Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Radon Canyon Trek Specialized arasında seçim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet Vidinli tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Vidinli

Mehmet Vidinli Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Vidinli
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba,
    Yardıma ihtiyacım var.

Ben günlük 30-50km lik gezilerle haftada 3-4 gün gezen biriyim.
    Yazın ayda 1 haftasonu 150+ tur yapmak istiyorum.
    Mevcutta carraro 224 üm var.
    Yeni bir bisiklet arayışına girdim.
    4 adet bisiklet arasında kaldım.

Radon Skill 9 (Almanya 999€ tax free ile 850€)
    Radon Skill 9.0 | Fitness Bike Shop

Canyon Roadlite 6.0 (Almanya 939$)
    Roadlite AL 6.0

Trek Fx 7.5 (Almanya 999€ tax free ile 850€)
    7.5 FX | Trek Bikes

Specialized Sirrus Elite 2015 (Türkiye 1850TL)
    90915-4001, Sirrus Elite 2015 | Gümüş/Siyah/Kırmızı XS, modelleri, fiyatları, fiyatlı, bisikletler, bisiklet, satanlar, firmalar, modeli, ucuz, uygun - Aktif Pedal Bisiklet

Kendimce aşağıdaki gibi bir liste yaptım.
    Radon Trek ve Canyon u gelip Almanyadan alma ihtimalim var.
    Specialized ı Türkiyede ikinci el bulabildim.

Trek 7.5CanyonRadonSpecialized
    ön vitesR460105105Acera
    ön dişli48*3450*3450*34T48/36/26
    arka vitesRD-R350105Ultegra RD-6800-GSAlivio
    arka dişli11*3411*3211*32
    vitesTiagraSL-RS700SL-RS700Acera Rapidfire Plus
    frenTektroDisk BR-M396Alivio V-Brake BR-T4000Tektro
    Maşacarboncarboncarboncarbon
    kilo9,969,28,9510,5

Saygılarımla.

2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Radon-Trek ve Canyon, SSE'den ayrılıyor. Bu 3 bisiklet yol bisikletlerinin flat gidon,tercihen disk fren kullanılmış hali sadece,SSE ise geometri olarak biraz daha tur bisikleti-fitness arası kıvamda. Zaten dişlilerden,ağırlıktan,vites sisteminden vs. belli. 1-2 sene önceden normalde TREK Fx serisi tam tur bisikletine yatkındı,şu an görünen o ki daha agresif hatlara ve geometriye geçilmiş.

Ben disk fren kullanmayı sevmediğimden tercihimi Radon'dan yana kullanırdım demek isterdim ama daha önce hiç duymadığım bir marka,Canyon bence daha doğru bir seçim.

3. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Almanyadan alma.ihtimaliniz varsa kayışlı alfine 8 ve 11 vitesli çok güzel bisikletler var. 800 den başlayıp 1300 e kadar bir çok markanın belt drive alfine modelini incelemenizi tavsiye ederim. Bende türkiyeye gelirse breezer beltway 8 alıcam.

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bir bisikletin hızlı olacak. Yol bisikleti açılarına yakın olacak.
    iki bisikletin tura uygun olacak.
    üç bisikletin hafif olacak.
    dört bisikletin yol kompenentleri kullanacak.
    beş bisikletin tarzını yansıtacak.
    birinci şıkkı sağlayan sırasıyla; canyon, radon, tre spe
    ikinci şıkkı sağlayan sırasıyla; spe, trek, radon, canyon
    üçüncü şıkkı sağlayan sırasıyla; radon, canyon, trek, spe
    dördüncü şıkkı sağlayan sırasıyla; canyon, radon ,trek, spe
    beşinci şıkkı karşılayan sırasıyla (bana göre) canyon, spe, radon, trek

Mantığım radon sonra canyon diyor ama duygularım canyon sonrada spe diyor.

5. Kaplan53

Kaplan53 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  6. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Kaplan53 ben şehir bisikletinde V frenden yanayım. Şehir içinde çok alt seviye değilse gayret yeterli. Bence deore ve üstü fren iyidir. Hd fren kullanmadım ama frenim tutmuyor dediğimde olmadı. Şehirde acera var ayarını yapmak zor oluyor ama iyi tutuyor i, ıslak olsa bile. Yolda 105 var, fazla sıkmaya gelmiyor hemen kızaklatıyor. Daha iyi tutan fren içün daha iyi yol tutan lastik lazım, hatta abs :)

7. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Liste özellikleriyle Canyon, fiyat/performans ile SSE.

