Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

race king & racing ralph

Konu, 'Tekerlekler' kısmında burakturk tarafından paylaşıldı.

1. burakturk

burakturk Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar almayı düşündüğüm continental race king supersonic 2.2 ve Schwalbe Racing Ralph Triple Compound 26x2.10 arasında kaldım,sizce hangisini tercih etmeliyim.(tamamen şehir içinde kullanacağım)

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  2. yamaç kolatan

yamaç kolatan Aktif Üye

Seviye:
    bunlar yerine 1.50 lik bir lastik alabilirsiniz.. bu lastikler arazi şartları için ve hızınızı çok keserler

burakturk bunu beğendi.
  3. hknbykl

hknbykl Kıdemli Üye

Seviye:
    ikinci dediğin lastik çabuk bitiyor asfalt için silik lastik kullanabilirsin.

burakturk bunu beğendi.
  4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Selam ben 4 gün önce Racing Ralph 26x2.10 taktım bisikletime.
    Diğer lastikten biraz daha ince olduğu için yolda daha az yoracağını düşünüyorum. Arazi performansı da güven verici. Eymir patikalarında gönül rahatlığıyla dolaştım hafta sonu. Çok yumuşak ve tutan bir lastik olduğundan çabuk aşınacağı aşikar. Ama şehir içinde binerken de o kadar zorlanmayacağından uzun süre dayanır bence. Ben Racing Ralph'den mennun kaldım, tavsiye ediyorum.

hknbykl ve burakturk bunu beğendi.
  5. burakturk

burakturk Yeni Üye

Seviye:
    çabuk aşınır derken mesela kaç km de aşınır bu lastikler,şehir içi kullanıma göre?

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben de sert hamurlu bir lastik arıyorum.Yaptığımız turlar genelde arazide olsa da her türlü dağa giderken ve dönüş yolunda asfalttan geliyoruz.En son kullandığım Schwalbe Furious Fred'ler 1000 km civarında iflas etti.Zaten çok da dayanmasını beklemiyordum ama artık içindeki sargılar dışarı çıkmaya başladı.En sonki turda ufak bir yarık oluştu lastikte.

N.Erdem TUGRAHAN ve burakturk bunu beğendi.
  7. hknbykl

hknbykl Kıdemli Üye

Seviye:
    Katılıyorum

burakturk bunu beğendi.
  8. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    300gr lık lastikten başka ne beklenirdi ki :)

Aynı lastiklerle eğmir patikalarının birinden bir ucuşum var ki eminim tam videoluktu :) Şimdi diğer teker setimde yazlık lastik olarak 2.25 Tubbless olanını kullanıyorum. Bisikletin üzerinde traktör lastiği gibi görünüyor :) ama yüksek süratlerle viraj alırken gezinmeye başlıyor :( Lastiğin limitlerini fazla aşmazsan ok ve ayrıca kullandığım en kaliteli tubbless diyebilirim. 1 ay geçmesine rağmen basınçları aynen duruyor, hiç hava kaçırmıyor meretler.

Gelelim yol performansına. Bir arkadaşın siteye eklediği güzel bir lastik testi vardı. Düz yolda harcanan enerjiyi watt cinsinden de gösteriyordu. Yanılmıyorsam arazi lastikleri arasındaki en düşük watt değeri Racing Ralph 2.1e ait, benimde zamanında kullandığım minik ve sık dişleri olan yenilenmiş modeli yani. 2.25 in akıcılığıda hiç fena değil ama yeni lastik cidden süper dönüyor.

9. hknbykl

hknbykl Kıdemli Üye

Seviye:
    hutchinsonları niye düşünmüyorsun bence pirenha asfalt ağırlıklı bineceksen çok güzel seçim olur tur bisikletimde pirenha var eskiden Continental Double Fighter 2 vardı hiç memnun değildim pirenhalar çok iyi.Dağ bisikletimde hutchinson phyton tubeless light var ondan da çok memnunum.Hutchinsonlar schwalbeden daha çok gider diye düşünüyorum.Conti lastiklere pek ısınamadım yol bisikletimde de conti ultra sport var ama çok memnun değilim belki grand prix serisi güzeldir ama hutchinson fusion 2 almayı tercih ederim.

