Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RADON Spire Carbon 5.0

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında edin tarafından paylaşıldı.

1. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba,
    Bike-discount sitesinden adı geçen bisikleti almayı düşünüyorum ancak beden konusunda aklıma takılan birkaç şey olduğu için aranızda bilgisi olan mevcutsa paylaşır ümidiyle buraya yazıyorum.Şimdi benim boyum 1.78,bacak içi boyum da 82cm. Bu oranlara göre sitenin tablosunda 56 beden bana uygun görünüyor ancak burada sıklıkla bahsedilen markaya göre bile bedenin değişebileceği bilgisi var. Acaba aranızda Radon marka yol bisikleti kullanan var mıdır? Bir de bisikletin ölçülerini içeren resimde 56 beden için aynakoldan sele borusuna olan mesafe 54 olarak görülüyor. Burada bir hata olabilir mi acaba? Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar aşağıdaki linkten kontrol edip bilgi verirse çok memnun olurum.
    http://www.bike-discount.de/en/buy/spire-carbon-5.0-17791

2. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bu markayı bende takip ediyorum, almanya ya gitme şansım olsa radon alacağım 1 tane, belli mi olur allah ın işi denk gelir giderim belki.

kadroya gelince boyunuza uygun yada bir küçük kadro boyunu almanızı tavsiye ederim

3. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Sayfadaki ölçüler klasik M 54 kadro ölçüleri ve size uygun. Bacak boyunuz üst kısma oranla uzun olduğu için 56 kadroyu tavsiye etmem, reach mesafesi uzun olur.

4. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Özellikle bacak boyumdan ve ağırlıklı olarak şehir içinde kullanacağımdan dolayı bir alt beden kadronun daha uygun olduğunu düşünmüştüm ben de. Teşekkürler

5. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    56 büyük gelir size , ayrıca bu bisiklet şehir içi sürmeye müsait değildir öncelikle sürme amacınızı belirleyiniz.

6. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Şehir içinde sürmeye müsait olmamasının nedeni nedir? Bu yol bisikletinin geometrik yapısı diğer yol bisikletlerinden daha mı farklı?

7. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet geometri şehir içi bisikletler daha konforlu sürüş verir ayrıca çamurluk, sepet takmaya müsaittir, ayaklık takılabilir. Yol bisikletinde bunlar yoktur tabi sürülmez diye bir yasak yoktur :)

8. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Yol bisikletinin genel olarak şehir bisikletlerinden farklı olduğunu biliyorum,trek fx sahibiyim. Müsait değil derken o bisikletin özelinde bir şey söylemek istediğinizi sanmıştım.Teşekkürler

9. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    56 boy olan bisikletin verdiğiniz likten giderek geometrisine baktım. orta göbek- sele borusu giriş yeri üst hizası mesafe 54 cm üst boru uzunluğu 53 cm. 56 sizin ölçülerinize uygun. Bu arada aynı sitedeki cube bisikletlerin ölçülerine de baktım. 56 beden cube yol bisikletinde orta göbek- sele borusu üst hizası 52 cm. beden ölçülendirmesi alıştığımızdan farklı. http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-litening-c68-sl-teamline-232648/wg_id-111 bu sayfada. önce geometriyi tıklayıp açılan sayfada 56 cm ölçüsünü işaretlerseniz cube bisikletlerdeki farklılığı görebilirsiniz. Aynı şekilde sizin almayı düşündüğünüz bisikletin geometrisine de bakabilirsiniz

10. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Evet bu durum dikkat çekici,ben de bir hata olduğunu düşünmüştüm ancak daha sonra tesadüfen bir türk sitesinde Cube bisiklet için ekteki açıklamayı gördüm. Sanırım karbon bisikletler için geçerli.

[​IMG][/url][/IMG]