Radon'u nedense hiç değerlendirmedim :)

8. Ahmet Cahid GÜRSES

Ahmet Cahid GÜRSES Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    radon markası hakkında bilgisi olanlar bir adım öne çıkabilir mi? :) bir kaç haftadır dağ bisikleti katagorinde takılıyorumda çok hoşuma gitti.. Nasıl bir marka hiç duymadım :)

9. ecsahan

ecsahan Üye

Adı:
    emre can
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    canyon roadlite her zaman kişisel olarak favorimdir.genellikle asfaltta kullancaksanız canyon süper olur.

10. Mehmet Vidinli

Mehmet Vidinli Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Vidinli
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ben konuyu açtığımda herkesin Trek i al demesini bekliyordum ama olmadı :)
    ya da fiyattan dolayı Specialized ı al denir diyordum.
    ne kadar uzun tur yaparım bilmiyorum.
    yeni bisiklet almama sebep olan olay ise 2 hafta önce düşüp kolumu omuz hizasından kırmış olmak.
    bu beni daha uzun süre bisiklete binmeye teşvik etti açıkçası.
    tek isteğim uzun süre boyunca keyifle binebileceğim, baktıkça keyif alacağım bir bisiklete sahip olmak

Radon u bende sadece internetten gördüğüm kadarı ile biliyorum. canyon beni çok çekiyor. Trek hep bildiğim gördüğüm, specialized fiyat iyi ama ikinciel :(

hocam hiçbir fikrim yok göbekten vites ile ilgili. ki yokuş kondüsyonum çok iyi değil. korkutuyor beni açıkçası.
    önereceğiniz bir model varmı bisiklet için.

çok güzel bir sıralama olmuş.
    ama kafaları çok iyi karıştırıyor :)
    hiç trek demediniz :)
    ne kadar tur yapıcam bilmiyorum. ama kaliteli ve hafif bir bisiklete binmek istiyorum galiba.
    şımarıklık bu yüzden kaynaklanıyor.

hocam sizin elite i sattığınızı biliyorum. küçük kadro olduğu için ilglenememiştim.
    fiyattan öte pişman olmayacağım bir bisiklet istiyorum.
    o yüzden canyon - trek arasındayım daha çok :)

kafam çok gidip geliyor. canyon trek radon diye.
    kararsızlık çok kötü

11. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Mehmet Vidinli breezer beltway 8 v+
    Ben bunu almayı kafama koydum. Bir aksilik olmaz ise alıcam. A fan z ye pompasına kadar herşey var. Ağırlığıda 14 kg civarında. Fiyatı 3000. Daha ne olsun. Göbekten vites ve kayış düşünmesem fx 7.4 alırdım, hatta alocaktım bisikletimi satamadım :-D şuan kararım breezer dan yani

12. Mehmet Vidinli

Mehmet Vidinli Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Vidinli
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    14Kg çok değilmi hocam. ben biraz da hafif bir bisiklet istiyorum
    şu anda kullandığım carraro 224 üzerindeki ekstralar ile birlikte hemen hemen 19 kilo.
    canyon radon ya da trek 9 kilo civarında. ekstralar ile olacacı en fazla 11 kilo.
    birde 8 vites yokuş performansı beni korkutuyor.

13. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hangi bisikket 9 kg hocam merak ettim. Boş trek 10,5 kg. Çamurluk, bagaj, dinamo, bunlar en az iki kilo yapar bence. Lastiklerde çok fark ettiriyor. Canyon ne kadar ağırlığa sahip merak ettim

Şuan baktım canyon 8,5 kg ultegralı. Bu bisiklet yol bisikleti resmen. Drop bar yerine düz boru takmışlar :-D
    Buna herşeyi taksam 12,5 kg olur ama hala kayışlı sistem olamaz :p

14. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisiklet konusunda öneride bulunmam, nedenide herkesin zevki baskadir. mesela biri trek öneriri gidip öneri üzerine trek alinir ama alan kisi o bisikleten memnun kalmaz ve sonra keskeler baslar.