burakturk bunu beğendi.
  10. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Tarık ben ignitor'u 1.5 senedir kullanıyorum Tubeless olarak ön lastik sanırım 10.000 km'yi devirdi :) ki buna yaz kış yağmur çamur yarış koşullarıda dahil.. Ancak arka lastiğim sanırım 5.000-6.000km civarında iken baya bitmişti değiştirdim.. Yine 5.000-6.000 kmdir kullanıyorum ve Alanya yarışında teknik çıkışları bile çok rahat çıktım bu haliyle :) hatta çıkarkende düşündüm bu lastiğin ilk hali olsaydı nasıl çıkardım diye :)

burakturk bunu beğendi.
  11. burakturk

burakturk Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar benim için en azından şuanda önemli olan lastik patlatmamak,boyum 190 kilom 100. yaklaşık 2,5 senedir corratecin üstünde gelen peter & wolf lastikleri kullandım. ve sürekli dağlarda kullandım sadece 2 kere patladı lastik, oda diken falan battı diye galiba.şimdi antalyaya taşındım,gerek iş gereği gerekse uzak olması sebebiyle dağlara gidemiyorum artık.şehir içinde akşamları turluyorum.inanın 1,5 ay önce erdoğanlardan continental mounain king 2.2 aldım yanında Schwalbein 130 gr lık lastiklerinden ayrıca.iç lastik şuanda çöpte 6 kere patladı 7.sinde yarıldı yama tutmadı artık.işin ilginç tarafı ise dışlastik tertemiz,batan çıkan hiçbir şey yok.sonra başka bir iç lastik aldım daha kalın etli bir iç lastikti.jant yüzeylerini tamamen koruyucu şeritlerle kapattım.iç lastiğin içini pudraladım sonuç 6 patlak :))))

12. burakturk

burakturk Yeni Üye

Seviye:
    lastik telli ama,baya inceledim lastiğin içini.hiç bir şey yok

13. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla doğru diyorsun Güney abi. :) Ama insanın içi yine cız ediyor,o kadar para yav tanesi 45 € mu ne. :D Acil lastik arayışındayım.Yaptığımız turlar hep asfalt ve arazi karışık oluyor.Dağa gelene kadar asfalt yolda sürüyoruz genelde,sonra dağda tırmanış,iniş vs. derken dönüş yolu için tekrar asfalta çıkıyoruz.Daha uzun ömürlü kullanabileceğim lastik arıyorum.Rubena'nın bir modeli vardı 530 gram ağırlığında 2.10 luk bir lastikti galiba.Hatta Dünya Şampiyonu lastiği gibisinden şeyler yazıyor üstünde ve yanaklarında Dünya Şampiyonası renkleri var.O lastikle ilgili bilgisi olan var mı? Sanırım bu linkteki lastik.Çek lastik üreticilerinin genelde daha sert hamur seçtiğini biliyorum ama racing sınıfında olduğu için bu lastik yine yalan mı olur acaba? :eek:
    http://www.rubena.eu/index.php?stra...e=&PHPSESSID=080c1683c7398c2f18740eceec62af58

burakturk bunu beğendi.
  14. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Yolda binecekseniz maxxis wormdrive bulabilirseniz alın derim.Yol performansı gerçekten çok yüksek.

15. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Konu tekrardan güncellenmişken söyleyim,aradığım tarz lastiği buldum.Yaptığımız turlara uygun (yarışlar için ayrı almanızı tavsiye ederim) hem arazide hem de asfaltta kullanılacak türden.Sert hamurlu bu yüzden tutuşu orta seviyede olan fakat uzun ömürlü,dişli yapısı bakımından Hutchinson Phyton'la neredeyse bire bir ve fiyat bakımından da gayet tatminkar bir lastik.Ayrıca ortasındaki patlak önleyici katmanı da sayarsak ağırlığı da fena değil.(620 gram),fiyatı mı? Tanesi 45 TL civarı ;

CST Copperhead

CST diye hep bir önyargım vardı belki ama bunu aşmayı başardım.CST'nin de gayet büyük bir üretici olduğunu, Maxxis'in lastiklerinde payı olduğunu.

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  16. ozgur_jeo

ozgur_jeo Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bende scott oxyd kullanıcısıyım. Lastikler yaklaşık 4000km gibi bittiler. Lastiklerin tutuşu frenlemesi fln güzeldi fakat virajlarda tabanlarının düz yapısından dolayı virajlarda güvenemiyordum. Şimdi bende kara kara düşünüyorum ne alsam acaba ucuz olsun ve çabuk bitmesin diye sanırım maxxis tomahawk alıcam. Sizce nasıldır bu lastik uzun ömürlü diyorlar.

17. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Bende 3200 kmdir Racing Ralph kullaniyorum, one 45 psi arkaya 50psi basiyorum hep yolda kullaniyorum ve cok iyi durumdalar.

18. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Özgür Tomahawk'ların telli olan modelini kullandım ben.Tutuş bakımından sorun yaşayacağını sanmam ama o lastikler resmen asfaltı kazıyor.Daha ucuz bakarsan makul seviyede bir performansla bir önceki sayfada tavsiye ettiğim lastikleri uzun süre kullanabilirsin.

19. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaslar ben arazide kullanmak için
    öne hutchinson phyton
    arkaya maxxis ranchero veya larsen düşünüyorum ancak baska ne kullanabilirim??

larsen çamur da faln çekişi azalır diye düşünüyorum ignator düşündüm ama ranchero da iyi gibi sizce ne yapmalıyım??