Quizzo Karbonfiber sele borusu 31.6mm

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
çap : 31.6mm, uzunluk :350mm. fiyat : 75 ytl

Yaklaşık 1 ay kadar kullanıldı. Ciddi herhangi bir darbesi veya çiziği yoktur, gördüğümüz üzere oldukça temiz durumda. Klasik aliminyum sele borularına nazaran farkedilir bir şekilde sürüş konforunu artırmaktadır.

http://www.takipnet.com/satilik/sele_boru.jpg

http://www.takipnet.com/satilik/sele_boru2.jpg

Scudo

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Başlığı yanlış yazmışım
Quizzo değil Guizzo olacak, gerçi fotolarda da görünüyor :)
İlan günceldir.

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
Klasik aliminyum sele borularına nazaran farkedilir bir şekilde sürüş konforunu artırmaktadır.

bu nasıl oluyor anlatabilirmisiniz acaba..

guneyharun

Aktif Üye
Tepki
297
@Genie

bu modeller ıstmalı ve elektrikli ileri-geri,aşağı-yukarı ayarlara sahiptir,baya baya konforludur diğerlerine göre:brutal324

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Genie

Karbonfiber malzemenin titreşim düşürme özelliğine dair bilimsel çalışmalar var.
Aşağıda sana bir iki makele linki gönderiyorum.

(link)

(link)

Mesela buraya bak : (link)

burada şöyle bir cümle var :

"In addition to minimizing rotational power losses, carbon fiber's unique vibration dampening characteristics also help improve power output."

Nasil oluyor sorusunun bilimsel cevabını biraz araştırma ile bulabilirsin, ben malzeme bilimcisi değilim yalnızca tecrübemi yazdım.

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
2. verdiğin linkte karbon malzemenin disk frendeki vibrasyonundan bahsediyor...3. verdiğin link karbon ile çeliği karşılaştırmış..Çelik ile Alüminyum çok farklı malzemeler..Alüminyum çelikten çok daha yumuşak bir malzeme olduğu için zaten daha iyibir titreşim emme gücü sağlar..
ancak verdiğin linkler sele borusunun fark ettirecek kadar konfor sağlaması için açıklayıcı bilgiler değil..ki zaten böle birşeyde söz konusu değildir.30 cm'lik bir borudaki titreşimi algılaman çok zor ister karbon malzeme olsun isterse alüminyum..hatta çelik olsun yinede bir insan sele borusundaki titreşimi anlayamaz..bu bir insanın gün içerisindeki havanın 16 veya 17 derecenin arasındaki farkı anlaması kadar zordur..Yaylı sele borularında bile konfor çok çok artmazken sen bunu bir malzeme değişikliği ile anlaman imkansız...

Böyle konuşunca bu seferde ilan batlanmış gibi oluyor..ama bir malzemeyi satmak için böle süslü laflara gerek yok..bilen biliyor zaten..üstelik belki isteyerek belki istemeyerekde olsa insanları kandırmışta olabilirsin..ben bu sele borusunu aa konfor çok artacak diye alsam hayal kırıklığı yaşarım..bu durumda sende zor durumda kalırsın..

İyi satışlar...