Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Puhaha Adam Kask Taskmış...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mert türkmen tarafından paylaşıldı.

1. mert türkmen

mert türkmen Aktif Üye

Seviye:
    bazen kasklı dolaşıyorum memlektimin orasında burasında ve bazı kendi bilmez aciz cahil şerefsizler bana bakarak sesli sesli hahah adam kask takmış,ohaaa gibi şeyler yapan şerifsizlerin yanına gidip ne oldu kardeşim komik bişey var diyip azın ortasına cakmak istiyorum ama aması var...

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ziya paşa "Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.." demiş ama..Ben lafa tipe yüze bakarım tebessüm edip geçer giderim ... Hiç alınıp sinirlenmeye gerek yok...

mert türkmen ve reha genç bunu beğendi.
  3. muhammet keleş

muhammet keleş Aktif Üye

Seviye:
    sabır kardeş

mert türkmen bunu beğendi.
  4. cem deviren

cem deviren Kıdemli Üye

Seviye:
    öğrenci olduğumdan 3 yıldır antalyada yaşıyorum 1 yıldır da aktif olarak bisiklete biniyorum. öncelikli olarak şunu söyliyeyim. bizim insanımız alışık değil kask takmış spor yapan insanlara. bırakın bisiklette kask takmayı motorsiklette kask takmayanların oranı da epey fazla. fakat antalyada çok fazla sayıda bisiklet kullanıcısı var ve çok fazla bisiklet grupları var. ve tüm turlarda kask zorunlu halde. insanların önyargırsını değiştirmek biraz bizim elimizde ama bunun için zaman gerekli.

siz ne söylediklerine takılmayın kaskınızı hep takın :)

mert türkmen bunu beğendi.
  5. Huseyin Dogan

Huseyin Dogan Aktif Üye

Seviye:
    ne guzel işte ilgi görüyorsun... ben mesela biraz hoşuma da gidiyor tabi aşırıya kaçmadıkları zaman.. şaşırdıklarında hoşuma gidiyor... kendi kendime gülüyorum bisiklet sürerken eglence kardes takmayacan boyle şeylere... sen de onlara gül mesele..

aaaa adama bak poposunun üzerine oturmuş de mesela...

aaaa o ne lan adama bak bana bakıyor falan de

bislet ve muhammet keleş bunu beğendi.
  6. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu konu defalarca açıldı forumda, saldırgan tavır gösterirsek onlardan bir farkımız yok.. o gülenler kendileri yapamadıklarından gülüyorlar kıskanmalarından dolayı takma kafanı sakin ol

7. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kendini bilmez kişilerin söyldiği çok sık kullandıkları laflar bunlar boşver kardeşim takma kafana kaskını tak sen ;)

8. murat dönmez

murat dönmez Üye

Seviye:
    kask taktıkça o insanlarda buna alışacaklardır, zamanla farkına bile varmayacaklardır (insan hergün aynı şeye şaşıramaz değil mi? :))

Cem Coşkun bunu beğendi.
  9. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

ama konumuz 2 ayaklı köpekler :):):):) sonuçta insanlar kask takan biri için neden şaşırsın ki :):):)

10. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    insanlar yabancı oldukları şeyleri yadırgıyor tek mesele bu.. ama dalga geçmek, alaya almak vs biraz fazla tabi..

11. Berk Yıldız

Berk Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    lütfen köpekleri aşağılama :) Geçen birisi bana bakıp tuhaf sesler çıkarmıştı en acısıda bir keresinde tükürmüşlerdi:boese157:

12. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Toplumun bu cahil kısmını bir taş olarak kabul edin.Kendinizide heykeltraş...O taş öyle durduğu sürece taş olarak kalacaktır.Halbuki sen onu değiştirebilirsin.Alırsın keski çekici, o biçimsiz taştan çok güzel bir heykel, bir sanat eseri çıkarabilirisin.

Senin keski-çekicin, bisikletindir.Ne kadar çoğalırsan, ne kadar çok görünürsen o kadar çabuk şekillenecektir o taşlar.Bunun dışındaki münferit tartışmalar sadece tatsız durumlar oluşturur

Bisikletçi; elini taşın altına koy...Al bisikletini, giy kıyafetlerini çık dışarı...Eğer bu, zihinlerde oluşacak bir devrimse hiçbir devrim, yerinde oturarak kazanılmaz.

13. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    İşin daha da temelinde yatana bakmak lazım. Ben bu tür durumları hiç yadırgamıyorum. Bizim toplumda çok normal. Ne yazık ki milletimizin hiç vazgeçemediği, çok kötü bir huyu var; Başkalarının yaptıklarını araştırmak, soruşturmak, sorgulamak ve yargılamak. Yani esas mevzuu, o adamın, sizin ne yaptığınızla ilgileniyor olması. Yaptığınızı (hangi hakla oluyorsa artık!) yargılıyor olması. Bunun altında yatan psikolojik sebebin o kişinin kendi eksiklerini görmemek için başkalarının eksiklerini araştırması, sosyolojik sebebin ise toplumun gelişmeye (yani göçebe kavim kültüründen kurtulmayı kast ediyorum) kapalılığı olduğunu sanıyorum. Bugüne kadarki okuduklarımdan, gözlemlediklerimden vardığım özet sonuç bu. Ne yazık ki insanımız bunun farkına varmadıkça, farkına varsa bile umursamadıkça da bu böyle devam edecek.
    Sözün özü: Bize düşen; maalesef kulaklarımızı tıkamak.

14. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eğer sizin için kask normal birşeyse buna takılmamanız gerekir. Yazık cahil adam bilmiyor deyip geçmelisiniz. Mesela bence kask kesinlikle önemli ve gerekli birşey ve gördüğüm tanıdığım herkes bana neden kask taktığımı çok komik olduğumu söyler dururdu bende rahatsız olurdum kask takmaktan ama artık kaska o kadar çok alıştım ki kask benim için gözlük saat küpe bileklik çorap gibi vazgeçilmez bir akseusar Ve en önemlisi bir kaza anında benim ölmemi bir nebze de olsa engelleyeceğini biliyorum bunu anlayıp benimsedikten sonra inanık ki insanların bakışlarına sözlerine laflarına takılmıyorsunuz. Ben kafama pet şişesi fırlattılar diye yolda aracı durdurup kavga çıkartmaya çalıştım sonra ne yapıyorum lan ben dedim adamlar da sinirli olduğumu görünce alttan aldı özür fln diledi ama asıl hata bende ne gidip bulaşıyorsun şişe sana gelmedi nasıl olsa
    O yüzden nefsi müdafaa hali dışında şiddete başvurmayın bırakın insanlar baksın gülsün eğlensin farklı olmak her zaman için iyidir mesela ben şuan kasksız bir yere giderken ve hız yaptığımda kendimi daha garip hissediyorum sanki insanlar bana ters ters bakıyormuş gibi geliyor

Bunları düşünüp kafaya takmayın anın tadını çıkartın mutluluk insannın ok yakınında vaktinizi mutluluğu bulmak için harcayın hayatta her zaman pozitif bazen umursamaz olmakta fayda var