Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Puck Zincir Yağı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Psychonaut tarafından paylaşıldı.

1. Psychonaut

Psychonaut Yeni Üye

Selamlar,

Bisikletçide zincir yağı bakarken, Puck'ın kutu üzerinde kocaman 'huile chaines' yazan ürününü gördüm ve ayrıntılara bakmadan aldım (bakar kör :cool:) . Eve geldiğimde ise baktım ki bu ürün 4 fonksiyonluymuş; 'yağlar, yağ çözer, temizler, korur' diye yazıyor. Bir ürün hem yağ çözüp temizleyip hem de yağlayabilir mi? Kutu üzerinde de adam gibi kullanım açıklaması yazmamışlar, sadece minicik resimlerden anladığım; çalkala, uygula, 2 dk. bekle, fazlasını bir bez ile sil gibi birşey. Zinciri yağlamak için sadece bu ürünü kullanmam yeterli olur mu?

Levent Sönmezer bunu beğendi.
  2. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    heralde yağları çözer dediği üstündeki tozu toprağı atar mı diyor heralde ? :D

3. Levent Sönmezer

Levent Sönmezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhabalar.
    Bu tür zincir yağları aslen bisiklet içim kullanılması öngörülmez..Nedenmi??
    Aşındırıcı özelliği yağlama özelliğinden daha fazladır aynı WD-40 gibi.
    Tamam; temizler, yağlar, korur ama kaplama yapılmış ruble ve zincirler için geçerli değildir.
    Puck ve WD-40 gibi ürünleri mümkünse kullanmayın bisiklet üzerinde.. Zaten atomizer hale gelmiş ürünler geniş bir alana yayılır ve sorun çıkartabilir.(Boya kalkması, disk fren kullanıyorsanız balatalara sıçraması gibi..)

Bu tür yağlama için malesefki karşımızda çok az yağ var parçaları korumak ve ömürlerini uzatmak için..
    Link vereyim inceleyin..
    Bu her iki yağında sonuçları çok çok başarılı..

Saygılar Sevgiler.

Psychonaut bunu beğendi.
  4. Psychonaut

Psychonaut Yeni Üye

Kesinlikle haklısın, yalnız yazdığın gibi olduğunu ürünü pazar günü kullandıktan sonra fark ettim maalesef. Zincir ve rubleyi yağlayıp tura çıktım ve tüm gün boyunca, bisikletten sürüş sırasında çıt - çıt şeklinde ses gelmeye başladı (ki bisiklet henüz 3 aylık), ancak sesin nereden geldiğini bir türlü anlayamadım. Akşam eve geldiğimde bir kontrol edeyim dedim ve ruble ve aynakolda, dişlilerde zincirin temas ettiği hemen her noktada aşınma, siyah kaplamaların tamamen sıyrılmış olması gibi bir görüntüyle karşılaştım, zincir ise sanki hiç kullanılmamış gibi bembeyazdı. Zararın neresinden dönsen kardır diyerek hemen ılık sabunlu su ile temizledim. Hayır, bir de hiç utanmadan kutu üzerine kocaman bisiklet fotoğrafı basıp, zincir yağı yazıyorlar, bu tip bir ürün ancak çok kirli bir zinciri temizlemek için kullanılabilir ki temizlikten hemen sonra sabunlu suyla çok iyi yıkamak şartıyla. Motorex'in kuru ortam yağı stoklarda kalmamış ama bir yerlerden bulup deneyeceğim, teşekkürler...