Radikal Gazetesi Bisiklet Haberi Link'i

Scudo

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
@globeriders

Çok güzel yaa geçekten hayal edilen bir hayat tarz bana göre.
Ama onlar türkiyede yaşamıyor. Herhalde yaşasalardı bir kaç kez daha düşünürlerdi dünya turunu.:)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beklediğim link geldi. İlginize şimdiden teşekkür ederim. Hemen okuyorum :) Bakalım neler paylaştınız :)

Edit: baştan sona okudum, küresel ısınmaya ve her geçen gün farkında olmadan sarf ettiğimiz enerjiye, gereksiz kullanılan her türlü malzeme, ambalaj vs.'ye bisiklete ve bisiklet yollarına vb. gibi çok güzel değinmişsiniz. Sizi yürekten tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim. Sayenizde bende şöyle bir silkelenme fırsatı bulmuş oldum.

Tepki
388
merhaba,
yaziyi yazan ben oldugum icin merak ettim, turkiye'de yasasak neden bir daha dusunecektik? ben turkiye'de yasarken de hep boyleydim, mesela 2000 yilinda da kendimi isten attirip interrail'le tek basima avrupa'ya gitmis, sonra da bir kitap yazmistim (bir bilet al). o zaman da herkes bana deli misin demisti :) o zamandan beri 7 yıl gecti, delilik katsayısında bir dusus yok neyse ki :)))

@sertacr88

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Gazeteyi kaçırdım diye üzülüyordum bu link'i okuyunca sevindim.
Ne güzel bir düşünüş ve yaptırım. Müsrifliğin sonu, kendine gelmenin zevki.

Fark etmeden BİSİKLET SEVER OLUŞ. Yollarda kendince etrafın seyri, kendi gücünle yol alış, doğayı kirletmeme ve bunda da büyük bir zevk alış. Bunada doymayarak yeni proje BİSİKLETLE YARI DÜNYA TURU.

On iki senedir Güzel yurdumun yollarında pedal basan biri olarak.Sizin tur duygularınızı aynen yaşıyorum. Yalnız yaptığım turlar da kendim,bacak gücüm,sesiz orman yoları, bir tırmanış sırasında durup beni seyreden sincap'ı benimde seyredip bundan büyük zevk almak ne kadar güzeldir.
Yollardaki Türk insanının yardım severliği misafirperverliği unutulmaz. Arkadaşlarımla ülkemizi dolaşırken bir başka güzel. Yolu paylaşım, sohbet,daha güzellikleri keşfetme. Bunlara doyamadığım için yaşım olmasına rağmen pedal basmaya, ülkemizin daha görülmesi yerlerin var olması,benimde buraları görmeye allahın izniyle devam etmem kaçınılmaz olacak.

Değerli arkadaş gel birazda ülkemizde pedal bas,veya basalım.

Başlıyacağın turda size sağlık, kazasız ve zevkli yolculuklar diler anıları bizimle paylaşmanı isteriz.. S e v g i l e r i m l e ..

• Beğen
Tepkiler: sadeceA

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Harika ve okurken beni duygulandiran bir yazi olmus.
Biraz önce tüm dostlarima bu yazınızın linkini şöyle bir mail ile yolladım;

"Hani bazi sorularin nedenlerini arariz ve hickimseden, hicbir kaynaktan cevap bulamayiz.İste bu yazi, bircok sorunun nedenini bulmus 2 sansli ve akilli insanin kalemiyle yazilmistir.
Darisi hepimizin basina!

(link) "

Elinize ve ayaklariniza saglik.Başarılarınızın, mutluluğunuzun ve paylaşımınızın devamını diliyorum.

pikare

Üye
Tepki
16
Aramızda bunu bir gün yapmayı düşünen var mı benden başka. Ben kendime öyle bir eş ya da bir arkadaş bulunca yapmayı düşünüyorum.Hatta en kısa zamanda Düş gezisi hesbımı açtırıyorum...

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@pikare

Kesinlikle ben varım. Bisikletle uzun yol tecrübem Sapanca Gölü turu haricinde yok ama önümüzdeki en geç 10 yıl içerisinde güneyinden başlayarak bisikletle büyük bir Avrupa turu yapmaya başlamayı planlıyorum (tabi uzun vadeli planlarım arasında dünya turu da var ama Amerika kıtasına Bering Boğazı üzerinden geçme gibi bir düşüncem var). Ağustos sonundaki ameliyatımın nekahat dönemini atlatır atlatmaz vaktim elverdiğince turlara başlayacağım. Şans ki yaşadığımız şehirlerin komşu olması harika bir durum oluşturmuş.

Konu başlığını açan ve gazetede hikayesi geçen bisiklet dostuna söyleyecek bir kaç cümlem var:

Bu yazı sayesinde arabalardan daha bir nefret etmeye başladım. Henüz ehliyet sahibi bile olmayan ve sigaradan pasif içicilik harici uzak biri olduğumdan kendimle gurur duymuyor değilim. Ailemizde ablamın ki dahil iki otomobil, bir panelvan minibüs var. Babam kimi zaman para sıkıntısından söz etsede araçları satmasa bile pasif hale getirip birde sigarayı bıraksa dünyaya ve aile bütçesine dünya kadar katkıda bulunur ve geleceğimden pek endişe etmem. Birde istediğim gibi bir iş bulsam, para kazanmaya başlarsam sizin kalkıştığınız gibi bir durumda kendimi çok rahat bulacağım. Tabi Pikare arkadaşımızın da yakındığı gibi bende kendime uygun bir eş yada arkadaş bulursam.

Ben çılgınlıklara daha yeni başladım. Lokomotiflerde, sivillerin seyahat etmesinin yasak olduğu trenlerde (tam kaçak sayılmam) yaptığım yolculuklarla ve demiryolu sapıklıklarıyla (tren kovalamak, ha bu trene bindim bari yolun sonuna kadar gideyim demek v.s.. gibi) şeylerle bu işe başladım. Kendime güvenin oturmasını bekliyorum. Ondan sonra ver elini dünya.. Ailem bu "alıştırma" çılgınlıklarıma yeni yeni alışıyor ama hayat bana sağlık afiyet getirirse bu zamanlarda yaptıklarımın sonraki yıllarda yapacaklarımın yanında devede kulak bile kalmayacağını hesaba katmaları gerekiyor.

Beni gaza getirdiniz. Planlarımı gerçekleştirme isteğimde kararlılık kazanmama sebep oldunuz.

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Medyatik bir insan olsam, ailemin beni yoldan alıkoymayacağını bilsem ben gezerdim; gezerken not alıp gazeteye verir para kazanırdım. Rahmi KOÇ olsam mesela....

Forumdan olsa olsa Alpay Erdem yapar böyle bir geziyi, İlteber dostum da yapar ama vakit olacak ki. Hayat sadece bisiklet sürmek değil, ekmek kavgası da ayrıca.

İnşallah bana da nasip olur böyle uzun geziler. Asfalt devamlı çağırıyor çünkü.

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

pikare

Üye
Tepki
16
@baymineral

Abi bakarsın o tura beraber çıkarız.Hayat bu kimi nerede kesiştireceği belli olmaz.Ama ii para biriktirmek lazım :D Eskiden türkler göçebe yaşarlardı biizmde böyle bir şey yapmamızın yadırganması saçma olur bence bu gayet normal.Hem küresel ısınma var.Sapanca kurursa başka bir yere mecbur göç edicez :D ...

sadeceA

Aktif Üye
Tepki
84
Sevgili Gizem,
Gazetedeki ropörtajını keyifle okudum.Benimle aynı doğrultuda başka birisinin olmasının mutluluğunu hissettim,bende 15 yıldan bu yana İstanbul da ulaşım aracı olarak kış yaz bisiklet,tren ,vapur kullanıyorum ve geri dönüşümlü atıkları biriktirip toplayıcılara veriyorum,bana da biçok insan deli gözüyle bakıyor ama ben deliliğimden hoşnutum.yalnız ben henüz düş yolculuğuma başlayamadım ,çocuklarımın büyümesini bekledimbüyüdüler(20 ve 23 yaşındalar)şimdi artık düş yolculuğumun zamanı geldi diye düşünürken senin yazını okudum ,bana başlamam gerektiğini hatırlattın bunun için sana teşekkür ediyorum,yolculuğumda senin tecrübelerini paylaşmak isterim,birde tabi kendime bir yol arkadaşı istiyorum henüz başka bi deliye raslamadım :D rasladığımda yola çıkacağım ,yada yola yalnız çıkıp ,kimbilir yollarda raslarım belkide...;
sevgiler...:)

Tepki
388
merhaba,
ne kadar guzel ve icten bir mesaj. beni mutlu etti ve gulumsetti.
azinlikta olabiliriz ama bu bizim ters yonde oldugumuzu gostermez, di mi? :) bence yola cikmak icin illa da biriyle beraber olmak gerekmiyor, yollar bizim gibi "delilerle" dolu.
ben de acıbadem'de oturuyorum, belki bır gun fenerbahce'de bulusup cay iceriz.
sevgi ve barışla,
gizem

@sadeceA

• Beğen

sadeceA

Aktif Üye
Tepki
84
@globeriders

sevgili Gizem,cevabın da beni mutlu etti.ben paylaşımı seviyorum onu niçin yanımda bi arkadaş olması iyi olurdu ama yalnız da olur neden olmasın.En kısa zamanda buluşup çay içelim ,ben uygunum çoğu zaman serbest çalışıyorum,bana özel mesaj gönderirsen haberleşir buluşuruz.görüşmek üzere...sevgilerimle...:p

pikare

Üye
Tepki
16
ne kadar güzel bir forum.Herkes içten ve nazik kimse kimseyi kırmıyor.Yok başka bi yerde döyle forum... :) :) :)

Tepki
256
Galiba mesaji yanlis baslik altina koymusum.

Yeniden deniyorum

**

Gizem merhaba.

Ben 23 Eylul'de Kabatas'ta konustugumuzda yanlis anlamisim. Hemen yola koyulacaginiz gibi bir hisse kapilmistim. Kasim'a kadar buradasiniz yani.

Belki bir sekilde gorusuruz.

Bryan'a da selamlar

Aydan Celik

Bu arada 23 Eylul vesilesiyle Radikal Cumartesi'de cikan yazimin linkini de vereyim. Yeni baslik acmayi basaramadim
Dilerse moderator arkadaslardan biri uygun bir yer acar

(link)

Tepki
388
selam aydan,
mesajin icin sagol. evet biz kasim'a kadar buradayiz insallah gorusuruz.
herkese iyi bayramlar,
gizem

@kromoli

melihcavas

Üye
Tepki
45
gERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR FORUM BURASI, ÇOK MUTLUYUM. YAZI GERÇETEN DE SÜPER, DÜN EŞİMLE OKUDUK VE GÖZLERİMİZ "DELİ DELİ" PARLADI.... GÜN OLUR ALIR BAŞIMIZI GİDERİZ, DENİZDEN YENİ ÇIKMIŞ AĞLARIN KOKUSUNDA....

• Beğen

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@abdullahabdullah

Bence Abdullah güzel özetlemis...bende hayatimin sadece bisikletden ibaret olmasini dilerdim ama insanin sorumlulklari ve ülke sartlari buna pek izin vermiyo...elinde imkanlari olan arkadaslarimiz bunlari yapabiliyor...aynen müzikle ugrasan ve edebiyatla ilgilenenlerde oldugu gibi...