Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Puch Yol Bisikleti

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Emrah B. tarafından paylaşıldı.

1. Emrah B.

Emrah B. Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhabalar, bu forumda ilk mesajım. Tanışmak ve bisikletimi sizlerle paylaşmak için uygun bir konudayım sanırım.

Bundan 5 ay önce bir yol bisikleti arayışındaydım. Evvelinde tur bisikletimle yaklaşık 11.000 km'lik bir tecrübem oldu. Uzun turlara çıktım ama aklım yol bisikletindeyi. Arayışa geçtim. Boyum 1.91 , dolayısıyla kadro konusunda sıkıntıya düştüm. Kadrosu bana uyan yeni model bisikletler de (Focus gibi) 4000 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyordu. Ama ya bir hevesse diye bu kadar para yatırmak istemedim. Derken ilanın birinde 61 kadro bir Puch yol bisikleti gördüm. Bisiklet diri duruyordu, parçalar da orjinal. Hiç düşünmedim, satın aldım. 92 model bir Puch yol bisikletiyle tanışmam böyle başladı. Bisiklet bana geldiğinde de takımlarının gayet iyi durumda olduğunu gördüm, orjinal lastikleri üzerinde duruyordu. Yalnız beyaz boyasını sevmemiştim. Mat siyahta tercih kıldım ve özenli bir çalışmayla boyadım, ardında da aslına uygun olarak çıkartmalarını uyguladım bisiklete. Şöyle bir sonuç elde ettim.

Aldıktan sonra yaptığım masraflar;
    Boya için Dyo oto boyası kullandım, 45 TL litresi. Çıkartmaları kumlu gümüş Avrupa folyo kullandım, inanılmaz dayanıklılar, kesimleri dahil 40 TL tuttu. İşçiliği kendim yaptım, yarım gün zımpara ve yarım gün tabancayla boyaması sürdü. Continental Gatorskin lastik aldım 130x2= 260 TL.
    Yapacağım masraflar: Shimano Sora takım alıcam, sela alıcam, gidon sargısı, pedallar ve ayakkabı. Pedal ve ayakkabıyı geciktirme sebebim 48 numara giyiyor olmam. Bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Erzincan'dan sevgiler.

2. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    çok şık bir bisiklet kazasız belasız kullanın inşallah güzel bir gidon bantıyla daha da güzel olacaktır hayırlı olsun:in:

ihsangencer ve Emrah B. bunu beğendi.
  3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Foruma hoş geldiniz. Umarım hoş vakit geçirirsiniz. Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binmek nasip olur inşallah. Punch çok şık duruyor zaten. Güzelce bir bakımla mükemmel hale gelebilir. Eğer üzerinde çalışmalar yapacaksanız bunlarla ilgili konuları okumanızı tavsiye ederim. Sizin için bilgi ve fikir kaynağı olabilir.

Emrah B. bunu beğendi.
  4. Ege Örs

Ege Örs Bursa / Öğrenci

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Konuyla alakası yok ama boyunuz kaç hocam? 48 numara ayakkabı çoğu kişiye çok büyük gelir.

Emrah B. bunu beğendi.
  5. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mesajın başında 191 yazmış ayrıca 50-51e kadar ayakkabı üretiliyor.

Emrah B. bunu beğendi.
  6. Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ Kıdemli Üye

Adı:
    Engin YAĞIZ
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Abi bisikletin çok güzel iyi günlerde kullan, bencede seleyi degiştir salcano olmamış güzel bi klasik sele ile çok hoş olur..

Emrah B. bunu beğendi.
  7. Emrah B.

Emrah B. Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  8. Ege Örs

Ege Örs Bursa / Öğrenci

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Kusura bakmayın hepsini okumayıp tembellik etmişim. Yazdığınızı şimdi gördüm : )
    Umarım gümrükte sorun çıkmaz.

9. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hayırlı olsun bisikletiniz. kazasız belasız bol pedallamalar.bisiklet klasik model çok hoş duruyor. siyah gidon bantı güzel gider :)

10. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Eskiden epeyce Puch marka mobiletler vardı Türkiye'de. Bisikletini de ilk defa görüyorum.

11. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Kahverengi Selle Italia Turbo çok yakışır bence :)

Emrah B. bunu beğendi.
  12. Emrah B.

Emrah B. Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kesinlikle değerlendiricem sele tavsiyenizi hocam. Full sora set taktığımda daha performanslı bir sürüş elde ederim umarım. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Berk Mercancı bunu beğendi.
  13. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Kahverengi fren kollarını kullanmayacaksanız siyahına yönelin derim o zaman, veya başka bi modelin siyahı.

Emrah B. bunu beğendi.
  14. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Neden full sora set yapmayı düşünüyorsunuz acaba? Klasik görünümde bir kadro üzerinde sora set olacak kullanım ve vites sayısında farklılıkları var eyvallah ama bana uyumsuz olacak gibi geldi açıkçası. Yine de bisiklet sizin tabiki de karar sizin oluyor :) Ama böyle bir bisiklete yeni parçalar takacak nadir kişilerden olacaksınız galiba :)

Emrah B. bunu beğendi.
  15. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Açıkcası benim değerlendirmem biraz daha baştan sona ve detaya inecek şekilde olsa da Berk'in önerdiği Turbo seleleri kesinlikle öneririm. Ek olarak ise genelde Puch markasının fabrikasyon üretim esnasında tercihi olan Iscaselle, Sanmarco'nun mükemmel üçlüsünden Concor, Supercorsa da alternatif olarak düşünülebilir. Grupsete gelmeden önce kadroya gelinirse şahsi fikrim decaller yeniden ve daha karakteristik yapısı yakalanarak tekrardan usgulamabilir, ki anladığım kadarıyla ebay'i de kullanan birisiniz ve bu konuda da sıkıntı çekmeyeceksinizdir. Son olarak grup set kısmına gelecek olursak ben Sora kısmını duymadım varsayıyorum. ;) Braze-on yerine clamp-on şeklinde olan ve tahminen 80 öncesi olan bu Avustralya menşeiili bisiklet için daha klasik clamp-on olan simplex, shimano 600tri-color öncesi, Dura Ace 72.. serisi ve ayıracağınız bütçeye göre Campagnolo SRecord daha uyumlu, daha estetik ve emin olun daha performansa yönelik olacaktır.

16. Emrah B.

Emrah B. Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hocam eski ekipmanlarla ilgili bir bilgim olmadığı için direkt shimano sora'yı düşündüm. Şimdi siz konuda yazınca neler alınabileceği hakkında, ufkum açılmaya başladı. Şu an 2x6 vites grubum var ve inanın orandan dolayı 40 km sürata erişmek için dahi inanılmaz fazla pedal çevirmem gerekiyor. Sizin bahsettiğiniz vites gruplarına bakıcam. Teşekkür ederim.

Burhan Balaban bunu beğendi.
  17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Usta konuya müdahil olmuş:))))