Radona gelince, radon ayni bianchiye gibi. Nasil bianchi aslinda italyan ama türkiyede de üretimi varsa radonda bildiginiz cube ama taiwanda üretiliyor. Aradaki tek fark ise türkiyede üretilen bianchiler avrupada satilmiyor, radon ise satiliyor ama tutulmuyor.
    Tutulmuyorda fiyati neden ötekilere denk derseniz donanimdan dolayidir. bir iki senden önceki radonlara googleden bakin ve cube ile bire bir ayni kadroya sahip oldugunu göreceksiniz.

Benim tavsiyem ise bisikletleri deneyerek kendiniz alacaginiz bisiklete karar vermeniz olacaktir.

DIPNOT: Üc iyi secenek varken radonu bu secenekler arasindan cikartin bence.

Ahmet Cahid GÜRSES bunu beğendi.
  15. Mehmet Vidinli

Mehmet Vidinli Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Vidinli
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    önyargıları kırmak zor vallahi :) o yüzden göbekten vitesmiş kayışmış galiba alışmam zor olacak :)
    ah o canyon ahhhhh :))

Murat hocam, şöyle bir sıkıntım var. gidip canyon deneyip olmazsa başka alma şansım yok. canyon üretim tarihleri veriyor ve sipariş üzerine üretiliyor. Trek ve Specialized için yakından görme şansım olabilir ama aklım canyon da kalmaz değil.
    bu sebeple tecrübelerinizi merak etmiştim.
    bisiklet konusundaki bilgim 3 senelik. nerdeyse yok gibi.
    radon u siz yazınca ve diğerleri ile kıyaslayınca haklısınız çıkartmak lazım. herhalde ağırlığına vuruldum radon un. :)

16. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle sunu söylemek isterim. Tabiki burada herkes tercübelerini ve bilgilerini paylasmali ama benim terbülerime gelince size hic bir bilgi veremem. Nedeni de seneceklerde sundugunuz bisikletlerin hicbirisini suana kadar kullanmadim ve kullanmadigim bir seyi öneremem.
    Cogu kisi canyon diyor ama sadece canyon türkiyede cok duyuldugu icinmi yoksa gercekten uzun süre kullanip tercübenden dolayimi bu markayi öneriyorlar bilmiyorum.
    Tabiki speci terkden iyi olabilir, trek ise canyondan iyi olabilir.... olabilir de olabilir ama gercek ney onu ben bilemem. Yukaridaki dedigim gibi ben mesela size speciyi öneririm ve speci belkide gercekten senekler arasinda benim icin en iyi bisiklet olabilir ama acaba bu bisikleti alsaniz ve uzunzaman kullanip tercübe edindikten sonra sizin icin en iyisi olacakmi???

Almanyaya gelip alma sansinizin oldugunu söylüyorsunuz, size sadece almanyaya gelince bisikletlerin bol gectigi bir yere otumanizi ve 1-2 saat gecen bisikletleri izlemenizi tavsiye ederim, izlerken de izlediginiz yerden kac tane canyon gececek saymanizi tavsiye ederim. Ben size ip ucu olarak bir rakam vereyim, 1-2 veya hic bir tane. Bu bir gercek ve almanyada pek tutulmayan bir marka. Yalniz tutulmayan tarafi ise kötü olmasindan dolayi dedil, servisi olmadigindan dolayi. Yoksa canyon iyi bir markadir.

Size tavsiyem almanyaya gelince bir iki tane bisikletci dükkanini gezin ve bilgi toplayin, almanyada bilgiyi bisikletciler basdan savma vermiyor ve size gercekten dogrusunu öneriri ve pisman olmasiniz.

Canyon da deneme sansim olmaz belki gibi bir cümle kurmussunuz, bence dogru degil canyonun satis reyonuna gitdiginizde kesin istediginiz bisiletden denemek icin bir tane vardir ve deneye bilirisiniz, ellerinde o an satis icin o bisikletten yoksa bile iyi bir anlasmayla o denenmis bisikleti fiyatindan cok daha ucuza alma sansinizda var. (Buna almanyada Vorführgerät diyorlar)

Ama yine söylüyorum, almanyaya gelince inanin bana ne canyonlar ne trekler var almak icin. Tabiki bunu aratirmaniz icin en az 1 hafta zamaniniz ve bisikletten anlayan ve almancasi kuvetli olan bir kisi olmasi gerekiyor yaninizda.

Bilgilerimi ancak bukadar paylasa bildim, umarim size biraz olsun yardimci olur.:harika: