raceking lastiğim balon yaptı ve patladı :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3 kere veledroma gittim çamurda oynadım biraz ve bugün bisikleti yıkarken farkettim ki yanaktan balon yapmış ve bisikleti yıkayıp yerine koydum ardından güm diye sesle sıçradım ve hemen aklıma lastik geldi ,balon patlamıştı işin kötüsü içinde slimeli iç lastikte heba olacak gibi lastik olsa olsa 1000 kmdedir 3 ay kullanmadım hafta sonu 2 kere kullandım.zaten lastikte ip atma sorunuda vardı sürekli yanaktaki ipler sökülüyor:eek:ut:.içten yama yapılır mı ki?
https://i.hizliresim.com/9XvZ1Z.jpg

Scudo

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
bu sorun benim raceking lastiğimde de olmuştu. sanırım kronik.

perizag

Aktif Üye
Tepki
113
hocam bende de olmustu lastik eskidigi icin acildi ordan balon yapti falan. genelde degistirmeyi öneriyorlar. sebebi de üc kurus kar yapayim derken kazaya sebebiyet vermemek. gayet de mantikli :) yolda bi cama falan denk gelip yarilir bisi olur , ne gerek var

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Lastigin patlamasi balon yapmasi yada patlamasi cok normal ve üzülecek bir durumda degildir bence. Yama isine gelince, kusura bakma ama üc bes kurus kar etmek icin yama yapmayi düsünüyorsun ama hayati tehlike olacagini düsünmüyorsun. Yandan balon yapan ve patlayan bir lastik yama olmaz, olsa bile tehlikeli olur. Böyle patlaklarda en iyisi yeni lastik almaktir.
Kar yapmak cok güzel birseydir ama yanlis yerlerden kar etmeye kalkarsan kardan fazla zaririn olur. Kar isini düsünmeden önce kar nerede ve nasil edilir onu bilmek/ögrenmek gerekiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@perizag

lastik eski değil ki yol lastiği alınca çıkardım.hafta sonu bir değişiklik yapıp takayım dedim en fazla 1000kmdedir,kamyon yaması denen birşey var bayağı sağlam ondan yapılır mı birsorucam oto lastikçime

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
1000 kilometre arazi kullanımı için hiç de az değil. Ayrıca lastiğin kaç senelik olduğu da önemli, durdukları yerde de eskiyorlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B.

1000 km arazide kullanmadım ki anadolu yakasındaki sahil yolunda kullandım sürekli ,lastik toprak yola bile girmedi.neyse sağlık olsun başka lastiğim vardı onlarla devam edicem.

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
bu arada aynı sorundan kastım şu;

ben de bu lastiği yaklaşık 1000 km kadar kullandım. arazi toplasan 100km ancadır, ki o da yazındı. lastik balon yaptı ve kenardan patladı. kenardan balon yapıp patlaması konusunda kronik olabilir diyorum.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
normal otolastiğinin bile raf ömrü 5 yıldır 1000km çok değil ama azda değil geçmiş olsun

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Lastiği tam oturtamamışsınız janta ondan patlamış,iç lastiği sıyırmış jant.Ayrıca Salcano firmasının bisikletlerine taktığı Race king lastikler büyük ihtimalle sorunlu.Bu kadar patlamaya karşı dayanıksız bi lastik ben görmedim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ufuk Bal

aynı benim sorun gibi işte ben 100 km bile kullanmadım arazide.

öne 1.90 rubena taksam arkada raceking olsa bir sorun olur mu ?

E.Buyuran

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
Görüntü dışında hiçbir sorun olmaz.Hatta belki daha çekici bile durabilir. : )

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Salcano ile ilgili bir problem okumuştum,en alt seviyede ki bisikletlerinde bile bu lastikleri taktığı için şüphe çeken eleştirilen bir konu vardı salcano ile ilgili.Eğer bisikletiniz salcano ise bu lastiklerde problem olma ihtimali var çünkü normalde kaliteli ve adı olan bir marka.Ayrıca lastiğin patladığı yer de çok ilginç bence.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Selami53

ama bayağı çamura çukura girdim.offroadcuyum lastiğe %100 suç atamam belki çamurlu suyun içinde biryere vurdu yanak ama genel olarakta asvallta kullandım ama gördüğüm her çamurada daldım,yama yaptıracağım zaten çamurda oynarım en fazla lastikte hep ip tama problemi vardı yanaktan sökülüyordu bildiğin ip ama sıkıntı oluşturmadı,şuan önde raceking var arkada rubena cobra arkadaşların dediği gibi ön ve arka farklı olunca tutunma farklılıkları oluyor,bugün çamura hızlı girdim arka kendini bıraktı önde raceking yoltutuşu sağladı belki önde race olmasa dengemi kaybedip düşebilirdim.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bu lastiği ben 9700 km kullandım,ondan sonra aldığım Mıchelınleri 5000 km kullandım yedeğe ayırdım şimdi Kenda Kullanıyorum.Bir kere her trlü arazi,asfalt,mıcırlı taşlı yola girdim bu contılerle yanlardan ip atıyordu ama tam son zamanlarını yaşarken sattım zaten 3 4 ay sonra pert oldu.Bir arkadaşım almıştı sıfırını bisikletle hareket yapardı 1 ay içinde yanağı patladı.Şans olsa gerek,en alt resimde 9700 km'den sonra Contı;(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@can akıncılar
Aynen benimde ip atıyor ve 1000 kmde bile değil.bende yazın Schwalbe sam 2.10 düşünüyorum

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Nedense hep racekinglerde oluyor muhtemelen kronik bir hastalığı bu lastiklerin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tunakan Önen