Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Raceface Strafe Elcik

Konu, 'İncelemeler' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Aslında pek de ilgi çekecek bir inceleme değil sonuçta bir elcik ama lastik yazısı ile ilgili fotolar çekerken elciklerin fotolarını da çekmiştim, hazır fotolar varken bir de inceleme yazayım istedim, belki birilerine faydası olur.

Bisikletimin üzerinde gelen elcikler sert olduğundan dolayı özellikle inişlerde ama tabii ki düz yolda da uzun süre kullanınca avuç içinde ağrı yapıyordu. Baskıyı emecek, biraz daha yumuşak yapıya sahip ve kalın elcikleri araştırdım. Çok iyi yorumlar alan Race Face'in Strafe modeli vardı, onda karar kıldım.

rf-grip-0.jpg
    Özellikle üzerindeki deseni ve çeşitli renk seçeneği hoşuma gitmişti. İlk başta renkli bir model almayı düşündüm ama renge bir türlü karar veremeyince , vede çok kısa sürede kirleneceğini ve belki de çok iyi temizleyemeyeceğimi düşününce en garanti renk olan siyahı aldım.

Elciğin şu şekilde renkleri mevcut :

rf-grip-01.jpg

Bu elciği RaceFace ünlü elcik üreticisi Amerikalı ODI firmasına yaptırıyormuş. ODI nin "Lock-On Grip System" dediği bir kelepçe sistemini kullanıyor. Bu sayede ODI nin çeşitli renklerde ürettiği kelepçeleri üzerinde kullanabiliyorsunuz. Yani mevcut elcik ile birlikte gelen siyah kelepçe yerine farklı renklerde kelepçe takılabilir. Ki muhtemelen ileride mavi kelepçe takma olasılığım yüksek.

ODI nin kelepçeleri de şöyle renklerde :

rf-grip-02.jpg
    Elcikleri yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Maalesef ki beklediğim etkiyi alamadım. Görüntü olarak eyvallah çok güzel, hoş görünüyor vs ama performansı beklediğim gibi değildi.
    Asıl amacım olan avuç içindeki ağrıyı engelleme işini halledemedi. Ne inişlerde ne de pedallarken önemli bir fark olmadı, çok az bir miktar iyileşme oldu diyebilirim.

Onun haricinde herkes yorumlarında çok iyi tuttuğunu söylüyordu, evet çok iyi tutuyor ama muhakkak eldiven kullanmanız lazım. Çıkışlarda veya düz yolda pedallarken çoğu zaman eldiven kullanmıyorum ve eller terlediğinde bu elciğin ne kadar kayganlaştığını gördüm. Bisikletin üzerinden çıkardığım elcikte böyle bir sorun yaşamıyordum, üzerindeki tırtıklı yapı herhalde bunu engelliyordu.

Bir de üzerindeki deseninden dolayı tabii ki de aralara toz toprak giriyor, ama temizlemesi çok zor değil, tazyikli su sıkınca çıkıyor hepsi.

Sonuç olarak, çok da tavsiye edebileceğim bir ürün değil. Ama görüntüsü ve renkleri hoşunuza gidebilir, ben zaten muhakkak eldiven ile kullanıyorum aynı zamanda el ağrısı ile ilgili de beklentim yok diyorsanız alınabilir.

İşte bisiklet üzerindeki fotoları :

rf-grip-1.jpg

rf-grip-2.jpg

rf-grip-3.jpg

rf-grip-4.jpg

Deniz, ozansefer, BurakY. ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Hakan aynı sorun bende de vardı daha kalın elcik kullandım sorun kalmadı. Bu arada çok şık duruyor racefaceler :) Pro arrow elcik kullanıyorum 32 mm çok memnunum fiyatıda 15-20 tl. sabitleme kelepçesi olanların içinde plastik tabaka var, yumuşak malzemesi az olduğu için geçmelilerin yumuşaklığını veremiyor. odi nin elite pro serisi elcikleri baya hoşuma gitti uygun bulursam deneyeceğim bende.

ratm bunu beğendi.
  3. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    @ozansefer pro arrow u deneyecem sonra mutlaka, fiyatı da çok uygunmuş

ozansefer bunu beğendi.
  4. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güzel incelemeler geliyor sizden :)

Ben de tur bisikletinde uzun süredir elcik sorunu yaşıyordum. Mtb için pek uygun değil ama tur bisikleti için ideal elcikler buldum. Ben de onların incelemesini yapayım :) Bontrager Isozone...

ratm ve ozansefer bunu beğendi.