirmeleriniz benim için çok faydalı olacaktır. Yorumlarınızı bekliyorum. Çok teşekkürler ederim.

http://www.raleighturkiye.com/RALEIGH_TURKIYE/BACK_ALLEY.html

Bir diğer sorum da şu:bu bisiklette 42-16 kombinasyonu var. Norml vitesli bir bisikletteki 42-16 yı çevirmekle bundaki aynı mı? Yani verdiğiniz güç ile arka tekere aktarılan aynı mı? Uzun lafın kısası, bununla 42-16da daha rahat pedal basabilir miyiz?

Teşekkürler

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Cenk Bey selam. Açıkcası hazır toplanmış ve seri üretim fixilere pek sıcak bakmıyor olsam da bir Raleigh Back Alley'i bulunduğu pazardaki rakipleri ile kıyasladığımızda daha alınabilir olarak görmekteyim. Bir Trek Soho, Specialized Langster'dan daha klasik ve fixed gear'a yakın diyebilirim. O sebeple eğer amacınız birazda nefsinizi köreltmek, fixed gear keyfini yaşamaksa hazır bir fixed gear olarak Raleigh Back Alley mantıklı bir tercih olacaktır. Drivetrain olarak 16-42t kombinasyona gelecek olursak vitesli bisikletlerde ki mevcut kombinasyondan bir farklı olmadığı gibi sadece fark olarak aradaki enerjinin kayıpsız olarak arka tekere aktarıldığını söylemek yerinde olacaktır.

Ozzgurr bunu beğendi.
  3. cenktamay

cenktamay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Enerji kayıpsız olarak aktarılacağı için daha iyibir çekiş olacak anladığım kadarı ile. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Kullanım yeri olarak Sarıyer'de oturduğum için tüm sahil şeridi olacak. Minimal tırmanışların olduğu düz saylabilecek bir rota. Zaman ile alıştıkça güçlendikçe de daha farklı rampa içeren rotalarda da kullanmayı düşünüyorum. İlk etapta bahsettiğim güzergah için sanırım zorluk çekmeyeceğim. Zira daha evvel trek fx im ile sahil yolunda 50/34 ayna kol ile sabit olarak yolculuk yapıyordum.

4. Caner GÜR

Caner GÜR Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba, carraro markasıda 2014 modelleri arasına fixed gear bir bisiklet eklemiş, bu model hakkında bilginiz var mı?

5. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Raleigh Back Allay Fixed olarak banada hoş gelen bir bisiklet klasik bir görüntüsü var. Ki konu işi bu devirde klasiğe dökmekse bence en iyi firma Raleigh olacaktır.

6. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu carraro 2014 kataloğunda yer alan fixie hakkında bilgisi olan gören duyan var mı ? Yeni konu açmak istemedim alma niyetim var yardımcı olursanız sevinirim

7. kudretozbay

kudretozbay Kıdemli Üye

Seviye:
    fuarda carraro yu gormustum 750 tl demislerdi fiyat uygun geldi dedim bunualinir yeni baslayan diye ama kadro kalitesi cemberler gobekler renk ttasarim tamen husran ileride yine masraf cikartir back alay suan en iyi tercih gibi

8. çarga

çarga Yeni Üye

Seviye:
    Fuji de bir değil iki değil çok daha fazla seçenek var fixed için :). Sitesinde modeller mevcut herhangi birini önerebilirim. Kendimde feather var, aldığım yerden bir tanıdığım track classic aldı, iki modelde çok güzel ve kaliteli. Kendimce değerlendirmem bu tabiki ama kendi toparlamayıp bu şekilde alıcak biri için bence ilk düşünülecek yada en azından bir bakılması gerekn marka fuji.